77_20220726_092610.jpeg

ROZHOVOR: Další zahraniční angažmá, Michaela Čížková bude hrát za švédský IBF Älvstranden

Uběhl měsíc a přicházíme s dalším rozhovorem. Tentokrát s juniorkou Míšou Čížkovou, která se chystá na výměnný pobyt do švédského Göteborgu a florbal bude jednou z jejích hlavních náplní ve volném čase i v zemi mu zaslíbené. V rozhovoru se dovíte, jak se podařilo domluvit přestup do švédského klubu IBF Älvstranden.

Ahoj Míšo. Nejprve se prosím v krátkosti představ našim čtenářům. Jak dlouho hraješ florbal a jak si začínala, co vše máš za sebou a zkrátka cokoliv, co bychom měli o tvé dosavadní sportovní kariéře vědět?

Ahoj, zdravím všechny fanoušky florbalu. Florbal hraji šestým rokem a začínala jsem jako mladší žákyně, od začátku v mém klubu FBŠ SLAVIA Plzeň. Byla jsem dvakrát nominována na regionální výběry a také na kemp talentované mládeže. Zúčastnila jsem se závěrečného turnaje regionální výběrů a poté Olympiády dětí a mládeže.

Nejvíce nás pochopitelně zajímá tvé nové působiště. Co tě vůbec přivedlo na myšlenku jít studovat do Švédska a kde přesně budeš a na jak dlouho?

Minulý rok jsem se rozhodla, že bych chtěla získat nějaké nové zkušenosti a poznat nové lidi. Slyšela jsem o možnosti přihlásit se do výměnného programu a tak jsem neváhala ani chvíli. Označila jsem si více zemí a bylo mi přiděleno Švédsko. Myslím, že to bylo i díky mému dopisu, kde jsem florbal často zmiňovala. Bydlet bude v Göteborgu v tradičním švédském domě s velkou zahradou kousek od centra města. Celý výměnný program trvá 11 měsíců.

A jak jsi se domluvila na angažmá ve švédském klubu IBF Älvstranden? Sídlí klub přímo v Göteborgu?

Hostující rodina dostala můj dopis o tom, že hraju florbal a když došlo na společný hovor, oznámili mi, že mi sehnali florbalový tým. Shodou okolností se tým účastnil letošních Prague Games. Před jejich příjezdem jsem volala s trenérem, abych se dozvěděla více. V Praze jsem poté měla možnost seznámit se s celým týmem, dostala jsem tréninkové oblečení s číslem, se kterým hraju i v Plzni a strávila s nimi příjemné odpoledne. Klub sídlí půl hodiny od mého nového domova přímo v Göteborgu.

Pověz nám co místní klub hraje za soutěž a co tě zde čeká a naopak co ty od této zkušenosti očekáváš? Kolikrát týdně máš v plánu trénovat?

Klub hraje Juniorskou národní ligu (Juniorallsvenskan DJ18). Čekají mě tři tréninky týdně v sezóně. Druhý týden po příletu se zapojím do tréninkové přípravy a 26. srpna odehraju první zápas za tento tým. Dostala jsem nabídku na skills tréninky, abychom vypilovali to, co bude nejvíce potřeba. Věřím, že mi tato zkušenost bude velmi přínosná, až se budu vracet zpět do Plzně.

Víme, že do Švédska odlétáš už tento týden. Co přesně tě po příletu čeká a jaký máš program na první týdny?

Po příletu na mě bude čekat má první hostující rodina. Seznamovací den s rodinou a společný oběd. První týdny budou spíše poznávací, jak to tam funguje. Také mě čeká meeting s ostatními studenty, kteří také odjeli na výměnný program do Švédska. Rodina má v plánu provést mě po památkách a ukázat důležité cesty do školy a na trénink.

Děkujeme za rozhovor, přejeme v zahraničí hodně úspěchů osobních i sportovních a těšíme se, až se nám vrátíš zpět!

Já moc děkuji a přeji všem hodně štěstí do nové sezóny!

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
65_20220616_133616.jpg

ROZHOVOR s Ondřejem Kuhajdou: Máme velkou šanci ukázat, že do Národní ligy patříme

Jako prvního jsme v letošní sezóně 22/23 přizvali k rozhovoru jednoho ze strůjců postupu mužů A do Národní ligy - Ondru Kuhajdu. "Kuhy", jak mu každý v klubu přezdívá, hraje na levém křídle a v rozhovoru se rozpovídal nejen o loňské úspěšné sezóně, ale také o svých ambicích do nového ročníku a o svých začátcích v trénování mládeže. Užijte si rozhovor.

74_20220721_000711.jpg

Prague Games 2022 jsou za námi, přečtěte si shrnutí trenérů

Florbalový turnaj s názvem Floorball Prague Games 2022 je již za námi. Do sobotního finálového dne se bohužel nepodařilo probojovat ani jednomu z našich nasazených týmů, na konci léta nás čeká ještě pražský Salming Cup. Vpravo u článku naleznete také galerii fotek z turnaje.