Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
182_20230424_124704.jpg

DĚKUJEME ZA PODPORU! Muži A zakončili úspěšnou sezónu 2022/2023

Velmi úspěšná sezóna 2022/2023 je definitivně za námi. Zakončili ji muži A, kteří v barážové sérii o 1. ligu ani jednou nestačili na pražského soupeře FAT PIPE Start98 a prohráli 0:3 na zápasy. Ve své premiérové sezóně v Národní lize byli krůček od postupu do vyšší soutěže a sezónu budou hodnotit kladně. Příští víkend se ještě hraje závěrečný turnaj ligy mladších žáků.

Poslední kategorií, která ještě nezakončila letošní sezónu 2022/2023 jsou mladší žáci, které čekají v sobotu 27. 4. poslední turnaje v Plzni a v Rokycanech. Ostatní družstva už dohrála, naposledy skončili muži A, kteří o uplynulém víkendu sehráli dva domácí zápasy v baráži o postup do 1. ligy, ve kterých neuspěli a rozhodlo se o tom, že i v příští sezóně budou působit v Národní lize. Své poslední turnaje v sezóně odehráli o víkendu muži C, mladší žákyně a přípravka s minipřípravkou.

Foto pod tímto odstavcem je ze sobotního druhého utkání barážové série proti FAT PIPE Start98, který soupeř zvládl lépe a zvítězil s přehledem 9:2. Nejlepšími hráči zápasu se stali za domácí Matěj Švácha a za hostující tým Martin Fenik. Ceny pro nejlepší hráče předával radní pro oblast podpory sportu města Plzeň, pan Tomáš Morávek, kterému tímto děkujeme za účast na barážovém utkání a za předání cen.

Za stavu 2:0 na zápasy se odehrál poslední nedělní duel, ve kterém znovu uspěl soupeř. Start vyhrál ve třetím utkání 6:2, kdy se Slavia prosadila až v závěru utkání a právě díky nízké produktivitě v domácích zápasech neuspěla, i přes zlepšené výkony oproti prvnímu venkovnímu utkání. Soupeř naopak skvěle zakončoval brejky a postupně navyšoval skóre. Nutno říci, že v celé sérii byl Start jasně lepším týmem a 1. ligu udržel zaslouženě.

Nedělní zápas a zároveň celou sérii zhodnotili oba trenéři takto. Domácí kouč Lukáš Kubinec: "Start byl lepším týmem a zaslouženě celou sérii vyhrál. Pro nás bylo velmi těžké se namotivovat po ztracené finálové sérii. Nakonec jsme zbytky sil investovali do posledních domácích zápasů, kde jsme makali, ale v útočné fázi nám to prostě nešlo. Teď jsme zklamaní, ale když se ohlédneme za tím, co se nám letos povedlo, tak bychom měli být spokojeni. Také jsme rádi, že jsme v tom celou sezónu nebyli sami, to co předváděli naši fanoušci je úžasné. Zdravíme Čížu, budeš brzy ok!"

A také komentář od hostujícího trenéra Davida Podhráského: "Děkuji Plzni za korektní sérii se skvělou diváckou kulisou a doufám, že Číža bude brzy v pohodě. Dnešní zápas asi zrdcadlil celou sérii. Velmi dobře jsme bránili a co prošlo to chytil Hoďa. My jsme byli schopni v klíčových momentech vždy odskočit a pak si vedení poměrně zkušeně hlídat. Jsem rád, že jsme pro Start udrželi 1. ligu a věřím, že příští rok budou kluci hrát v tabulce o mnoho výše."

A na závěr ještě jedno speciální poděkování. Oba dny jsme na Slavii znovu byli svědky skvělé podívané ze strany domácích fanoušků Plzně. Tímto bychom jim ještě jednou chtěli v závěru sezóny poděkovat, jste ti nejlepší fanoušci v Národní lize a už se těšíme na příští sezónu. Teď nabereme společně síly a vzhůru do nové sezóny.

Fotograf: Tomáš Novotný

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
181_20230420_155309.jpg

Muži A naposledy v sezóně doma, na Slavii se hraje velký turnaj přípravky a minipřípravky

Muži A stále bojují o případný postup do 1. ligy. V baráži hrají proti pražskému týmu FAT PIPE Start98 a v sérii prohrávají 0:1 na zápasy. Doma tak potřebují uspět, aby měli šanci na vyšší ligu. V sobotu od 8:30 do 13:30 se na Slavii odehraje poslední velký mládežnický turnaj v sezóně, na kterém se představí neskutečných 21 týmů nejmenších dětí.

180_20230417_115726.jpg

SOUHRN: Muži vstoupili do baráže porážkou 3:8, dorostenky vyhrály druhou ligu

První zápas barážové série o postup do 1. ligy proti týmu FAT PIPE Start98 naznačil, že mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň čeká velmi náročná výzva. Soupeř doma v sobotním zápase zvítězil 8:3 a v sérii hrané na tři vítězné zápasy získal první výhodu. Dorostenky sice jeden zápas ztratily, ale i tak se staly vítězkami druhé pražské ligy dorostenek.

179_20230413_164334.jpg

BISTRO NA HALE: Podpoř projekt zlepšení zázemí pro fanoušky na naší domácí hale

Tělovýchovná jednota Slavia VŠ Plzeň, v jejíchž prostorách trénuje a hraje náš klub přišla se zajímavým projektem. Pro lepší zázemí diváků i hráčů v naší sportovní hale přichází s projektem vybudování prostor pro občerstvení a sociálního zařízení. Rádi bychom vyzvali všechny naše příznivce, členy i rodiče, aby přispěli a pomohli tak celý projekt dotáhnout do úspěšného konce. I malá částka se počítá!

171_20230328_153152.jpg

NOVINKA: Florbal se připojuje k tradičním sportům, vzniklo nové Plzeňské tréninkové centrum mládeže (PTCM)

Celý projekt vznikl v rámci dotačního titulu města Plzně s názvem Podpora sportu a tělovýchovy včetně podpory hendikepovaných sportovců. Právě v rámci tohoto titulu je jednou z kategorií vznik Plzeňského tréninkového centra mládeže (zkráceně PTCM), do kterého jsme se společně s dalším klubem FbC Plzeň pustili a připojíme se tak k dalším sportům jako jsou volejbal, basketbal, plavání, pozemní hokej nebo lyžování.