188_20230516_090226.jpg

O víkendu se uskutečnil Prague Floorball Cup s naším velkým zastoupením

V termínu 12. - 14. května proběhl v Praze dnes již tradiční turnaj PFC s podtitulem Spring. Na turnaj vyrazila početná skupina čtyř našich družstev. Jednalo se o dva týmy chlapecké a dva dívčí. Chlapci byli přihlášeni pod názvem ATF Plzeň. (Akademie talentovaných florbalistů) Jedná se o projekt ve spolupráci s FbC Plzeň. (více zde.) Prvním týmem byl tým juniorů kategorie B04 a druhým byl tým dorostenců B07. Holky nastupovaly v kategoriích G06 a G10 složeny jako krajský výběr nejlepších hráček Plzeňska. Tyto týmy byly z větší části zastoupeny hráčkami právě ze Slavie.

Kategorie B04

Junioři ve složení ATF Plzeň jeli na turnaj v Praze s cílem zlepšit komunikaci a vyzkoušet si nové složení týmu oproti tradiční sezóně v mateřských klubech. Z třinácti týmů obsadili velice sympatické druhé místo. Ve skupině v prvním zápase nestačili na tým Kanonýři Kladno, se stejným soupeřem se nakonec potkali i v samotném finále. Postupně tým prošel základní skupinou a postoupil do play-off z druhé pozice. Ve čtvrtfinále se kluci překvapivě velice zapotili proti soupeři z Frenštátu, který předvedl velice bojovný výkon. V semifinále nás čekal soupeř ze Sparty. V tomto zápase junioři předvedli velice vyspělý výkon a soupeře nepustili prakticky k ničemu. Jednalo se určitě o nejlepší výkon turnaje i přes těsné vítězství. Poslední finálový zápas ovšem chlapcům z Plzně vůbec nevyšel a nedokázali oplatit prohru soupeři ze základní skupiny. Prohra 0:7 vypadá děsivě, ale do poslední chvíle se tým snažil a nechal na UNYPU skutečně všechno. Zisk stříbrných medailí je velkým úspěchem.

Nejužitečnějším hráčem turnaje byl navíc vyhlášen Michal Fuchs.

Klukům gratulujeme a děkujeme za parádní reprezentaci celého kraje!

Skupina:
ATF Plzeň 1:3 Kanonýři Kladno
Hornets Brno 3:8 ATF Plzeň
FAT PIPE Traverza 0:5 ATF Plzeň

Play-off A:
Čtvrtfinále:
ATF Plzeň 4:1 FBC TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm
Semifinále:
ACEMA Sparta Praha 1:2 ATF Plzeň
Finále:
ATF Plzeň 0:7 Kanonýři Kladno


Kategorie B07

Úvod do turnaje se nám úplně nepovedl. Pasivita a velké množství chyb zapříčinilo, že jsme z prvních dvou skupinových zápasů odcházeli bez bodu. Na následující třetí utkání ve skupině jsme udělali pár taktických změn, které vedly k razantnímu zlepšení a následné první výhře na turnaji, která však nestačila na postup do play-off A a možnost bojovat o vítězství v celém turnaji. Nově nastavený standard naší hry a skvělý výkon brankáře vedl k triumfu v play-off B, kde jsme semifinálové i finálové utkání vyhráli shodně 3:0. Kluci během turnaje posbírali zajímavé zkušenosti a zároveň se ukázalo, že je potřeba, aby na sobě každý jednotlivec neustále usilovně pracoval.

Skupina:
ATF Plzeň 1:4 Tatran Střešovice
Hornets Brno 3:2 ATF Plzeň
Butchis 2:3 ATF Plzeň

Play-off B:
Semifinále:
ATF Plzeň 3:0 Fbc Tigers Poruba
Finále:
ATF Plzeň 3:0 FD Teplice


Kategorie G06

Tým děvčat v této kategorii začal turnaj výborně. V pátek nejprve porazil Snipers Třebíč a v sobotu ráno navázal na výborný výkon a Wizards Praha zdolal 3:0. Odpoledne je čekal přímý souboj s Black Angels o první místo v tabulce. Na pražský celek však holky nestačily a prohrály po bojovném výkonu 1:6. Druhé místo ve skupině znamenalo nasazení do semifinále play-off A. V něm jsme sehrály velkou bitvu s Florbalovou akademií Mladé Boleslavi a bohužel odešly z tohoto zápasu jako poražení po prohře 2:3 v prodloužení. Holky se tak umístily na třetím místě a vezou si domů cenné medaile.

