62_20220601_174322.jpg

AKTUÁLNĚ: První měsíc letní přípravy na sezónu 2022/2023 je za námi

2. května 2022 nám začala příprava na nadcházející sezónu 2022/2023, od té doby trénují všechny kategorie společně v nových ročnících a absolvují v současné době náročné venkovní kondiční tréninky. V tomto období se také zúčastňujeme různých neligových turnajů a dalších akcí a začátkem srpna nás pak čeká tradiční soustředění. V aktualitě se podívejte na kompletní stručný plán přípravy našich družstev.

Nejdelší pauzu od florbalu měli muži A, kteří postoupili do Národní ligy už koncem března a během celého dubna měli volno a pouze jeden dobrovolný trénink v hale. Ostatní kategorie trénovaly i v průběhu dubna a poté se jen plynule přešlo do nových ročníků, které již naleznete také na webu na soupiskách. 

Průběh letní přípravy
Většina kategorií trénuje dvakrát týdně venku a jednou v hale. Nejnáročnější přípravu mají samozřejmě muži a junioři, ti si musí plnit ještě individuální tréninky a jsou tak v plném zápřahu, aby byli na sezónu co nejlépe připraveni. V tomto režimu trénují všichni již měsíc a ještě další měsíc budou, tedy do konce června, konkrétně do čtvrtka 30. června 2022. 

Jeden venkovní společný trénink absolvují také všichni brankáři pod vedením gólmana A-týmu mužů Dana Doláka, viz. foto:

 Máme za sebou také neligové turnaje Prague Floorball Cup, Fat Pipe Open Junior a Dragon Cup, kterých se zúčastnila převážně naše nejmladší družstva, tedy minipřípravka, přípravka, elévové a mladší žáci. V létě pak neligové turnaje čekají spíše na starší kategorie - mladší žáci, starší žáci, dorostenci a junioři.

Ještě v červnu vyrážíme na turnaj PlayForJoy do Tachova, kde si zahrají týmy elévů a starších žáků. Koncem června pak do Brna na tradiční turnaj Hummel Open Game vyráží jedno družstvo mladších žáků a jedno družstvo holek smíchané z žákyň a dorostenek. Na tento turnaj už naleznete na webu také rozpis. Řada našich hráčů a hráček se také koncem června představí na Olympiádě dětí a mládeže, která se uskuteční v Olomouci.

Během prázdnin pouze omezený režim
V červenci budou naše kategorie trénovat v omezeném režimu, čeká nás období táborů a dovolených. Od přípravy si vůbec neodpočinou pouze elitní kategorie, které sehrají také řadu přátelských zápasů a čeká je tréninkový režim i během prázdnin. V termínu 13. - 16. července pak vyrážíme na tradiční Prague Games, kde budeme letos hrát s pěti družstvy v kategoriích B12, B14, B16, B18 a G16.

Soustředění v novém formátu
Klubové soustředění začínají začátkem srpna. Na herní soustředění do Kynžvartu nově vyrážíme ve dvou termínech, nejprve ženy, juniorky a dorostenky a po nich muži, junioři a vybraní dorostenci. V termínu 7. - 12. srpna pak jedou stejně jako každý rok naše mladší kategorie na Přimdu (vybraní elévové, mladší žáci, starší žáci, příp. dorostenci). Příměstský tábor pro minipřípravku, přípravku a elévy se uskuteční na konci srpna v termínu 22. - 26. srpna 2022.

Veškeré informace ohledně letní přípravy najdete u svých trenérů. Celý proces v krátkosti okomentoval manažer klubu Adam Tkadlec. "Každým rokem se snažíme toto období zlepšovat a vymýšlet, jak by se co dalo udělat lépe a efektivněji. Během prázdnin není vůbec jednoduché vše skloubit tak, aby se akcí zúčastnil co největší počet hráčů a hráček. Novinkou v přípravě je letos společný halový trénink pro mladší a starší žáky, který je dle výkonnosti rozdělený na dva termíny a také důslednější silová příprava pro dospělé týmy holek, které poprvé navštěvují Get Up Gym."

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
61_20220530_101607.jpeg

VÍKEND: V Milevsku znovu cinkaly medaile, dařilo se všem našim družstvům

O uplynulém víkendu 28. - 29. 5. se v Milevsku uskutečnil již tradiční turnaj Dragon Cup, na který jsme se vypravili už podruhé za sebou. Po loňském úspěchu musíme konstatovat, že i tentokrát se turnaj skvěle vydařil a pořadatelé zaslouží pořádnou pochvalu. Naše týmy byly znovu úspěšné a dostaly se do závěrečných fází ve všech třech kategoriích.

58_20220518_120442.jpg

NOVINKA: Přecházíme na finský model a nasazujeme ochranné brýle pro děti

Ochranné florbalové brýle jsou povinnou výbavou ve finských soutěžích a jako další klub v ČR zavádíme tuto povinnost také my. Od září 2022 u nás budou ochranné brýle povinně nosit děti v kategoriích minipřípravka, přípravka a elévové/elévky. Od září 2023 bude tato povinnost platit také pro kategorii mladších žáků a později i starších žáků.

54_20220509_113638.jpeg

Prague Floorball Cup 2022 je minulostí, podívejte se, jak se dařilo našim elévům

O uplynulém víkendu 6. až 8. 5. 2022 se v Praze uskutečnil další ročník turnaje s názvem Prague Floorball Cup, který bylo zvykem hrát v lednu. Poprvé se tedy turnaj uskutečnil v tomto období a náš klub se na něm představil se třemi týmy - v kategorii B11 hráli elévové (viz. foto), v kategoriích B05 a B07 pak naše týmy z ATF (Akademie talentovaných florbalistů), tedy první akce ze společného projektu s FbC Plzeň. V článku si můžete přečíst zhodnocení trenérů elévů.