Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
166_20230320_144435.jpeg

SOUHRN: Ženám i dorostencům končí sezóna, junioři v Liberci dvakrát prohráli

Ženy FBŠ SLAVIA Plzeň prohráli s favorizovanými BLACK ANGELS oba čtvrtfinálové zápasy 1. ligy žen a sezóna jim končí. Podobně dopadli také dorostenci, kteří podlehli FbŠ Bohemians. V sezóně stále zůstávají junioři, ale v semifinále B proti Liberci prohrávají 0:2 na zápasy a budou muset hodně zabrat, pokud chtějí pomýšlet na otočení série. O víkendu hráli také junioři B, dorostenky, starší žáci a starší žákyně.

Některým našim družstvům postupně končí sezóna. O víkendu sehrály ženy čtvrtfinále 1. ligy proti BLACK ANGELS a soupeř potvrdil svou kvalitu. V sobotu na domácí půdě zvítězil 8:3, v neděli v Plzni na Slavii pak 8:4 a zajistil si postup mezi čtyři nejlepší týmy. Slavia se nemá za co stydět, s favoritem držela krok a kdyby se jí dařilo více proměňovat šance, mohlo to vypadat jinak.

Sezónu svým komentářem zakončil i trenér holek Víťa Procházka: "Strašlivě jsme se nadřeli na góly, zatímco soupeř byl v zakončování o poznání úspěšnější. Se sezónou jsme se ale rozloučili více než důstojným výkonem. Holkám děkuji za odpracovanou sezónu, věřím že si z ní odnesly spoustu krásných zážitků. Teď si tým zaslouží odpočinek, pak se budeme připravovat na další ročník ve kterém chceme být ještě úspěšnější. Speciální díky patří našim fanouškům za energii, kterou týmu po celou sezonu dodávali, a také pořadatelskému týmu za skvělou práci."

Fotograf: Tomáš Novotný

Na fotce nejlepší hráčka Plzně z obou zápasů - Kamila Kaslová

Dorostenci dvakrát prohráli s Bohemkou
Soupeře těžkého kalibru FbŠ Bohemians měli ve druhém kole play off také naši dorostenci a o překvapení se nepostarali. Nepovedl se jim zejména sobotní domácí zápas, který díky zpackané třetí třetině prohráli 5:12. V neděli v Praze už se tak pouze dohrávalo, Bohemka druhý zápas vyhrála 4:1 a zaslouženě postoupila do dalšího kola, našim klukům povedená sezóna skončila.

"Dnešní zápas jsme nestíhali fyzicky, kdy byl soupeř objektivně lepší. Udrželi jsme hlavu po celou dobu zápasu a nedopustili tragickou třetí třetinu jako včera. Děkujeme soupeři za zápas, my se jdeme připravovat na další sezónu," zakončil ročník 22/23 hlavní trenér dorostenců Jiří Kuthan.


Poslední turnaje také pro starší žáky, dorostenky znovu za 6 bodů
Oba týmy starších žáků a tým starších žákyň
mají také po sezóně. Áčko si zahrálo ve Františkovo Lázních a připsalo si jednu výhru, jednu remízu a jednu prohru. Béčko 3+1 pořádalo v neděli na 25. základní škole v Plzni. Žákyně hrály poslední turnaj na Lokomotivě. 

Junioři B sehráli předposlední turnaj v letošní sezóně. Nejprve porazili Interobal Plzeň obrovským rozdílem 24:2 a ve druhém zápase podlehli v derby Gorilám Plzeň těsně 3:5. Dorostenky byly znovu úspěšné ze sta procent. Nové Strašecí přehrály vysoko 8:1 a ve druhém zápase přemohly Wizards Praha 7:4. V tabulce 2. pražské ligy si tak stále drží první pozici s náskokem pěti bodů.

Vítězné foto dorostenek

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
165_20230320_114751.jpeg

FANTAZIE! Muži postupují do finále Národní ligy

Sen se stal skutečností. Mužské áčko dokázalo v Praze urvat jeden zápas proti Traverze a postupují tak do finále Národní ligy. V sérii proti soupeři tak uspěli 3:1 na zápasy a ten rozhodující duel šel až do prodloužení, ve kterém vystřelil finálový postup Ondra Kuhajda. Ve finále se utkají proti týmu ASK Orka Čelákovice.

164_20230316_172647.jpg

PROGRAM: Muži A jedou bojovat o postup do finále, ženy o semifinále, junioři do Liberce

Velmi zajímavě se zatím jeví letošní vyřazovací souboje elitních soutěží Českého florbalu, kde v polovině března stále hrajeme se čtyřmi družstvy. O postup do finále Národní ligy jedou tento víkend bojovat muži A, v sérii nad Traverzou vedou 2:0 na zápasy. Ženy startují čtvrtfinálovou sérii proti BLACK ANGELS, junioři hrají semifinále play off B proti Liberci, dorostenci 2. kolo proti FbŠ Bohemians.

163_20230316_114534.jpg

Ženy po nádherné bitvě s Chomutovem postupují do čtvrtfinále, uspěli také junioři

Byl to krásný souboj hodný play off a oba týmy si zasloužily postoupit. Dál mohl ale pouze jeden a tím se stala Slavia Plzeň, která dokázala v rozhodujícím zápase osmifinále 1. ligy žen porazit Chomutov 3:2 a postoupit do čtvrtfinále. V dalším rozhodujícím duelu také uspěl náš klub, junioři ve středu zvítězili na Kladně 6:5 a zahrají si tak semifinále play off B.

162_20230314_143628.jpg

ROZHOVOR s Honzou Hulešem: "V sobotu nás čeká nejtěžší zápas celé série"

Play off je v plném proudu a muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň vedou po dvou domácích zápasech v semifinálové sérii Národní ligy nad týmem FAT PIPE Traverza 2:0 na zápasy. To je velmi příznivé, což v rozhovoru potvrdil také jeden z hlavních strůjců plzeňského týmu Honza Huleš, kterého jsme mezi zápasy vyzpovídali.