158_20230307_151841.jpg

ROZHOVOR s Lenkou Přerostovou: "Chtěli bychom si zahrát o postup do Extraligy"

Naše děvčata čeká o víkendu klíčový osmifinálový play off souboj proti Florbalu Chomutov a před sérií jsme vyzpovídali již dlouholetou zkušenou hráčku Lenku Přerostovou. Hovořila o uplynulé základní části i prvním kole play off proti Soběslavi, ale hlavně o nadcházející sérii s Chomutovem. O víkendu se představí v obou zápasech, v sobotu doma v Plzni a v neděli v Chomutově.

Ahoj Lenko. Máte za sebou první sérii letošních vyřazovacích bojů a zvládli jste ji proti Soběslavi 2:0. Jaké to pro tebe byly zápasy?
Ahoj, oba zápasy nebyly bohužel nijak florbalově hezké, ale cíl vyhrát bez zbytečného drama ve třetím zápase se nám povedl, a za to jsem moc ráda.

V závěru základní části jste měli skvělou formu a o víkendu jste vyhráli už osmý zápas v řadě. Jak vnímáš nyní vaše šance v rámci play off a jaké jsou ambice celého týmu?
Chceme se zkrátka dostat co nejdál a asi budu mluvit za nás všechny, když odpovím, že bychom si chtěli zahrát o postup do vyšší soutěže, tedy do Extraligy. Vím, že máme stále poměrně mladý tým. Věřím ale, že naše bojovnost a skvělý kolektiv, společně s taktickou přípravou a naplno odjetými tréninky se odrazí na našich výsledcích.

V osmifinále vás čeká Chomutov, se kterým jste v sezóně jednou vyhráli a jednou prohráli. Očekáváš vyrovnanou sérii?
Ano, rozhodně to budou vyrovnané zápasy. Chomutov je kvalitní soupeř, který nám nedá nic zadarmo.

V základní části se ti dařilo a byla jsi třetí nejproduktivnější hráčkou týmu. V čem tkví největší síla vaší formace, ve které hraješ?
Bohužel jsme se často potýkali s nižším počtem hráček. Většinu zápasů v základní části jsme odehráli na 13 lidí. Proto si myslím, že je naše společná síla asi v tom, že jsme se všechny naučily hrát se všemi.

Vyřazovací souboje hrají i naše ostatní družstva, sleduješ je také? Co říkáš na to, že muži obsadili ve své premiérové sezóně ve vyšší soutěži první místo v základní části a patří mezi favority na postup do 1. ligy?
Ano, sleduji výsledky i dalších družstev. Myslím si, že muži nám celou sezónu svými výkony dokazují, že by se v první lize určitě neztratili a přeju jim hodně štěstí do dalších zápasů.

Foto: Tomáš Novotný

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
157_20230306_144904.jpg

SOUHRN: Ženy postupují do osmifinále 1. ligy, junioři budou hrát s Kladnem

Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň za sebou mají letošní první vyřazovací kolo a potvrdily v něm roli favoritek, když dokázaly porazit Soběslav 2:0 na zápasy. Junioři v roli outsidera dvakrát vysoko prohráli s Chodovem a sestoupili do play off B, kde je čekají Kanonýři Kladno. Dorostenky díky dvěma výhrám poskočily na první místo ve své tabulce. Muži A v již zmiňované sérii postoupili přes Benešov do semifinále Národní ligy (viz. druhý článek).

155_20230302_132240.jpg

PREVIEW: Ženy začnou sérii proti Soběslavi doma, junioři hrají proti Chodovu

Náročné souboje vyřazovacích bojů čekají o víkendu naše elitní družstva. Do play off vstupují ženy, které v prvním kole hrají se Soběslaví a jsou jasnými favority na postup. Juniory si do osmifinále zvolil pražský Chodov, muži A hrají v sobotu i neděli v Benešově. Kromě toho se představí také junioři B, dorostenky, oba týmy starších žáků, starší žákyně a elévové.

154_20230302_124027.jpg

ROZHOVOR s juniorem Davidem Binědou: "V sérii proti Chodovu nemáme co ztratit"

Junioři včera zvládli rozhodující třetí duel prvního kola play off Ligy juniorů, porazili Náchod 5:4 po prodloužení a vybojovali si tak prodloužení sezóny minimálně o dvě další série. Nejen o právě uplynulých zápasech, ale také o nadcházející sérii s Chodovem krátce promluvil šikovný útočník David Biněda.