Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
155_20230302_132240.jpg

PREVIEW: Ženy začnou sérii proti Soběslavi doma, junioři hrají proti Chodovu

Náročné souboje vyřazovacích bojů čekají o víkendu naše elitní družstva. Do play off vstupují ženy, které v prvním kole hrají se Soběslaví a jsou jasnými favority na postup. Juniory si do osmifinále zvolil pražský Chodov, muži A hrají v sobotu i neděli v Benešově. Kromě toho se představí také junioři B, dorostenky, oba týmy starších žáků, starší žákyně a elévové.

Ženy jsou v prvním kole jasným favoritem na postup
V 1. kole letošního play off 1. ligy žen (předkolo) se naše děvčata utkají se Soběslaví, která obsadila v tabulce západní ligy poslední místo se ziskem pouhých šesti bodů. Slavia navíc měla v závěru základní části skvělou formu a vstupuje do série jako jednoznačný favorit na postup ve dvou zápasech. Ten první se hraje v sobotu na Slavii od 16 hodin, druhý pak v neděli v Soběslavi od 14:00. Případný třetí zápas by se hrál znovu v Plzni, v úterý 7. 3. od 19:30.

Dnes proběhl výběr soupeřů pro osmifinále play off Ligy juniorů (16 nejlepších týmů ČR) a náš výběr si zvolil pražský tým FAT PIPE FLORBAL CHODOV, se kterým jsme v minulosti sehráli už mnoho utkání. Chodov obsadil v tabulce nejvyšší soutěže šesté místo a z této pozice bude v sérii jasným favoritem. První kolo play off absolvovat nemusel, Slavia v již zmiňované sérii přešla 2:1 na zápasy přes Florbal Primátor Náchod.

Před začátkem série nám odpověděl v ROZHOVORU na pár otázek útočník Plzně David Biněda.

Foto: Tomáš Novotný

Těžký úkol čeká také mužské áčko, které hraje ve čtvrtfinálové sérii Národní ligy s Benešovem 1:1 na zápase po dvou domácích utkáních. V sobotu hraje v hale v Bystřici od 19 hodin, v neděli pak od 16 hodin. Na oba zápasy by měl být také živý livestream, sledujte sociální sítě a web Českého florbalu, odkazy přikládáme také zde:
Sobotní zápas

Nedělní zápas


Ostatní družstva v sobotu

V sobotu 4. 3. od rána na Slavii pořádají svůj turnaj starší žákyně a představí se ve třech zápasech. Starší žáci A hrají v sobotu na Lokomotivě v rámci 1. výkonnostního koše a těší se tak na kvalitní zápasy. Dorostenky hrají na pražských Vinohradech (9:00 proti Prague Tigers Nehvizdy, 12:00 proti FbŠ Bohemians B), elévové v Tachově.

Ostatní družstva v neděli
Neděle dopoledne a kus odpoledne bude patřit regionální lize juniorů, kde si ve dvou zápasech zahraje i náš tým, který se postaví Domažlicím (8:00) a Karlovým Varům (12:30). Starší žáky B čeká daleký a brzký výjezd do nejzápadnějšího města ČR Aš. 

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
154_20230302_124027.jpg

ROZHOVOR s juniorem Davidem Binědou: "V sérii proti Chodovu nemáme co ztratit"

Junioři včera zvládli rozhodující třetí duel prvního kola play off Ligy juniorů, porazili Náchod 5:4 po prodloužení a vybojovali si tak prodloužení sezóny minimálně o dvě další série. Nejen o právě uplynulých zápasech, ale také o nadcházející sérii s Chodovem krátce promluvil šikovný útočník David Biněda.

153_20230227_080445.jpg

Muži A v sérii s Benešovem 1:1 na zápasy, ženy zakončily základní část 1. ligy vítězně

Byl to boj na ostří nože a potvrdilo se, že v play off nebude žádný zápas jednoduchý. Muži A hrají s Benešovem po dvou domácích zápasech v sérii 1:1 a čekají je tak minimálně další dva venkovní zápasy. Junioři hrají v sérii s Náchodem 1:1 na zápasy a rozhodující duel budou hrát ve středu. Ženy doma uspěly a čeká je předkolo play off, juniorkám skončila sezóna.