Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
169_20230324_183933.jpg

ROZHOVOR s Jirkou Sloupem před finálovou sérií: "Soupeři máme co vracet"

Finále Národní ligy se nezadržitelně blíží a před jeho začátkem jsme zpovídali dalšího z našich účastníků. Tentokrát nám na otázky odpovídal obránce první formace mužů FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň Jirka Sloup. Jak se na finále těší a co od něj očekává, to i mnoho dalšího se v rozhovoru dovíte. Příjemné čtení.

Pozn.: Rozhovor byl pořízen před volným víkendem mužů 25. a 26. 3. 2023.

Ahoj Jirko. V první řadě ještě jednou gratulujeme k velkému úspěchu v podobě postupu do finále Národní ligy. Nyní vás čeká volný víkend, který má v tomhle období cenu zlata. Jak si plánuješ od florbalu odpočinout?
Ahoj, zdravím všechny fanoušky. Díky, je to parádní týmový úspěch, ale doufám, že nezůstane jen u něj. Na volný víkend se těším, odpočinek už byl potřeba. Plánuji se věnovat přítelkyni, na kterou jinak během play-off nemám příliš času. Běžně preferujeme aktivní odpočinek, ale špatné počasí nám bohužel překazilo plány na výlet na Šumavu, namísto toho vyrazíme na festival BLIK BLIK.

A teď už k zápasům. Je za vámi extrémně náročná semifinálová série s Traverzou, kterou jste podobně jako s Benešovem zvládli 3:1 na zápasy. V čem byly obě tyto série rozdílné?
Obě série byly podobné, jak Traverza, tak Benešov hrají podobným stylem. Vycházejí z pevné obrany a snaží se přecházet do rychlých brejků. Rozdíl byl především v kvalitě, Benešov nás sice prověřil, ale Traverza ukázala, že má zkušené hráče schopné se velmi dobře rozhodovat v důležitých okamžicích. Byť obě série skončily 3:1 na zápasy, ta s Traverzou byla podstatně těžší a vyrovnanější.

Co se ti honilo hlavou po sobotní porážce a snížení Traverzy na 1:2 na zápasy?
Bezprostředně po zápase jsem byl především naštvaný, protože jsme nepodali dobrý výkon. Postupem času pak naštvání přešlo v odhodlání sérii rozhodnout v nedělním zápase, protože bylo jasné, že v případném pátém zápase by psychologická výhoda přešla na stranu Traverzy.

Foto: Tomáš Novotný

A přejdeme už k finálové sérii, kde vás čeká tým Orka Čelákovice. Orka zvládla semifinálovou sérii proti Hradci famózně a postoupila nejrychlejším možným způsobem 3:0 na zápasy. Překvapil tě tenhle výsledek?
Překvapil, očekával jsem spíše vyrovnanou sérii, myslím, že nejsem jediný, kdo spíše mírně favorizoval Hradec. Nicméně stream z jednoho zápasu jsem sledoval, a je třeba přiznat, že Orka hrála výborně, nečeká nás nic lehkého.

V letošní sezóně za sebou máte dva vzájemné zápasy, kdy jste doma prohráli 5:10 a venku vyhráli vysoko 12:3. V obou zápasech jsi nastoupil. Proč myslíš, že byly výsledkově tak rozdílné?
První zápas nás nezastihl v dobré herní pohodě, už v předešlých zápasech jsme sice vyhrávali, ale hra nebyla ideální, a celá situace pak vyvrcholila prohrami právě s Orkou a následně i s Hradcem. Naopak do druhého zápasu jsme nastupovali výborně připravení, stavěli jsme na kvalitní obranné hře a v útoku měli občas i štěstí. Každopádně jsme předvedli jeden z našich nejlepších výkonů v základní části.

Je paradox, že jedno finále už jste s tímto soupeřem hráli, i když ve zcela jiné situaci a samozřejmě i týmy byly trochu rozdílné. Ve finále Czech Open jste v roce 2020 prohráli 3:5. To by vycházelo, že teď je řada na vás, co myslíš? :-)
To doufám, rozhodně máme soupeři co vracet. Ale jak říkáš, šlo o jinou situaci, oba týmy se od té doby obměnily, takže i když jde o prohru, na kterou asi nikdy nezapomenu, nemyslím si, že by měla nějak ovlivnit nadcházející sérii.

Na co si ve finále budete muset u soupeře dát největší pozor a s čím do finálové série půjdete?
Proti Hradci si pokaždé dokázali vypracovat větší vedení, které s výjimkou prvního zápasu zvládli udržet, nesmíme tedy dopustit, aby nám také odskočili. Také si musíme dát pozor na šikovné hráče, kteří mají v Orce střídavý start z Mladé Boleslavi. Určitě si hru soupeře důkladně zanalyzujeme a věřím, že pokud minimálně zopakujeme výkon ze zmiňovaného venkovního zápasu, budeme úspěšní. Cílem je jednoznačně vítězství v soutěži a postup do 1. ligy!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
168_20230323_154540.jpg

Junioři hrají s Libercem už v pátek, doma hrají také muži C, mladší žáci a elévové

Ze zápasů vyřazovacích soubojů se tento víkend hrají pouze junioři, kteří v pátek a případně v sobotu přivítají FBC Liberec. Muži začínají finálovou sérii Národní ligy až první aprílový víkend. Na Slavii hrají také mladší žáci (sobota dopoledne) a muži C (neděle dopoledne). Hrají nám také družstva mladších žákyň, elévů a elévek a nejmenší přípravky i minipřípravky.

165_20230320_114751.jpeg

FANTAZIE! Muži postupují do finále Národní ligy

Sen se stal skutečností. Mužské áčko dokázalo v Praze urvat jeden zápas proti Traverze a postupují tak do finále Národní ligy. V sérii proti soupeři tak uspěli 3:1 na zápasy a ten rozhodující duel šel až do prodloužení, ve kterém vystřelil finálový postup Ondra Kuhajda. Ve finále se utkají proti týmu ASK Orka Čelákovice.

162_20230314_143628.jpg

ROZHOVOR s Honzou Hulešem: "V sobotu nás čeká nejtěžší zápas celé série"

Play off je v plném proudu a muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň vedou po dvou domácích zápasech v semifinálové sérii Národní ligy nad týmem FAT PIPE Traverza 2:0 na zápasy. To je velmi příznivé, což v rozhovoru potvrdil také jeden z hlavních strůjců plzeňského týmu Honza Huleš, kterého jsme mezi zápasy vyzpovídali.