Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
177_20230413_124905.jpg

ROZHOVOR s Tomášem Katolickým: "Děkujeme fanouškům za neuvěřitelnou atmosféru, byl to zážitek"

Po skončené finálové sérii Národní ligy a před začátkem barážové série o postup do 1. ligy nám na otázky odpovídal jeden z nejzkušenějších hráčů výběru mužů a člen třetí formace Tomáš Katolický. Mluvil nejen o skvělých fanoušcích v Plzni, ale také o finálové sérii s Orkou a o blížící se baráži se Startem.

Ahoj Tomáši. Je za vámi psychicky i fyzicky náročná finálová série Národní ligy proti Čelákovicím. Na co si vzpomeneš jako první, když si sérii zpětně vybavíš?
Finálová série nabídla podívanou, která, si myslím, měla charakteristiku vyšší ligy. Proto rozhodovaly opravdu maličkosti, jelikož oba týmy byly více než vyrovnané. To potvrzuje, že do pátého zápasu se nastupovalo se stejným skóre, tedy 22:22. Oba týmy se prezentovaly tím nejlepším, co mohly nabídnout. Ať už na straně soupeře hráči se zkušenostmi ze superligového týmu, tak z naší strany nejlepší sestavou, kterou jsme mohli postavit (škoda zranění Jirky Sloupa v prvním utkání). Na co ale vždy budu vzpomínat nejvíce, byla neskutečná podpora diváků v celé finálové sérii, ale také v předešlých sériích a zápasech, kterou (pokud mohu mluvit i za tým) považujeme za neuvěřitelný zážitek a chceme vám divákům za ni moc poděkovat. Díky za vás!

Série byla velmi vyrovnaná a už v prvním zápase jste sahali po vítězství, o které jste nakonec přišli v prodloužení. Byl to podle tebe jeden z klíčových momentů celého finále?
Nedokážu posoudit, jestli to byl klíčový moment. Dá se říci, že v této sérii byla každá vteřina klíčovým momentem a spíše můžeme mluvit o příklonu štěstí k jednomu z týmů. Bohužel pro nás se v pátém zápase štěstí přiklonilo více k soupeři.

Po páteční porážce v Mladé Boleslavi bylo hodně těžké se do série vrátit, ale skvělým výkonem v sobotu se vám to podařilo. Věřili jste po sobotním vyrovnání série na 2:2, že před domácím publikem ukončíte sezónu?
Páteční zápas se nám moc nepovedl, ale znám tenhle tým moc dobře a vím, že se dokážeme do dalšího zápasu ještě více semknout. V sobotu jsme všichni věřili, že soupeře porazíme a vrátíme sérii zpět do Plzně. To se také povedlo. Takže odpověď je ano. Věřili jsme, že pokud předvedeme stejný výkon, tak před domácím publikem se nám podaří zvládnout kýžený cíl a ukončíme sezonu doma. Bohužel i přes to, že jsme do toho dali všechno, tak se to nepovedlo. Nicméně čeká nás baráž, kde můžeme složit reparát a já věřím, že budeme úspěšní.

Zůstaneme u diváků, kterých na Velikonoční pondělí přišlo do haly neuvěřitelných 485, čímž se výrazně překonal dosavadní divácký rekord ve vaší domácí hale. Jak se před takovou kulisou hraje? Cítili jste nervozitu?
Myslím, že každý z nás cítil nervozitu jak z pohledu poprvé hraného rozhodujícího pátého utkání, tak i když viděl hlediště, které praskalo ve švech. Byl to opravdu úžasný zážitek. O to více mě mrzí, že jsme nezvítězili a nepozvedli trofej před našimi fans, kterým bychom se za jejich podporu odvděčili. Doufám, že nám zůstanou věrní i v baráži a Start zažije slávistické peklo :-).

