63_20220609_144425.jpg

Muži A už znají své soupeře v Národní lize, nejdále pojedou do Náchoda

V současné době probíhají losovací aktivy celostátních soutěží na nadcházející sezónu 2022/2023 a naše mužské áčko už po svém postupu do vyšší soutěže zná nové soupeře pro Národní ligu - západ. Nejbližším soupeřem bude tým T.B.C. Králův Dvůr, nejvzdálenějším Florbal Primátor Náchod. Hned tři soupeři jsou z Královéhradeckého kraje.

Muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň potkají ve vyšší soutěži spoustu nových soupeřů. S některými už se v minulosti potkali buď v nějaké fázi Divize a nebo na nějakém neligovém turnaji, např. na Czech Openu, některé budou úplnou neznámou.

Tři pražské týmy
Nakonec jsou v soutěži "pouze" tři pražské týmy. Domácí zápasy hrají v Praze týmy FAT PIPE Traverza a Prague Tigers, třetím do party jsou nám dobře známí Panthers Praha, kteří ale hrají své domácí zápasy na hale v Rudné. S Pantery se náš mužský výběr utkal v minulosti již několikrát, tehdy v neúspěšné baráži o postup do Národní ligy (2015/2016) a následně i na Czech Openu 2020 či v nějakém přátelském utkání. Půjde tak znovu o velmi zajímavou konfrontaci. S Traverzou i Tigers jsme se v minulosti utkali pouze na Czech Openu.

Dále zde máme týmy kolem Prahy, nejblíže již zmiňovaný Králův Dvůr, který známe z předchozí konfrontace také z Czech Openu a nebo z nedávného Poháru Českého florbalu, kdy v říjnu 2021 naši muži zvítězili doma 6:5. Nedávné zápasy jsme sehráli také s dalším týmem Sokol Rudná, s tímto klubem jsme v poslední letošní sérii play up o postup hráli 3:0 na zápasy a Rudná následně postup vybojovala v baráži proti Litvínovu.

Dalšími blízkými týmy kolem Prahy jsou ASK Orka Čelákovice a SK Florbal Benešov. S Čelákovicemi sehráli naši muži památné finálové utkání na Czech Openu 2020, ve kterém soupeři podlehli a vybojovali stříbrné medaile. S Benešovem jsme se v minulosti pravděpodobně neutkali. Čeká nás také jeden tým z Libereckého kraje, konkrétně TJ Turnov.

Nejvzdálenější destinace
Nejdále se muži vypraví do Královéhradeckého kraje, kde je čekají hned tři soupeři, se kterými nemáme moc zkušeností. Jedná se o týmy TJ Sokol Jaroměř (v loňské sezóně sestup z 1. ligy), dále také postoupivší z Divize FbC Hradec Králové a nejvzdálenější Florbal Primátor Náchod.

Foto: Vráťa Polívka


Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
64_20220609_151744.jpg

Pokračujeme také v Divizi! Béčko mužů bude hrát s Greyhounds Plzeň a čekají nás dvě celostátní mužské soutěže

Náš mužský B-tým sehrál v loňské sezóně vyrovnané partie v místní Regionální soutěži mužů a sestavu lepil prakticky na každý turnaj. Těmto dnům je konec. V nadcházející sezóně se náš B-tým spojí s dalším plzeňským družstvem Greyhounds Plzeň a vznikne jedno družstvo, které bude hrát v Divizi pod názvem FBŠ Greyhounds SLAVIA Plzeň B. Více info v tiskové zprávě.

62_20220601_174322.jpg

AKTUÁLNĚ: První měsíc letní přípravy na sezónu 2022/2023 je za námi

2. května 2022 nám začala příprava na nadcházející sezónu 2022/2023, od té doby trénují všechny kategorie společně v nových ročnících a absolvují v současné době náročné venkovní kondiční tréninky. V tomto období se také zúčastňujeme různých neligových turnajů a dalších akcí a začátkem srpna nás pak čeká tradiční soustředění. V aktualitě se podívejte na kompletní stručný plán přípravy našich družstev.

40_20220330_181330.jpg

ROZHOVOR s Lukášem Kubincem: "Kluci makali sami od sebe, protože chtěli být lepší a dosáhnout úspěchu"

První rozhovor po úspěšném zakončení sezóny mužů nemohl být s nikým jiným než s jeho hlavním strůjcem - trenérem Lukášem Kubincem. Odpovídá na otázky směřující k celé uplynulé sezóně až k následnému postupu do play up, dále hovoří o svém týmu a jeho progresu, plánech na příští sezónu a nakousl také, jak probíhaly postupové oslavy. Přejeme příjemné čtení.