183_20230425_144036.jpg

SHRNUTÍ SEZÓNY žen od trenéra Víti Procházky: "Sezonu určitě hodnotíme pozitivně"

Již před více než měsícem zakončily sezónu 2022/2023 ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Skončily před branami semifinále play-off a ve čtvrtfinále nestačily na favorizované BLACK ANGELS. I přesto trenéři hodnotí celý ročník pozitivně, v krátkém sumáři pohovořil trenér Vít Procházka nejen o uplynulém ročníku, ale také o nejbližších plánech ženského týmu.

Ženský tým má za sebou sezónu, kterou je třeba hodnotit pozitivně. Holky pracovaly na zdokonalování hlavně taktických záležitostí, v závěru sezony už hra snesla poměrně přísná měřítka. Po celý rok se bohužel kádr potýkal se zraněními a dalšími absencemi, což vedlo k častým vynuceným rotacím v sestavě. Hráčky ale prokázaly velkou univerzálnost a rychle přivykly všem změnám i novým postům. Forma gradovala v závěru základní části, kdy Slavia porážela i papírové favority a naše holky tak zaznamenaly úctyhodnou vítěznou šňůru.

Play-off se po hladkém postupu v předkole neslo v duchu obrovských bitev s Chomutovem, utkáním nechyběl náboj ani kvalita. Postup si naše děvčata vybojovala v rozhodujícím zápase před fantastickým domácím publikem. Odměnou byla další kvalitní série, s BLACK ANGELS. Venkovní zápas bohužel slávistkám nesedl a v domácí odvetě sice předvedly parádní výkon, jenže střelecky byl opět úspěšnější favorizovaný soupeř a sezona tak holkám skončila.

Po momentálně probíhajícím odpočinku se holky pustí do letní přípravy, která začne v první půlce května a její formát bude proti dřívějšku na základě zkušeností mírně vylepšený. Během léta bude snaha kádr vhodně doplnit, příští sezónu navíc za ženy budou moct nastoupit i ročníky 2006, takže se určitě do prvoligových zápasů zapojí i nejmladší hráčky. Tým bude rozhodně ambiciózní a hladový potěšit své příznivce, kteří se na příští ročník určitě můžou těšit.

Foto: Asistent trenéra Jakub Šimek společně s hráčkou Ivanou Drugdovou

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
182_20230424_124704.jpg

DĚKUJEME ZA PODPORU! Muži A zakončili úspěšnou sezónu 2022/2023

Velmi úspěšná sezóna 2022/2023 je definitivně za námi. Zakončili ji muži A, kteří v barážové sérii o 1. ligu ani jednou nestačili na pražského soupeře FAT PIPE Start98 a prohráli 0:3 na zápasy. Ve své premiérové sezóně v Národní lize byli krůček od postupu do vyšší soutěže a sezónu budou hodnotit kladně. Příští víkend se ještě hraje závěrečný turnaj ligy mladších žáků.

179_20230413_164334.jpg

BISTRO NA HALE: Podpoř projekt zlepšení zázemí pro fanoušky na naší domácí hale

Tělovýchovná jednota Slavia VŠ Plzeň, v jejíchž prostorách trénuje a hraje náš klub přišla se zajímavým projektem. Pro lepší zázemí diváků i hráčů v naší sportovní hale přichází s projektem vybudování prostor pro občerstvení a sociálního zařízení. Rádi bychom vyzvali všechny naše příznivce, členy i rodiče, aby přispěli a pomohli tak celý projekt dotáhnout do úspěšného konce. I malá částka se počítá!

171_20230328_153152.jpg

NOVINKA: Florbal se připojuje k tradičním sportům, vzniklo nové Plzeňské tréninkové centrum mládeže (PTCM)

Celý projekt vznikl v rámci dotačního titulu města Plzně s názvem Podpora sportu a tělovýchovy včetně podpory hendikepovaných sportovců. Právě v rámci tohoto titulu je jednou z kategorií vznik Plzeňského tréninkového centra mládeže (zkráceně PTCM), do kterého jsme se společně s dalším klubem FbC Plzeň pustili a připojíme se tak k dalším sportům jako jsou volejbal, basketbal, plavání, pozemní hokej nebo lyžování.