Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
163_20230316_114534.jpg

Ženy po nádherné bitvě s Chomutovem postupují do čtvrtfinále, uspěli také junioři

Byl to krásný souboj hodný play off a oba týmy si zasloužily postoupit. Dál mohl ale pouze jeden a tím se stala Slavia Plzeň, která dokázala v rozhodujícím zápase osmifinále 1. ligy žen porazit Chomutov 3:2 a postoupit do čtvrtfinále. V dalším rozhodujícím duelu také uspěl náš klub, junioři ve středu zvítězili na Kladně 6:5 a zahrají si tak semifinále play off B.

Ženy postupují do čtvrtfinále proti BLACK ANGELS
V úterý 14. 3. jsme měli možnost vidět u nás v hale letošní divácký rekord. Na rozhodující zápas osmifinále 1. ligy žen mezi Slavií Plzeň a Chomutovem si našlo cestu skvělých 205 diváků. Nejde však pouze o počet jako takový, ale o celkovou atmosféru v hale, která byla naprosto fantastická. Ještě jednou tímto děkujeme všem fanouškům, včetně těch hostujících, kterých přijelo z Chomutova celá řada.

Do další fáze play off, tedy čtvrtfinále, nakonec postoupila Plzeň. Zápas však byl nesmírně vyrovnaný a mohl dopadnout jakkoliv. Slavia vedla 2:0 po brankách Kopřivové a Binědové a za tohoto stavu se šlo do třetí třetiny. Na jejím začátku Chomutov zásluhou Fojtíkové a Rázkové srovnal a hrálo se od začátku. Ve vyrovnané třetině nakonec byli šťastnější domácí, když Binědová svým druhým gólem v utkání rozhodla dvě minuty před koncem o vítězství Plzně 3:2.

Nadšený trenér domácích Víťa Procházka okomentoval zápas takto: "Děkujeme Chomutovu za tuhle sérii, ačkoliv teprve osmifinále, byla to reklama na 1. ligu. Postoupit bohužel mohl jen jeden tým, šťastnější jsme dnes my. Klobouk dolů před hráčkami obou týmů a fanoušky obou táborů, myslím že ty tři zápasy byly pro všechny fajn zážitek. Díky a hostům šťastnou cestu domů."

Sérii proti BLACK ANGELS začínají děvčata v Praze v sobotu 18. 3. od 16 hodin. Domácí zápas pak hrají v neděli od 18 hodin a těší se na další skvělou návštěvu.


Junioři v semifinále play off B proti Liberci
Také juniorům se v rozhodujícím utkání zadařilo. Ve středu hráli kluci na půdě Kladna a v dalším vyrovnaném souboji dokázali udržet nervy na uzdě a odvézt si výhru 6:5. Dařilo se zejména v přesilovkách, ve kterých Slavia skórovala hned třikrát. Dva krásné góly přidal nejlepší hráč zápasu Adam Baxa. 

Série proti Liberci startuje také už tento víkend 18. - 19. 3. a hrát se bude v Liberci. Semifinálová série se hraje již na tři vítězné zápasy.

Fotograf: Tomáš Novotný 
Na fotce Adam Baxa

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
162_20230314_143628.jpg

ROZHOVOR s Honzou Hulešem: "V sobotu nás čeká nejtěžší zápas celé série"

Play off je v plném proudu a muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň vedou po dvou domácích zápasech v semifinálové sérii Národní ligy nad týmem FAT PIPE Traverza 2:0 na zápasy. To je velmi příznivé, což v rozhovoru potvrdil také jeden z hlavních strůjců plzeňského týmu Honza Huleš, kterého jsme mezi zápasy vyzpovídali.

161_20230313_182838.jpg

POZVÁNKA: Ženy hrají rozhodující zápas s Chomutovem v úterý od 19:30 na Slavii

Osmifinále 1. ligy žen mezi FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a Florbal Chomutov přineslo zatím fantastickou podívanou. Dva vyrovnané zápasy plné emocí, vždy se šťastným koncem pro domácí tým. Čeká nás tedy rozhodující třetí duel, který si nesmíte nechat ujít. Holky budou potřebovat podporu a chtějí postoupit do čtvrtfinále!

160_20230313_104056.jpg

FAT PIPE souboj zatím lépe pro Slavii, v sérii nad Traverzou vede 2:0 na zápasy

Úvodní semifinálový víkend Národní ligy je za námi a vyšel skvěle. Naši muži A dokázali doma dvakrát porazit Traverzu a vezou si do Prahy velmi cenné vedení 2:0 na zápasy. Ženy v dramatickém souboji s Chomutovem hrají 1:1 a čeká je rozhodující duel. Postup do dalšího kola si zajistili dorostenci.

158_20230307_151841.jpg

ROZHOVOR s Lenkou Přerostovou: "Chtěli bychom si zahrát o postup do Extraligy"

Naše děvčata čeká o víkendu klíčový osmifinálový play off souboj proti Florbalu Chomutov a před sérií jsme vyzpovídali již dlouholetou zkušenou hráčku Lenku Přerostovou. Hovořila o uplynulé základní části i prvním kole play off proti Soběslavi, ale hlavně o nadcházející sérii s Chomutovem. O víkendu se představí v obou zápasech, v sobotu doma v Plzni a v neděli v Chomutově.