Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
140_20230129_182842.jpg

Náročný víkend pro naše družstva skončil důležitým vítězstvím mužů A

Deset našich týmů se vydalo na své zápasy na palubovky soupeřů, ať už se jednalo o zápasy elitních týmů či o turnaje mládeže. Víkend zakončilo mužské áčko, které zvítězilo 12:3 na půdě ASK Orka Čelákovice a udělalo tak důležitý krok k případnému vítězství v základní části. Junioři A získali ze severského výletu tři body za vysokou výhru nad Českou Lípou, juniorky přijely z Ostravy bez bodu, dorostencům A a mužům B se také nedařilo bodovat.

Muži A stále drží první příčku v tabulce Národní ligy

Další důležitý zápas zvládlo mužské áčko, na půdě týmu ASK Orka Čelákovice vyhrálo vysoko 12:3 a vrátilo tak svému soupeři porážku z domácího zápasu. Díky tomu navíc svému soupeři v tabulce odskočilo na rozdíl osmi bodů (Orka má zápas k dobru) a má tři body náskok na druhý Hradec Králové, to vše dvě kola před koncem základní části.

Fantastický výkon předvedl nejlepší hráč zápasu Pavel Šimeček, který se do sítě soupeře trefil hned šestkrát!

Povedený zápas okomentoval trenér Lukáš Kubinec. "Výsledek vypadá krutě, minimálně ze začátku to bylo otevřené na obě strany. Zajímavé, že Pájovi sedí tento nevyzpytatelný povrch. Cením si, že jsme vydrželi koncentrování až do poslední vteřiny, důležité body v těžkém utkání. Díky soupeři, rozhodčím a zvlášť našim fantastickým fanouškům, kterým Čako aréna opět patřila."


Dva venkovní zápasy za sebou mají junioři A, juniorky i dorostenci A. Jediné body získali junioři, ti dokázali v sobotu ukořistit nejvyšší vítězství nejen v této sezóně, ale celkově ve své historii při účasti v 1. lize, z půdy České Lípy si odvezli výhru 25:1. Spousta hráčů si při tomto zápase udělala pochopitelně svůj rekord v získaných bodech za jeden zápas. 

Trenér Honza Polomis měl radost nejenom z velkého počtu vstřelených gólů: "Dnes padlo velké množství branek. Naše střelba byla velice efektivní. Děkuji soupeři za aktivní hru i přes nepříznivý výsledek. Náš brankář chytal fantasticky a soupeřovi brejky likvidoval parádně. Děkuji ještě jednou za utkání pořadatelům a přeji hodně štěstí do zbytku sezóny. Pavel na hradě. Děkujeme."

Ve druhém víkendovém zápase se junioři představili na půdě vedoucího Liberce. I přes vyrovnaný průběh utkání to nakonec na body nestačilo a soupeř zvítězil 5:3. I přesto je Slavia po 19. odehraných kolech na skvělém druhém místě, na první Liberec ztrácí již 12 bodů a bude se v závěru základní části soustředit právě na udržení druhé příčky.

Juniorky jely jednoznačně nejdále a hrály dva těžké zápasy. V obou ale předvedly velmi bojovný a statečný výkon a v sobotním utkání na půdě Vítkovic dokonce sahaly po bodech, domácí tým nakonec zvítězil 6:4. V neděli na půdě týmu FBC Ostrava holky prohrály 2:11, ale za své výkony v těchto zápasech se rozhodně nemusely stydět, což potvrdil i trenér Kuba Šimek.

"V první třetině jsme měli hodně štěstí. To nám určitě pomohlo k průběhu celého zápasu. Musím vyzdvihnout naší brankářku. Vyspělý výkon bez sebemenšího zaváhání korunovaný chyceným nájezdem. Po tomto výkonu musím být i přes prohru s naším výkonem jednoznačně spokojený. Díky všem za zápas," okomentoval sobotní zápas s Vítkovicemi.

Dorostenci A dvakrát prohráli a turnaj se jim nevydařil. V Teplicích nejprve podlehli Ústí nad Labem 1:6 a ještě vyšším rozdílem pak s Chomutovem - 1:10. Nedařilo se ani mužům B, kteří potvrdili nelichotivé výsledky z posledních týdnů a prohráli 4:12 na půdě vedoucího Milevska. Muži C naopak dvakrát zvítězili a v tabulce Plzeňské a Karlovarské ligy mužů se přiblížili čelu tabulky.

Muži C na turnaji ve Františkovo Lázních:

Mládeži se dařilo
Mladší žákyně a jeden tým elévů
si zahráli na sobotním turnaji v Rokycanech a bylo to velmi pozitivní dopoledne. Na vítěznou vlnu se vrátili mladší žáci, družstvo White vyhrálo v neděli turnaj prvního koše ve Šťáhlavech, družstvo Red sice vše prohrálo, ale předvádělo na své možnosti povedené výkony. V sobotu v Tachově si další turnaj zahrála naše družstva přípravky a minipřípravky a všichni si z turnaje odvezli spoustu skvělých vzpomínek.

Mladší žákyně v Rokycanech:

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
138_20230126_184619.jpg

VÍKEND: Jedeme ven! 10 našich družstev se představí mimo domácí palubovku

Čeká nás teprve druhý víkend od začátku sezóny, ve kterém si žádné naše družstvo nezahraje na domácí palubovce. Odpadají nám tedy sice pořadatelské povinnosti, ale o to více se naše týmy nacestují. Nejdelší výjezd v sezóně čeká juniorky, které cestují na dva zápasy do Ostravy, junioři hrají v České Lípě a v Liberci, muži A jedou do pražských Čakovic.

139_20230126_191946.jpg

Muži A v nervydrásající bitvě o první místo udolali FbC Hradec Králové v poměru 7:6

Netradičně ve středu večer sehráli muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň veledůležité domácí utkání v rámci předehrávky dalšího kola Národní ligy. Soupeřem byl v té době první tým v tabulce - FbC Hradec Králové. Do haly si našlo cestu bezmála 170 skvělých fanoušků, kteří byli svědky zatím nejlepšího utkání v dosavadním průběhu soutěže. Plzeň zvítězila 7:6 a tři kola před koncem poskočila v tabulce na první místo.