201_20230619_140435.jpg

Byly rozlosovány celostátní soutěže, muži A začínají 9. září doma s Benešovem

Minulý víkend proběhl v Brně los celostátních soutěží Českého florbalu pro sezónu 2023/2024. Naše elitní týmy mužů i žen tak znají své soupeře pro úvodní kola Národní ligy, respektive 1. ligy žen. Svůj los už ví také junioři A a dorostenci A. V poháru budou muži začínat až ve 2. kole, ženy čeká skupinové 1. kolo.

Muži A - Národní liga západ
Jak již bylo zmíněno, mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň startuje o víkendu 9. a 10. září domácím zápasem s Benešovem, ve druhém kole hned vyráží do dalekého Náchoda. Novými soupeři v soutěži jsou týmy FBC DOŠWICH MILEVSKO, FbC Písek, Florbal TJ Kobylisy a FBK Atlas Blansko z Divize a sestupující z 1. ligy mužů, brněnský tým TROOPERS. Posledním novým týmem je Spartak Pelhřimov, který byl přeřazen z východní části soutěže.

Naopak muži už nebudou hrát s postupujícími týmy ASK Orka Čelákovice a FbC Hradec Králové (zakoupená licence na vyšší ligu). Tým dále odhlásil klub FAT PIPE Traverza a sestupujícími týmy jsou Prague Tigers, TJ Turnov a Sokol Rudná.

Rozpis utkání Národní ligy mužů - skupina západ 2023 - 2024


Ženy - 1. liga žen západ
Děvčata startují svou sezónu také již 9. září domácím zápasem proti týmu, který hrál v loňské sezóně Extraligu žen - MITEL Florbalová akademie MB. Hned v neděli 10. září doma ženy přivítají tým ACEMA Sparta Praha. Z Extraligy jdou zpět do 1. ligy také týmy Panthers Praha (sestupující) a FAT PIPE Tigers Start98 (odhlásil se). Novým soupeřem bude tým SK Meťák České Budějovice.

Naopak působit už v 1. lize žen - skupina západ nebudou týmy Banes Florbal Soběslav, SK BIVOJKY LITVÍNOV a FBC Kutná Hora.

Rozpis utkání 1. ligy žen - skupina západ 2023 - 2024

Foto: Tomáš Novotný

CE soutěž juniorů 
V kvalifikační části se náš společný tým z projektu s klubem FbC Plzeň pod názvem Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA utká s týmy FBŠ Gorily Plzeň, Wizards DDM SO Praha 10 a s favorizovaným Předvýběr.CZ Florbal MB. První zápas bude také v sobotu 9. září a hned v derby proti plzeňským Gorilám, na domácí palubovce.

V kvalifikaci se proti sobě znovu postaví týmy každý s každým dvakrát. Nejlepší tým postoupí do elitní soutěže juniorů a druhý bude mít možnost zabojovat v baráži. Týmy na třetím a čtvrtém místě budou hrát druhou juniorskou soutěž.

Rozpis utkání Celostátní soutěže juniorů 2023 - 2024


1. liga dorostenců - skupina A
Naši dorostenci také začínají plzeňským derby proti týmu FBŠ Gorily Plzeň a také o víkendu 9. a 10. září, hrát by se mělo na půdě Florbal Ústí, což je další soupeř z naší skupiny. Ve druhém zápase se dorostenci v tento víkend utkají proti týmu ASK Lovosice - LFP, kterému mají z loňské sezóny co vracet.

Ve své skupině A se dále mohou dorostenci FBŠ SLAVIA Plzeň utkat s týmy Florbal Chomutov, FB Hurrican Karlovy Vary, Kanonýři Kladno, FD Teplice, FbŠ Bohemians DDM Praha 7, Panthers Praha, FbC Plzeň, FBC DDM Kati Kadaň, SK BIVOJ LITVÍNOV a 1. FBC DDM Děčín IV.

Rozpis utkání 1. ligy dorostenců - skupina A 2023 - 2024


Pohár Českého florbalu mužů a žen
Co se týče pohárových soutěží, muži jsou letos nasazeni až do 2. kola, kde budou čekat na svého soupeře, kterého se dozví ze skupiny Panthers Praha, Wizards DDM Praha 10, USK Akademik Cheb, FBK Prty a Florbal Tachov. 2. kolo by se mělo hrát koncem prázdnin o víkendu 26. a 27. 8.

Ženy jsou nasazeny do 1. kola, v Praze se také o víkendu 26. a 27. 8. utkají s týmy Tatran Střešovice, FBC ROKYCANY, Panthers Praha a ACEMA Sparta Praha. S každým týmem se utkají jednou.

Pavouk poháru ČF - muži
Pavouk poháru ČF - ženy

Více informací k losu celostátních soutěží najdete v článku ZDE. Tento týden proběhnou také losovací aktivy regionálních soutěží, o kterých budeme informovat.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
200_20230613_130153.jpg

NOVINKA: Do celostátní soutěže přihlašujeme společný tým s názvem Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA

Do nové sezóny 2023/2024 přicházíme s další žhavou novinkou. Po počáteční spolupráci klubů FBŠ SLAVIA Plzeň a FbC Plzeň v rámci programu talentovaných florbalistů s názvem ATF nyní přihlašujeme také společné týmy juniorů. První tým byl přihlášen do nejvyšší celostátní soutěže a již zná své soupeře do úvodní kvalifikační části letošní sezóny.

195_20230531_134432.jpg

ROZHOVOR s Kubou Mikoláškem: "Vnitřně jsem hned věděl, že do toho chci jít, jelikož je to příležitost, která se neodmítá."

V předchozím oznámení jste se dozvěděli, že hráč A-týmu a trenér dorostenců Jakub Mikolášek, alias "Kubík" bude nově působit ve vedení naší organizace. Nyní si s tímto srdcařem přečtěte obsáhlý rozhovor, kde hovořil nejen o své nové funkci, ale také o uplynulé sezóně. Příjemné čtení.

191_20230517_111026.jpg

ROZHOVOR: Adam Tkadlec ukončil aktivní hráčskou kariéru: "Bude mi to chybět, nejvíce se stále cítím jako hráč"

Adam Tkadlec, alias "Átéčko", manažer klubu, srdcař, dříč, obrovská kapacita a dnes již i legenda našeho klubu ukončil aktivní hráčkou kariéru na té výkonnostní úrovni. Psal se rok 2004 a v úvodu září přichází na tehdejší sídlo České florbalové unie (ČFBU) přihláška, tehdy 18 letého Adama Tkadlece. Mladý kluk, který miluje sport a chce začít psát svůj florbalový příběh. Přečtěte si rozhovor s jednou z hlavních postav našeho klubu.

184_20230502_153914.jpg

Startuje nová sezóna 23/24, v květnu a červnu trénujeme také venku

Sotva nám skončily poslední zápasy sezóny 2022/2023, už jsme začali chystat nový ročník, který oficiálně odstartoval už v úterý 2. května. Tak brzy z důvodu, že nové ročníky spolu začínají trénovat tradičně již od května a společně se budou připravovat a chystat na letní akce a soustředění, včetně začátku ligové sezóny, který nastane v září.