79_20220807_105441.jpg

NOVINKA: Od sezóny 2022/2023 hrajeme doma na novém povrchu

První velkou novinkou do nadcházející sezóny je zbrusu nový povrch, který byl položen v naší domácí hale na Slavii. Příhodně se tak stalo s postupem mužů do Národní ligy a všichni se již na nový povrch těší. V plánu jsou navíc další rekonstrukce, které odhalíme později. Plnou zátěž okusí již od druhé poloviny srpna, kdy většina kategorií začíná trénovat v hale.

Premiérovou událostí na novém povrchu byl páteční přátelský zápas mužů proti FbC Plzeň. Právě náš městský rival tak mohl společně s námi okusit novou palubovku jako první. Utkání se neslo v pozitivním přátelském duchu a skončilo těsným vítězstvím našich florbalistů v poměru 5:3. V následných samostatných nájezdech byl pro změnu úspěšnější soupeř.

Přátelské utkání proti FbC Plzeň - video na Instagramu:
https://www.instagram.com/reel...

Oba týmy za sebou měly náročný program a na hřišti to bylo znát. Zároveň si postupně zvykaly na nový povrch, před Czech Openem se jednalo o velmi kvalitní přípravné utkání a soupeři děkujeme a přejeme hodně štěstí v 1. lize, kam se podařilo týmu FbC Plzeň postoupit. Pár fotek z pátečního utkání můžete najít na našem FLICKRU, kde si nový povrch prohlédnete v celé své kráse.

Pevně věříme, že se nám na novém "pažitu" bude dařit a čekají nás na něm úspěšné časy. Jsme hrdí, že po dlouhé době na něm můžeme pravidelně trénovat. Tento důležitý milník okomentoval manažer klubu Adam Tkadlec: "Čekali jsme na tuto možnost opravdu dlouho a všichni  se pořád vyptávali, kdy nový povrch mít budeme. Jsme rádi, že ho konečně můžeme představit a naši práci zase posunout o velký kus dopředu. První přípravné utkání jsme si na povrchu moc užili."

Položení nového povrchu - video na Instagramu:
https://www.instagram.com/reel...

Fotograf: Michaela Mašková

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
78_20220726_144151.jpg

Jedeme na letní soustředění do Kynžvartu a na Přimdu, muži a ženy se představí na Czech Openu

V letošním roce si poprvé ozkoušíme nový formát soustředění. Širší A týmy mužských a ženských dospělých složek vyráží na soustředění už začátkem srpna a bude to právě do Kynžvartu, kam jsme v posledních dvou letech jezdili až začátkem září. Na Přimdu naopak vyráží pouze mladší kategorie, vše bude zakončené tradičním pražským turnajem Czech Open, kam vysíláme hned tři týmy.

65_20220616_133616.jpg

ROZHOVOR s Ondřejem Kuhajdou: Máme velkou šanci ukázat, že do Národní ligy patříme

Jako prvního jsme v letošní sezóně 22/23 přizvali k rozhovoru jednoho ze strůjců postupu mužů A do Národní ligy - Ondru Kuhajdu. "Kuhy", jak mu každý v klubu přezdívá, hraje na levém křídle a v rozhovoru se rozpovídal nejen o loňské úspěšné sezóně, ale také o svých ambicích do nového ročníku a o svých začátcích v trénování mládeže. Užijte si rozhovor.

58_20220518_120442.jpg

NOVINKA: Přecházíme na finský model a nasazujeme ochranné brýle pro děti

Ochranné florbalové brýle jsou povinnou výbavou ve finských soutěžích a jako další klub v ČR zavádíme tuto povinnost také my. Od září 2022 u nás budou ochranné brýle povinně nosit děti v kategoriích minipřípravka, přípravka a elévové/elévky. Od září 2023 bude tato povinnost platit také pro kategorii mladších žáků a později i starších žáků.