Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
143_20230205_184003.jpg

Ženy v dramatickém utkání porazily Vinohrady i podruhé v sezóně

Vše důležité se odehrálo v sobotu večer od 19 hodin na Slavii. Ve šlágru předehrávaného 22. kola se ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň postavily doma proti Vinohradům a zvítězili těsně 7:6. Soupeř v závěru mohutně dotahoval, ale všechny body nakonec zůstaly doma. Muži B Greyhounds doma nestačili na Jindřichův Hradec, starší žáci svůj turnaj vyhráli, dorostenky také svůj jediný zápas zvládly vítězně a porazily Prague Tigers 4:3 díky čtyřem gólům Niky Kubičkové.

Slavia bude v závěru základní části bojovat o třetí příčku
Téměř stovka diváků si v sobotu večer našla cestu do haly na Slavii, aby viděla zajímavý souboj dvou týmů z popředí tabulky 1. ligy žen. V prvních dvou třetinách byla Plzeň lepším týmem a také před začátkem třetího dějství vedla 6:3, soupeř se ale nevzdal a díky silnému závěru sahal po bodech.

V 51. minutě dokonce vyrovnávala na 6:6 Natálie Jirková a bylo jasné, že nás čeká napínavý závěr. O tři minuty později ale domácí Ivka Vachovcová rozhodla svým pátým gólem v zápase o vítězství Plzně 7:6. Skvělá střelkyně se také po zásluze stala nejlepší hráčkou utkání. V tabulce se Slavia posunula na čtvrtou příčku a přiblížila se Vinohradům na rozdíl tří bodů, to vše 4 kola před koncem základní části. 

Domácí trenér Víťa Procházka hodnotil utkání takto: "Velmi cením 3 body s výborným soupeřem, škoda že to byly takové nervy. Bohužel jsme se nedokázali vypořádat se situacemi, na které jsme se opakovaně upozorňovali a málem nás to ve třetí třetině stálo zápas. Pak se probudili diváci a pomohli nám zvládnout závěr, děkujeme jim za to. Díky i soupeři za těžkou prověrku."


Jak se dařilo ostatním týmům
V již zmiňovaném utkání prohráli muži B doma s Jindřichovo Hradcem 3:6 a bohužel potvrdili svou špatnou formu z celého průběhu sezóny. Naopak se dařilo dorostenkám a starším žákům. Žáci dokonce dokázali poprvé v sezóně vyhrát turnaj druhého výkonnostního koše a potvrdili vzestup své formy, tentokrát znovu s přispěním mladších žáků.

Své turnaje odehráli také starší žáci B v přeboru 3+1, dále starší žákyně v rámci 4. výkonnostního koše turnaje starších žáků a samozřejmě dvě družstva elévů, která se představila v sobotu v plzeňských halách Area D a Krašovská. Elévky z důvodu vysoké marodky tentokrát na turnaji nestartovaly a pouze doplnily klučičí týmy.

Elévové na turnaji v Area D

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
142_20230202_122309.jpg

Ženy se ve šlágru 22. kola 1. ligy doma postaví proti Vinohradům

Také základní část 1. ligy žen se blíží ke svému konci a naše ženy nastoupí v sobotu 4. 2. k velmi důležitému utkání v rámci 22. kola. Postaví se proti týmu TJ Sokol Královské Vinohrady. Muži A mají netradičně volno, nehrají ani junioři a juniorky. Z ostatních družstev hrají muži B, dorostenky, oba týmy starších žáků, starší žákyně, oba týmy elévů a elévky.

141_20230202_121053.jpg

V pátek 3. 2. se po delší době uskuteční klubový ples FLORBÁL

Před pandemií koronaviru bylo zvykem, že jsme se každý rok v plesové sezóně sešli na naší klubové společenské akci určené zejména pro rodiče našich členů, ale také pro dospělé hráče a hráčky, trenéry a ostatní. Nyní se FLORBÁL vrací v plné parádě a moc se těšíme na tuto neformální zábavu a setkání, které proběhne v pátek 3. 2. 2023, tedy v termínu pololetních prázdnin.

140_20230129_182842.jpg

Náročný víkend pro naše družstva skončil důležitým vítězstvím mužů A

Deset našich týmů se vydalo na své zápasy na palubovky soupeřů, ať už se jednalo o zápasy elitních týmů či o turnaje mládeže. Víkend zakončilo mužské áčko, které zvítězilo 12:3 na půdě ASK Orka Čelákovice a udělalo tak důležitý krok k případnému vítězství v základní části. Junioři A získali ze severského výletu tři body za vysokou výhru nad Českou Lípou, juniorky přijely z Ostravy bez bodu, dorostencům A a mužům B se také nedařilo bodovat.