Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
154_20230302_124027.jpg

ROZHOVOR s juniorem Davidem Binědou: "V sérii proti Chodovu nemáme co ztratit"

Junioři včera zvládli rozhodující třetí duel prvního kola play off Ligy juniorů, porazili Náchod 5:4 po prodloužení a vybojovali si tak prodloužení sezóny minimálně o dvě další série. Nejen o právě uplynulých zápasech, ale také o nadcházející sérii s Chodovem krátce promluvil šikovný útočník David Biněda.

Náročnou sérii s Náchodem jste nakonec zvládli a čekají vás tedy minimálně další dvě série. Očekával jsi takový souboj? Jaké to pro tebe byly zápasy?
Před sérií s Náchodem jsme nevěděli co čekat, jelikož v této kategorii jsme s Náchodem nikdy nehráli. Po taktické přípravě u videa jsme věděli, že to nebudou lehké zápasy a to se pak i potvrdilo. Všechny tři zápasy byly náročné, takže jsem rád, že jsme to zvládli a sezónu si ještě prodloužili.

Včerejší zápas byl hodně těsný a museli jste dotahovat tříbrankovou ztrátu a nakonec rozhodli až v prodloužení. Věřil jsi za stavu 0:3, že zápas zvládnete?
Přístup k zápasu byl za mě jeden z nejlepších za celou sezónu a proto jsem nepochyboval, že bychom zápas nezvládli, i když to dlouhou dobu vypadalo, že to nedopadne. Ale atmosféra v hale se dala krájet, o tom žádná :)

V dalším kole vás čeká pražský Chodov, tedy šestý tým po základní části v nejvyšší soutěži. Do série tentokrát vstupujete jako outsider. Co myslíš, že vás čeká v téhle sérii?
Bude hodně těžké se přes Chodov dostat, ale určitě jim to nedáme zadarmo a pevně věřím, že favorita v téhle sérii potrápíme. V roli outsidera nemáme co ztratit, můžeme jen překvapit, což je naším cílem. Na zápasy se moc těšíme.

Domácí zápas budete tentokrát hrát v neděli od 16:30. Co bys vzkázal před víkendem fanouškům?
Asi jen to, ať dorazí každý, kdo může. Budeme vás potřebovat. Zaplněná hala je vždy zárukou skvělé atmosféry. 

Foto: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
153_20230227_080445.jpg

Muži A v sérii s Benešovem 1:1 na zápasy, ženy zakončily základní část 1. ligy vítězně

Byl to boj na ostří nože a potvrdilo se, že v play off nebude žádný zápas jednoduchý. Muži A hrají s Benešovem po dvou domácích zápasech v sérii 1:1 a čekají je tak minimálně další dva venkovní zápasy. Junioři hrají v sérii s Náchodem 1:1 na zápasy a rozhodující duel budou hrát ve středu. Ženy doma uspěly a čeká je předkolo play off, juniorkám skončila sezóna.

152_20230223_120657.jpg

Startuje PLAY OFF! Přijďte o víkendu na Slavii fandit mužům, ženám, juniorům i juniorkám

Sezóna se nám přehoupla do své závěrečné třetiny a startují nám vyřazovací fáze. Do těch už tento víkend vstupují naši muži A, junioři A a juniorky. Ženy ještě dohrávají základní část a také se představí doma. Celkem bude na Slavii k vidění šest zápasů těchto našich elitních týmů (2x muži A, 2x ženy, 1x junioři A, 1x juniorky) a dva mládežnické turnaje mladších žáků. Po prázdninách se také znovu rozjíždí mládežnické soutěže a v akci bude celkem 12 našich družstev.