167_20230323_090530.jpg

UKLIDÍME BORY: Pojď s námi udělat skvělou věc v rámci akce Ukliďme Česko

V rámci akce Ukliďme Česko jsme jako klub zaregistrovali námi plánovaný úklid Bor a přilehlého okolí. Přijďte se s námi projít a po cestě posbírat odpadky, které do přírody nepatří. Odměnou nám bude skvělý pocit z dobročinné aktivity.

Organizace úklidu
Vzhledem k různým časovým možnostem a nepředvídatelnému počasí, jsme se rozhodli nedělat společný začátek, ale můžete kdykoliv v době 9:30 – 10:15 přijít na Slavii (u vrátnice) a vyzvednout si mapku, pytle a případně rukavice. Pakliže ale můžete, přijďte ideálně v 9:30, ať si můžete co nejlépe rozdělit lokality. Akce je určena pro členy klubu, ale i rodinné příslušníky a kamarády a není problém, že se zapojí i osoby mimo klub.

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Našemu klubu se tato myšlenka zalíbila a tak se chceme aktivně zapojit.

Uklízíme všichni. Společně. V jeden den. Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, pankáči … Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Uklízíme společně!

Co s nepořádkem?
Je několik variant:
A) odvezete/zlikvidujete ho sami
B) přinesete ho na Slavii, odkud ho pak odvezeme do sběrného dvora
C) v případě většího „nálezu“ můžete zanechat někde u cesty a napsat/zavolat mi přesnou polohu pytle, který následně autem vyzvedneme

Dokumentace

Bylo by fajn, kdybychom od vás pak dostali nějakou fotku s vaším „úlovkem“. Jednak pro zajímavost, kolik jsme toho nasbírali a pak je také dobré poskytnout fotodokumentaci pro organizaci Ukliďme Česko, která nám poskytla pytle a rukavice.

Konec akce

Kdy s procházkou skončíte je vlastně na vás. Někoho to bude bavit hodinu, někoho klidně tři.
Počítám ale, že případný svoz pytlů bychom realizovali v odpoledních hodinách. Sběrný dvůr na Borech má otevřeno 9 – 12 a 13 – 16.

Organizace a dotazy

Organizační otázky, dotazy směřujte Lukáše Kubince. Stejně tam můžete zasílat i fotografie na 728 836 502 nebo lukas.kubinec@fbsslaviaplzen.cz

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
165_20230320_114751.jpeg

FANTAZIE! Muži postupují do finále Národní ligy

Sen se stal skutečností. Mužské áčko dokázalo v Praze urvat jeden zápas proti Traverze a postupují tak do finále Národní ligy. V sérii proti soupeři tak uspěli 3:1 na zápasy a ten rozhodující duel šel až do prodloužení, ve kterém vystřelil finálový postup Ondra Kuhajda. Ve finále se utkají proti týmu ASK Orka Čelákovice.

166_20230320_144435.jpeg

SOUHRN: Ženám i dorostencům končí sezóna, junioři v Liberci dvakrát prohráli

Ženy FBŠ SLAVIA Plzeň prohráli s favorizovanými BLACK ANGELS oba čtvrtfinálové zápasy 1. ligy žen a sezóna jim končí. Podobně dopadli také dorostenci, kteří podlehli FbŠ Bohemians. V sezóně stále zůstávají junioři, ale v semifinále B proti Liberci prohrávají 0:2 na zápasy a budou muset hodně zabrat, pokud chtějí pomýšlet na otočení série. O víkendu hráli také junioři B, dorostenky, starší žáci a starší žákyně.

162_20230314_143628.jpg

ROZHOVOR s Honzou Hulešem: "V sobotu nás čeká nejtěžší zápas celé série"

Play off je v plném proudu a muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň vedou po dvou domácích zápasech v semifinálové sérii Národní ligy nad týmem FAT PIPE Traverza 2:0 na zápasy. To je velmi příznivé, což v rozhovoru potvrdil také jeden z hlavních strůjců plzeňského týmu Honza Huleš, kterého jsme mezi zápasy vyzpovídali.