Skupina:
FBŠ Slavia Plzeň 5:1 Snipers Třebíč
Wizards SO DDM Praha 10 0:3 FBŠ Slavia Plzeň
FBŠ Slavia Plzeň
1:6 BLACK ANGELS

Play-off A:
Semifinále: 
Florbalová akademie MB 3:2p FBŠ Slavia Plzeň


Kategorie G10

Děvčata z kategorie G10 vyrazila na turnaj již v pátek, ale první utkání je čekalo až v sobotu. Vyrazily tak alespoň podpořit své starší kolegyně z kategorie 06. Po zápase se oba týmy společně vydaly na oběd. V sobotu dívky čekaly 3 zápasy - první zápas hrály proti Wizards Praha a remizovaly 4:4. Druhý zápas proti soupeřkám z Polska, konkrétně týmu UKS Chynów Zielona Góra. Toto utkání skončilo také remízou 5:5. Ve třetím boji bohužel děvčata nestačila na FbŠ Bohemians a prohrála 4:7. Bylo tak rozhodnuto, že si dívky v neděli zahrají pavouka B. Brzy ráno jsme vyrazily na snídani a po jídle nás čekal zápas proti dalším polským soupeřkám z klubu MMSK Podhale, které jsme opanovaly 11:1. Druhý nedělní zápas holky ukázaly týmu ze soboty UKS Chynów Zielona Góra kdo velí povrchu v Kobylisích a vyhrály 12:0. Jako poslední soupeř na turnaji se dívkám postavil tým ACEMA Sparta Praha, který je bohužel po těžkém a krásném boji porazil 1:2. Skupina dívek G10 se tedy umístila v pavouku B na hezkém druhém místě. Holky na turnaji předvedly krásné výkony a jsme na ně moc pyšné. Těšíme se zase na dalších turnajích.

Skupina:
FBŠ Slavia Plzeň 4:4 Wizards SO DDM Praha 10
UKS Chynów Zielona Góra 5:5 FBŠ Slavia Plzeň
FbŠ Bohemians 7:4 FBŠ Slavia Plzeň

Skupina nadstavba:
FBŠ Slavia Plzeň
11:1 MMSK Podhale
UKS Chynów Zielona Góra 0:12 FBŠ Slavia Plzeň
FBŠ Slavia Plzeň
1:2 ACEMA Sparta Praha

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
187_20230512_122417.jpg

ROZHOVOR s Honzou Polomisem: "Nejslabší chvilku jsme si vybrali na začátku sezóny"

Povedenou sezónu za sebou má také juniorský tým chlapců, který obsadil ve své skupině druhé místo a následně bojoval v play off o vítěze 1. ligy, kde se dostal až do semifinále, tam nestačil na pozdějšího vítěze play off B FBC Liberec. Přečtěte si, jak sezónu hodnotí jeden z trenérů Honza Polomis.

186_20230509_144513.jpg

ROZHOVOR s Lukášem Kubincem: "Prohra ve finále nás psychicky oslabila"

V prvním delším rozhovoru po konci sezóny 2022/2023 nemohl odpovídat na otázky nikdo jiný, než dosavadní trenér mužů A Lukáš "Bína" Kubinec, který téměř dovedl tým k postupu do 1. ligy mužů. Hovořil nejen o soubojích v play off i baráži, ale o celé uplynulé sezóně.

183_20230425_144036.jpg

SHRNUTÍ SEZÓNY žen od trenéra Víti Procházky: "Sezonu určitě hodnotíme pozitivně"

Již před více než měsícem zakončily sezónu 2022/2023 ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Skončily před branami semifinále play-off a ve čtvrtfinále nestačily na favorizované BLACK ANGELS. I přesto trenéři hodnotí celý ročník pozitivně, v krátkém sumáři pohovořil trenér Vít Procházka nejen o uplynulém ročníku, ale také o nejbližších plánech ženského týmu.