Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
268_20240107_174302.jpg

Ženy i muži vstoupili do nového roku vítězně, starší žáci se vrací do 1. koše

Ženy i muži vstoupili do nového roku 2024 úspěšně. Ženy si poradily v zápasech proti outsiderům a získaly z venkovních zápasů 6 bodů. Muži také uspěli na půdě outsidera, porazili Králův Dvůr 8:5 a udrželi se v kontaktu s prvním místem tabulky. Nedařilo se naopak mužům B a juniorům, ti svůj jeden zápas prohráli.

V sobotním utkání děvčata zvítězila na půdě FBC Česká Lípa 11:4. Nejlepší hráčkou zápasu se stala Kamča Kaslová, pěti kanadskými body se blýskla Andrea Košťálová. Nedělní zápas na půdě Florbal Ústí dopadl vítězně pro Plzeň v poměru 10:2. V neděli byla nejlepší hráčkou Domča Vatahová a pěti body se naopak blýskla Terka Lejbová.

Trenér Víťa Procházka byl po úspěšném víkendu, kdy se naše ženy posunuly na 4. místo v tabulce 1. ligy žen, spokojený: "Dneska jsme velmi dobře bránili, byli jsme zodpovědní celých 60 minut a to přineslo ovoce. Jsem rád že v tomhle jsme se ze včera poučili a zároveň si ze včerejška přenesli solidní produktivitu. Děkuji holkám za zvládnutý víkend a soupeři za utkání. Hezký zbytek neděle všem."

Muži A v nedělním večerním klání zvítězili na půdě T.B.C. Králův Dvůr 8:5 a potvrdili své druhé místo v tabulce Národní ligy, kde navýšili náskok před třetím Náchodem již na 9 bodů. Zároveň stále ztrácí 2 body na první Panthers Praha, kteří také zvítězili. Potřeba vyzdvihnout je kotel hostujících fanoušků, kteří znovu na výjezdu vytvořili parádní atmosféru a patří k ozdobě Národní ligy západ. Děkujeme za podporu!

Junioři Akademie v jediném víkendovém utkání v sobotu v oslabené sestavě neuspěli a prohráli na půdě Wizards Praha vysoko 5:13. Muži B si také prochází méně povedeným obdobím a v sobotním utkání prohráli v derby s FbC Plzeň B 4:7. Dařilo se naopak starším žákům (viz. foto), kteří i přes absence hráčů ve Švédsku zahráli skvělý turnaj a po čtyřech výhrách se vrátili do 1. koše. Hrály se také dva turnaje elévů, kde se představily dva naše týmy.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
267_20240104_224552.jpg

První hrací víkend v roce 2024 nabídne zápasy mužů, žen i juniorů

Dva týdny čekání jsou u konce. O nadcházejícím víkendu 6. a 7. ledna jde do akce 7 našich týmů. Dva venkovní zápasy čekají naše ženy, v sobotu hrají na palubovce FBC Česká Lípa a v neděli v Ústí nad Labem. Muži A také hrají venku, čeká je nedělní zápas na půdě T.B.C. Králův Dvůr, junioři A v sobotu nastoupí v Praze proti Wizards a v neděli proti Panthers.

265_20231221_103722.jpg

POHÁR: Předvánoční facka, ženám se pohárový svátek ve fantastické atmosféře nevyvedl

Středa 20. 12. se nesla ve znamení posledního zápasu některého našeho týmu v roce 2023. Naše děvčata se v rámci čtvrtfinále poháru Českého florbalu utkala doma se špičkovým extraligovým týmem FLORBAL CHODOV. Zápas se nesl ve skvělé atmosféře a všichni si ho moc užili, snad kromě domácích hráček, které si představovaly lepší výkon i výsledek.

264_20231222_135842.jpg

Výprava do švédského Göteborgu v lednu 2024 v číslech

Naši hráči, hráčky, trenéři a také pár rodičů vyráží již brzy do švédského Göteborgu. Na turnaj Gothia Cup 2024 vyrážíme v lednu 2024 již podruhé, tak si pojďme nyní představit, o jakou akci se jedná a čím je charakteristická naše letošní výprava.