Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

SOUHRN: Muži vstoupili do baráže porážkou 3:8, dorostenky vyhrály druhou ligu

První zápas barážové série o postup do 1. ligy proti týmu FAT PIPE Start98 naznačil, že mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň čeká velmi náročná výzva. Soupeř doma v sobotním zápase zvítězil 8:3 a v sérii hrané na tři vítězné zápasy získal první výhodu. Dorostenky sice jeden zápas ztratily, ale i tak se staly vítězkami druhé pražské ligy dorostenek.

Zápas se našim borcům příliš nepovedl a problémem bylo vysoké tempo domácích, které od začátku nastolili. V komentáři to potvrdil po zápase také trenér Plzně Lukáš Kubinec. Zápas hodnotil i nejlepší hráč Slavie Matěj Švácha, který si připsal dva body. Hodnocení trenérů ZDE.

Na první branku se nečekalo dlouho, už ve 4. minutě se prosadil domácí Matěj Netrefa, později střelec hattricku a nejlepší hráč za Start. O dvě minuty později srovnával na 1:1 Michal Fuchs po pěkné kombinaci se Šváchou.

V 7. minutě poslal domácí znovu do vedení Adam Kulík a od té doby už se Slavia nechytla a vyrovnat se jí nepodařilo. Naopak domácí hrozili z velmi nebezpečných brejkových situací a byli v nich úspěšní. Podařilo se jim ubránit i plzeňské přesilovky a hru v šesti, ve které vstřelili dvě branky a upravili na konečných 8:3.

Start tak vede v sérii 1:0 a pokračuje se dvěma zápasy v Plzni, v sobotu 22. 4. na Slavii od 19 hodin a v neděli 23. 4. od 18 hodin. Věříme, že kluky znovu přijde podpořit početná část fanoušků.

SESTŘIH Z UTKÁNÍ

O víkendu zakončily sezónu dorostenky. První zápas přehrály Sokol Královské Vinohrady vysoko 9:0 a i když ve druhém utkání padly s domácími Nehvizdy 5:6, první místo v tabulce 2. ligy dorostenek už jim nikdo nevezme. Holky gratulujeme!

Svůj další turnaj ovládli také mladší žáci White, dařilo se jim v Klatovech. Druhé družstvo mladších žáků Red v Tachově zvítězilo pouze jednou v utkání proti Rokycanům, ale turnaj si užilo na maximum a těší se z velmi dobrého progresu od začátku nového roku. Své poslední ligové turnaje v sezóně odehrály o víkendu obě družstva elévů a elévky.