V mužstvu patříš k nejzkušenějším hráčům, ve Slavii působíš s krátkými pauzami už 12 let. Myslíš, že právě zkušenosti s podobnými zápasy vám ve finále mohly chybět a proto Orka rozhodující duel vyhrála?
Jsem rád za oslovení nejzkušenější :D Hulda by mě nazval fotříkem :D Ale zpátky k tématu. I přes to, že působím takto dlouho ve Slavii, tak jsem asi nikdy nezažil takto vyrovnanou sérii/zápasy. Myslím, že každý z týmu mužů to má stejně. Máme velmi mladý a perspektivní tým a asi jsme tuto lekci potřebovali. Nicméně... co tě nezabije, to tě posílí... Teď musíme zapomenout na hořkost z této finálové série a jet na 150% celou baráž.

Pojďme k baráži, kde vás čeká pražský tým FAT PIPE Start98. Co od série s týmem, který se zachraňuje v 1. lize, očekáváš?
Uvidíme, sice jsme se Startem odehráli pár přáteláků, ale neumím říci, jak silný Start je, jelikož je znám rotací svého kádru, kde si zakládají na mladících z Chodova. Jejich styl hry by nám díky tomu mohl sedět více než styl Orky či Traverzy. Stoprocentně očekávám vyrovnané zápasy, na které bude radost se jít podívat.

Se soupeřem jste se paradoxně nedávno utkali, bylo to v srpnu loňského roku před turnajem Czech Open. Vybavuješ si tenhle zápas?
Vybavuji si ho matně. Ale na hodnocení takto zpětně nejsem ta správná osoba. My jsme už díky zkušenostem získaným v průběhu Národní ligy jiný tým, než který s nimi hrál loni.

Díky za odpovědi a hodně štěstí v baráži.
Díky, dáme do toho vše!

Fotograf: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
176_20230420_154859.jpg

Smutek před rekordní návštěvou 485 diváků, muže čeká baráž proti týmu FAT PIPE Start98

Byl to svátek nejen z pohledu Velikonoc, ale také z pohledu sportu a florbalu. Na Slavii se v rozhodujícím pondělním pátém utkání finále Národní ligy mezi FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ASK Orka Čelákovice sešlo neskutečných 485 fanoušků. Většina z nich byla bohužel po zápase zklamaná, protože domácí tým prohrál 2:5 a čeká ho nepříjemná baráž o postup do 1. ligy. V ní se Plzeň utká s pražským týmem FAT PIPE Start98.

169_20230324_183933.jpg

ROZHOVOR s Jirkou Sloupem před finálovou sérií: "Soupeři máme co vracet"

Finále Národní ligy se nezadržitelně blíží a před jeho začátkem jsme zpovídali dalšího z našich účastníků. Tentokrát nám na otázky odpovídal obránce první formace mužů FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň Jirka Sloup. Jak se na finále těší a co od něj očekává, to i mnoho dalšího se v rozhovoru dovíte. Příjemné čtení.

173_20230403_110157.jpg

Stav série 1:1, muži jedou na Velikonoce bojovat do Mladé Boleslavi

Finále se vším všudy. Takhle by se daly shrnout úvodní dva zápasy série Národní ligy o postup do 1. ligy mezi týmy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ASK Orka Čelákovice. Dva vyrovnané zápasy rozhodly o tom, že i na palubovce Orky se bude hrát dvakrát. V sobotu zvítězila v Plzni Orka v prodloužení 7:6, v neděli slavila domácí Plzeň po výhře 7:4.

175_20230409_103002.jpeg

POZVÁNKA: Parádní finálová série Národní ligy mužů se rozhodne v Plzni na Velikonoční pondělí

Ani dva venkovní zápasy v Mladé Boleslavi nerozhodly o vítězi Národní ligy mužů a o prvním postupujícím do 1. ligy. Na Velký pátek "doma" v Mladé Boleslavi zvítězila Orka 5:2 a sahala po postupu, ale v sobotu se Slavia vzepřela a po skvělém výkonu zvítězila těsně 7:6, série se tak vrací znovu do Plzně, hrát se bude na Velikonoční pondělí na Slavii od 18:00.