64_20220609_151744.jpg

Pokračujeme také v Divizi! Béčko mužů bude hrát s Greyhounds Plzeň a čekají nás dvě celostátní mužské soutěže

Náš mužský B-tým sehrál v loňské sezóně vyrovnané partie v místní Regionální soutěži mužů a sestavu lepil prakticky na každý turnaj. Těmto dnům je konec. V nadcházející sezóně se náš B-tým spojí s dalším plzeňským družstvem Greyhounds Plzeň a vznikne jedno družstvo, které bude hrát v Divizi pod názvem FBŠ Greyhounds SLAVIA Plzeň B. Více info v tiskové zprávě.

V loňské sezóně Regionální ligy mužů obsadil tým Greyhounds Plzeň první příčku s luxusním desetibodovým náskokem (46 bodů) před druhými Domažlicemi. B-tým FBŠ SLAVIA Plzeň skončil se ziskem 27 bodů na pátém místě tabulky. 

Do Divize měly možnost postoupit dle předpisu hned dvě družstva. Díky absenci mládežnických družstev to nemohly být Greyhounds ani třetí T.J. Sokol Koterov. Druhé Domažlice o postup do vyšší soutěže z jiných důvodů nestály a čtvrtý tým FBŠ Gorily Plzeň B postoupit nemohl z důvodu, že áčko hraje právě Divizi a nemohou v ní být dva týmy z jednoho klubu.

Na řadě tak byl náš B-tým, který se dohodl právě s vítěznými Greyhounds Plzeň a vznikl z toho společný projekt, který bude v nadcházející sezóně procházet svou testovací verzí. V družstvu budou působit hráči z obou klubů a budou mít mírně rozdílné podmínky, které byly dopředu vymezeny.


Termínová listina celostátních soutěží 22/23

Termínová listina celostátních soutěží na sezónu 2022/2023 už je k dispozici a stáhnout si můžete jak rozpisy, tak předpisy jednotlivých soutěží. Kompletní info včetně rozpisů najdete na stránkách Českého florbalu: https://www.ceskyflorbal.cz/cl...

Naše nově vzniklé družstvo FBŠ Greyhounds SLAVIA Plzeň B začne už 10. září na půdě Písku a o týden později doma s FBC ROKYCANY. Naši fanoušci se tak mohou v letošní sezóně těšit na dvě mužské celostátní soutěže!

Přidejte se také do naší facebookové fanouškovské skupiny a neunikne Vám žádná událost ani informace o domácích zápasech všech elitních družstev: FANKLUB FBŠ SLAVIA PLZEŇ 

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
62_20220601_174322.jpg

AKTUÁLNĚ: První měsíc letní přípravy na sezónu 2022/2023 je za námi

2. května 2022 nám začala příprava na nadcházející sezónu 2022/2023, od té doby trénují všechny kategorie společně v nových ročnících a absolvují v současné době náročné venkovní kondiční tréninky. V tomto období se také zúčastňujeme různých neligových turnajů a dalších akcí a začátkem srpna nás pak čeká tradiční soustředění. V aktualitě se podívejte na kompletní stručný plán přípravy našich družstev.

63_20220609_144425.jpg

Muži A už znají své soupeře v Národní lize, nejdále pojedou do Náchoda

V současné době probíhají losovací aktivy celostátních soutěží na nadcházející sezónu 2022/2023 a naše mužské áčko už po svém postupu do vyšší soutěže zná nové soupeře pro Národní ligu - západ. Nejbližším soupeřem bude tým T.B.C. Králův Dvůr, nejvzdálenějším Florbal Primátor Náchod. Hned tři soupeři jsou z Královéhradeckého kraje.