Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
175_20230409_103002.jpeg

POZVÁNKA: Parádní finálová série Národní ligy mužů se rozhodne v Plzni na Velikonoční pondělí

Ani dva venkovní zápasy v Mladé Boleslavi nerozhodly o vítězi Národní ligy mužů a o prvním postupujícím do 1. ligy. Na Velký pátek "doma" v Mladé Boleslavi zvítězila Orka 5:2 a sahala po postupu, ale v sobotu se Slavia vzepřela a po skvělém výkonu zvítězila těsně 7:6, série se tak vrací znovu do Plzně, hrát se bude na Velikonoční pondělí na Slavii od 18:00.

Článek o čtvrtém utkání v Plzeňském deníku naleznete na odkazu ZDE.

Muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň stále mají šanci bojovat o titul v letošním ročníku Národní ligy. Po pátečním zápase ale měli nůž na krku, jelikož Orka doma vyhrála 5:2 a byla lepším týmem. Slavia vstřelila první gól až téměř po padesáti minutách hry a s tím se těžko dá pomýšlet na úspěch. Nepovedený výkon potvrdil i trenér Lukáš Kubinec: "Náš výkon dnes snesl přísnější měřítko až ve třetí třetině. Zítra nastoupíme odhodlanější. Děkuji našim fanouškům za skvělé fandění."

O poznání lepší to bylo v sobotu. Plzeň dokázala v nervydrásajícím utkání vybojovat vítězství 7:6 a srovnala tak stav série na 2:2. Fanoušci se tak mohou těšit na rozhodující utkání, které bude navíc sváteční, na Velikonoční pondělí. Vítězství ve čtvrtém utkání se přitom nerodilo vůbec snadno.

Ve 24. minutě totiž zvyšoval už na 4:1 pro domácí Orku Ondřej Špalek a začalo to s ambicemi Slavie vypadat bledě. Plzni se ale znovu skvěle povedla střední část zápasu a díky rychlým gólům Šváchy, Kuhajdy, Mikoláška a Čížka to bylo rázem 5:4 pro hosty. V závěru druhé třetiny vyrovnával na 5:5 bekhendovou střelou Petr Němeček a do posledního dějství se šlo za nerozhodného stavu.

Foto: Radost plzeňských florbalistů (fotograf: Jan Polomis)

V úvodu třetí třetiny Plzeň odskočila na rozdíl dvou gólů po skvělé akci Blažka s Hulešem, kdy druhý jmenovaný překvapil soupeře náběhem ihned po konci oslabení. Orka v závěru mohutně tlačila, ale Slavia dokázala náskok udržet a zvítězila 7:6, i přes velmi nebezpečnou hru soupeře v šesti hráčích v poli.

Trenér Lukáš Kubinec byl po utkání samozřejmě spokojený: "Dneska z naší strany výrazně lepší. Orce se lichá utkání daří, tak snad jejich sérii v pondělí přerušíme. Díky za zápas a fanouškům za skvělé fandění." Nejlepším hráčem nedělního zápasu se za hosty stal Ondra Kuhajda.

Vyzdvihnout musíme hlavně naše skvělé fanoušky, kterým děkujeme za neskutečnou podporu. Fanouškovský autobus se na oba dny naplnil a spousta dalších fandů jela po vlastní ose. V pátek jich bylo v Mladé Boleslavi něco přes 80, v sobotu pak ne o moc méně. Věříme, že nás čeká skvělá návštěva i na rozhodujícím pondělním utkání, kam všechny srdečně zveme, bude to velká podívaná!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
174_20230406_163633.jpg

Autobusem na finále, muži jedou bojovat o postup do 1. ligy společně s fanoušky

Velikonoční víkend bude ve znamení vyvrcholení finálové série Národní ligy mužů, ve které naši chlapci hrají po dvou domácích zápasech v sérii proti ASK Orka Čelákovice 1:1 na zápasy. V pátek 7. 4. a v sobotu 8. 4. se hraje na půdě soupeře v Mladé Boleslavi, případný rozhodující pátý v pondělí v Plzni. Žádná jiná družstva o víkendu nehrají.

173_20230403_110157.jpg

Stav série 1:1, muži jedou na Velikonoce bojovat do Mladé Boleslavi

Finále se vším všudy. Takhle by se daly shrnout úvodní dva zápasy série Národní ligy o postup do 1. ligy mezi týmy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ASK Orka Čelákovice. Dva vyrovnané zápasy rozhodly o tom, že i na palubovce Orky se bude hrát dvakrát. V sobotu zvítězila v Plzni Orka v prodloužení 7:6, v neděli slavila domácí Plzeň po výhře 7:4.

172_20230330_155655.jpg

FINÁLE: Souboj o přímý postup do 1. ligy mužů startuje, padne divácký rekord?

Očekávané finále Národní ligy mužů začíná. Souboj mezi týmy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ASK Orka Čelákovice na tři vítězné duely začne dvěma zápasy tento víkend v Plzni. Oba dny se hraje večer a očekává se pořádná bitva a také útok na divácký rekord klubu. Přijďte fandit a překonejme společně hranici 361 diváků.

169_20230324_183933.jpg

ROZHOVOR s Jirkou Sloupem před finálovou sérií: "Soupeři máme co vracet"

Finále Národní ligy se nezadržitelně blíží a před jeho začátkem jsme zpovídali dalšího z našich účastníků. Tentokrát nám na otázky odpovídal obránce první formace mužů FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň Jirka Sloup. Jak se na finále těší a co od něj očekává, to i mnoho dalšího se v rozhovoru dovíte. Příjemné čtení.