200_20230613_130153.jpg

NOVINKA: Do celostátní soutěže přihlašujeme společný tým s názvem Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA

Do nové sezóny 2023/2024 přicházíme s další žhavou novinkou. Po počáteční spolupráci klubů FBŠ SLAVIA Plzeň a FbC Plzeň v rámci programu talentovaných florbalistů s názvem ATF nyní přihlašujeme také společné týmy juniorů. První tým byl přihlášen do nejvyšší celostátní soutěže a již zná své soupeře do úvodní kvalifikační části letošní sezóny.

Přihlášení společných juniorských družstev klubů FBŠ SLAVIA Plzeň a FbC Plzeň vzniklo díky nápadu po společném projektu Akademie talentovaných florbalistů (ATF), na kterou v lednu navazoval společný dotační projekt Plzeňského tréninkového centra mládeže (PTCM). O něm jsme již informovali v předchozím článku ZDE

"Spojená družstva juniorů, jak v celostátní, tak v regionální soutěži jsou prvním hmatatelným výsledkem práce ATF a nově vzniklého PTCM. Ten je velmi dobrým výchozím krokem k pozvednutí florbalu v Plzni a v Plzeňském kraji," okomentoval nový společný projekt dvou plzeňských klubů předseda FBŠ SLAVIA Plzeň Milan Bejček

Foto: Flickr Prague Floorball Cup

První společné juniorské družstvo (A tým) nese název Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA a je přihlášeno pod klubem FbC Plzeň, hrát bude nejvyšší juniorskou soutěž, kde se v úvodní kvalifikační části utkají s týmy FBŠ Gorily Plzeň, Wizards DDM SO Praha 10 a Předvýběr.CZ Florbal MB. První zápas se odehraje v sobotu 9. září 2023 na palubovce plzeňské Akademie a hned v derby proti Gorilám.

Druhé společné juniorské družstvo (B tým) má název opačný, tedy Akademie FBŠ SLAVIA Plzeň FbC Plzeň a je přihlášeno pod naším klubem FBŠ SLAVIA Plzeň, hrát bude regionální soutěž. Všechny ostatní záležitosti týkající se společného projektu budeme zveřejňovat postupně. Mezitím se můžete podívat na kompletní rozlosování soutěží, kde náš elitní výběr bude působit.

Přidáváme také vyjádření manažera FbC Plzeň pana Libora Strejčka: "Souhlasím s Milanem a věřím, že projekt zefektivní celý tréninkový proces obou společných družstev a každý hráč si najde svou aktuálně nejlepší pozici. Slibujeme si od toho rychlejší růst talentů do nejvyšších soutěží Českého florbalu. Na místě je poděkovat za dosavadní skvělou práci šéftrenérům ATF Lukášovi Kubincovi a Jaromíru Täuberovi."

O celém projektu ATF se více dovíte v dřívějších zprávách:
NOVINKA: Ve spolupráci s FbC Plzeň spouštíme projekt Akademie talentovaných florbalistů (ATF)

NOVINKA: Florbal se připojuje k tradičním sportům, vzniklo nové Plzeňské tréninkové centrum mládeže (PTCM)

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
179_20230413_164334.jpg

BISTRO NA HALE: Podpoř projekt zlepšení zázemí pro fanoušky na naší domácí hale

Tělovýchovná jednota Slavia VŠ Plzeň, v jejíchž prostorách trénuje a hraje náš klub přišla se zajímavým projektem. Pro lepší zázemí diváků i hráčů v naší sportovní hale přichází s projektem vybudování prostor pro občerstvení a sociálního zařízení. Rádi bychom vyzvali všechny naše příznivce, členy i rodiče, aby přispěli a pomohli tak celý projekt dotáhnout do úspěšného konce. I malá částka se počítá!

187_20230512_122417.jpg

ROZHOVOR s Honzou Polomisem: "Nejslabší chvilku jsme si vybrali na začátku sezóny"

Povedenou sezónu za sebou má také juniorský tým chlapců, který obsadil ve své skupině druhé místo a následně bojoval v play off o vítěze 1. ligy, kde se dostal až do semifinále, tam nestačil na pozdějšího vítěze play off B FBC Liberec. Přečtěte si, jak sezónu hodnotí jeden z trenérů Honza Polomis.

188_20230516_090226.jpg

O víkendu se uskutečnil Prague Floorball Cup s naším velkým zastoupením

V termínu 12. - 14. května proběhl v Praze dnes již tradiční turnaj PFC s podtitulem Spring. Na turnaj vyrazila početná skupina čtyř našich družstev. Jednalo se o dva týmy chlapecké a dva dívčí. Chlapci byli přihlášeni pod názvem ATF Plzeň. (Akademie talentovaných florbalistů) Jedná se o projekt ve spolupráci s FbC Plzeň. (více zde.) Prvním týmem byl tým juniorů kategorie B04 a druhým byl tým dorostenců B07. Holky nastupovaly v kategoriích G06 a G10 složeny jako krajský výběr nejlepších hráček Plzeňska. Tyto týmy byly z větší části zastoupeny hráčkami právě ze Slavie.

184_20230502_153914.jpg

Startuje nová sezóna 23/24, v květnu a červnu trénujeme také venku

Sotva nám skončily poslední zápasy sezóny 2022/2023, už jsme začali chystat nový ročník, který oficiálně odstartoval už v úterý 2. května. Tak brzy z důvodu, že nové ročníky spolu začínají trénovat tradičně již od května a společně se budou připravovat a chystat na letní akce a soustředění, včetně začátku ligové sezóny, který nastane v září.