65_20220616_133616.jpg

ROZHOVOR s Ondřejem Kuhajdou: Máme velkou šanci ukázat, že do Národní ligy patříme

Jako prvního jsme v letošní sezóně 22/23 přizvali k rozhovoru jednoho ze strůjců postupu mužů A do Národní ligy - Ondru Kuhajdu. "Kuhy", jak mu každý v klubu přezdívá, hraje na levém křídle a v rozhovoru se rozpovídal nejen o loňské úspěšné sezóně, ale také o svých ambicích do nového ročníku a o svých začátcích v trénování mládeže. Užijte si rozhovor.

Ahoj Ondro. Letní příprava na novou sezonu už běží druhým měsícem. Jak zatím probíhá, jde vše podle plánu?
Ahoj, zdravím všechny čtenáře a klubové příznivce. Letní příprava je v plném proudu a vše probíhá velice dobře a řekl bych i podle plánu. Celý tým na sobě pracuje a je vidět, že nedávný postup do Národní ligy pohání všechny k maximální výkonům, které bude potřeba převést do nové sezony.

Popiš čtenářům ve stručnosti harmonogram přípravy mužů před premiérovou sezónou v Národní lize. Na co se nejvíce zaměřujete?

Harmonogram letní přípravy se skládá ze tří společných tréninků a jednoho individuálního. Společné tréninky jsou rozděleny na běžecký trénink na ovále, kde se zaměřujeme hlavně na rychlost a fyzičku, trénink v hale, kde se snažíme rozvíjet hlavně herní činnosti a myšlení a nakonec crossfit v plzeňském Get Up gymu, kde máme převážně silové tréninky s nádechem kardia pod vedením špičkových trenérů. Individuální tréninky si poté plníme o víkendu, kdy dostaneme zadání přímo od hlavního trenéra online formou a je na nás, zda si individuál odmakáme nebo ne.

Díky brzkému postupu byla pauza poměrně dlouhá (přes měsíc), jak jsi naložil s tímhle obdobím “bez florbalu”?

Pauza byla dlouhá, ale i tak plná sportu. Florbalové tréninky nahradil fotbal a futsal, které hraji rekreačně a tak jsem na ně při pauze měl více času. Zároveň sport tvoří velkou část mého studia, protože studuji obor Tělesná výchova na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity. Prostě a jednoduše jsem měl pauzu pouze od florbalu, ale makalo se dál. Jo a taky se samozřejmě oslavoval postup :D

Máš ambice se probojovat do A-týmu a zahrát si Národní ligu?

Ambice do A-týmu rozhodně mám. Hráčů bude hodně, proto bude o místo v sestavě boj. Já však věřím, že si to své místo dokážu vybojovat a budu platným článkem v nadcházející sezoně. V létě nás čeká několik přáteláků, přípravných turnajů a hlavně soustředění, kde se budu snažit ukázat, že si místo v sestavě zasloužím.

Minulý týden se zveřejnil také seznam soupeřů v Národní lize - západ. Na jaké zápasy se nejvíce těšíš?

Těším se na všechny zápasy ve vyšší soutěži, ale nejvíc se asi těším na zápasy s pražskými celky, protože od nich se dá očekávat velká herní kvalita a zápasy s nimi budou určitě velice atraktivní pro hráče i diváky. Ještě se poměrně těším na zápas v Jaroměři, protože jsem zaslechl, že tamější atmosféra je jedinečná a zápasy tam bývají plné emocí.

Co od sezóny ve vyšší soutěži očekáváš?
Rozhodně kvalitnější florbal po herní i fyzické stránce. Dále si myslím, že na nás hráče budou kladeny mnohem větší nároky a zvedne se tréninkové vytížení. Nemám sebemenší představu, jak se bude vyvíjet sezona z pohledu našeho umístění v tabulce. Věřím však, že pokud celý tým potáhne za jeden provaz a všichni budou makat na 110%, máme šanci ukázat, že plzeňská Slavia je velice kvalitní tým, který není v Národce jen tak náhodou a má ambice stoupat výš!

V uplynulé sezóně jsi se stal také hlavním trenérem starších žáků. Jaký byl tvůj první kompletní trenérský rok a jak bys ho v krátkosti zhodnotil?

Svůj první rok v roli trenéra bych zhodnotil určitě pozitivně. Začátek byl poměrně náročný, protože trénování bylo pro mě téměř úplnou novinkou a musel jsem se toho opravdu moc naučit, abych se mohl role trenéra plnohodnotně zhostit, naštěstí mi tým i ostatní trenéři hodně pomohli zvládnout tuto výzvu. Hlavně bych chtěl poděkovat Martinovi Fuchsovi, který mi byl velkou oporou a pomáhal mi plnit všechny trenérské povinnosti, se kterými jsem si nevěděl rady. Osobně si myslím, že jsem udělal slušný pokrok od začátku sezony a rozhodně bych v tom chtěl pokračovat.

Máš také nějaké trenérské ambice do budoucna? Co tě na trénování nejvíce baví?

Mé současné ambice jsou jasné. Chtěl bych se nadále trenérsky zlepšovat a růst, abych byl schopen celý tým starších žáků vést ke skvělým výkonům a úspěchům. Rád bych své svěřence učil být skvělými hráči, ale hlavně skvělými lidmi, kteří budou milovat sport jako takový a okolo sebe budou mít skvělou partu kamarádů.
Mám i nějaké ambice do budoucna, například trénovat vyšší kategorii nebo se zapojit do trénování v rámci akademie talentovaných florbalistů, ale na to se musím ještě získat hodně zkušeností, což nějakou dobu potrvá. Jinak na trénování mě nejvíce baví celková práce s mládeží a s radostí sleduji, jak hráči florbalově rostou. Zároveň si užívám poznávání florbalu více do hloubky z pohledu trenéra, protože jsem doposud znal florbal pouze z pohledu hráče.

Díky za rozhovor.

Já děkuji a přeji všem krásné a pohodové léto :)

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
62_20220601_174322.jpg

AKTUÁLNĚ: První měsíc letní přípravy na sezónu 2022/2023 je za námi

2. května 2022 nám začala příprava na nadcházející sezónu 2022/2023, od té doby trénují všechny kategorie společně v nových ročnících a absolvují v současné době náročné venkovní kondiční tréninky. V tomto období se také zúčastňujeme různých neligových turnajů a dalších akcí a začátkem srpna nás pak čeká tradiční soustředění. V aktualitě se podívejte na kompletní stručný plán přípravy našich družstev.

63_20220609_144425.jpg

Muži A už znají své soupeře v Národní lize, nejdále pojedou do Náchoda

V současné době probíhají losovací aktivy celostátních soutěží na nadcházející sezónu 2022/2023 a naše mužské áčko už po svém postupu do vyšší soutěže zná nové soupeře pro Národní ligu - západ. Nejbližším soupeřem bude tým T.B.C. Králův Dvůr, nejvzdálenějším Florbal Primátor Náchod. Hned tři soupeři jsou z Královéhradeckého kraje.