Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
153_20230227_080445.jpg

Muži A v sérii s Benešovem 1:1 na zápasy, ženy zakončily základní část 1. ligy vítězně

Byl to boj na ostří nože a potvrdilo se, že v play off nebude žádný zápas jednoduchý. Muži A hrají s Benešovem po dvou domácích zápasech v sérii 1:1 a čekají je tak minimálně další dva venkovní zápasy. Junioři hrají v sérii s Náchodem 1:1 na zápasy a rozhodující duel budou hrát ve středu. Ženy doma uspěly a čeká je předkolo play off, juniorkám skončila sezóna.

Muži po dvou zápasech s Benešovem nerozhodně
Typické zápasy play off mají za sebou po prvním domácím víkendu vyřazovacích soubojů muži A. V obou zápasech v závěru museli dotahovat a zatímco v sobotu se to povedlo, v neděli nikoliv. Na dva venkovní zápasy do Benešova se tedy pojede za stavu 1:1 na zápasy. V sobotu se bude hrát v 19 hodin, v neděli 5. března pak v 16 hodin.

Sobotní duel začali domácí velmi dobře a ve vysokém tempu a v 8. minutě zvyšoval už na 3:0 Lukáš Porazil. Benešov ale hrál velmi houževnatě, poctivě plnil defenzivní úkoly a čekal na své šance. Tato taktika se vyplatila a pěti góly otočil stav zápasu. Plzeň tak musela ve druhé polovině utkání dotahovat a když už se jí podařilo vyrovnat z hokejky Honzy Huleše, odskočil znovu Benešov na rozdíl dvou branek.

Závěr naštěstí patřil domácím, ti zavřeli Benešov na jeho vlastní půlce a postupně z toho byly tři góly v posledních dvanácti minutách a skvělý obrat na 8:7, který završil parádní individuální akcí Kuba Mikolášek čtyři sekundy před koncem základní hrací doby. I nedělní zápas ukázal, že se bude jednat o naprosto odlišný vývoj utkání, než jsme mohli vidět v základní části.

I v neděli začala Plzeň lépe a po první třetině vedla 1:0 díky gólu Jirky Sloupa a bezchybné obraně. Taky Benešov ale hrál velmi trpělivě a zejména obětavě do obrany a přineslo to ovoce, nejprve otočil stav zápasu na 1:2 ve svůj prospěch a po vyrovnání na 2:2 znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Tentokrát už Slavia v závěru zápas nesrovnala a s nejnižším počtem vstřelených gólů v celé sezóně prohrála 2:4.

"Předvídatelnost a nekreativita v útočné fázi zapříčinila, že jsme dali jen dvě branky, na ty se dá vyhrát velmi těžko. Děkujeme všem fanouškům, vytvořili fantastickou kulisu. Doufám, že i další utkání budou v hezké atmosféře a že je podpoříme atraktivním florbalem," okomentoval po nedělním utkání trenér Plzně Lukáš Kubinec.

Ženy za plný počet bodů a čekají je vyřazovací boje
Lépe se vedlo ženám. V sobotu svůj domácí zápasy vyhrály 5:0 kontumačně, protože Soběslav na poslední chvíli nepřijela. Nedělní domácí zápas proti Rudým Dračicím byl přehlídkou dobývání hostující tvrze, kterou holky prolomily až ve třetí třetině, kdy strhly stav utkání na svou stranu díky vítěznému gólu Viky Binědové v poslední minutě a zvítězily 5:4.

Příhodně zápas okomentoval po jeho skončení trenér Víťa Procházka: "Jako útěk ze Shawshanku. Tak dlouho se kladívkem bouchá do betonu, až se dílo podaří. Dnešní zápas nezávidím naší brankářce, soupeř byl ve využívání šancí skoro stoprocentní. My jsme celou dobu dobývali pevnost, trošku nás v tom brzdila nekvalita ve finální fázi, ale trpělivostí o odhodláním zvítězit to holky urvaly, za tuhle vůli jim děkuji. Díky také skvělým fanouškům za vytrvalou podporu."

Holky si tak zahrají předkolo play off, které je čeká už nadcházející víkend právě proti Soběslavi. V sérii na dvě vítězná utkání začínají v sobotu 4. 3. doma, hrát by se mělo od 16 hodin. V neděli v Soběslavi by se mělo hrát ve 14:00.

Junioři hrají rozhodující zápas proti Náchodu ve středu 1. 3. 2023
Své série odehrály také junioři a juniorky. Děvčata hrála předkolo play off proti České Lípě a bohužel oba zápasy prohrála. V sobotu na palubovce České Lípy 3:8 a v neděli doma ve vyrovnaném utkání těsně 2:3. Sezóna tak juniorkám skončila a mohou se začít připravovat na další ročník.

Junioři jsou ještě ve hře. V sobotu doma porazili Náchod 10:4, ale v neděli bohužel na neutrální půdě v Černošicích prohráli 5:8 a čeká je rozhodující duel. Ten se odehraje ve středu 1. března znovu na Slavii, začátek večer ve 20:30. Zápas budou chtít zvládnout a prodloužit si tak sezónu, ale z úvodních dvou utkání bylo vidět, že šance jsou vyrovnané. Přijďte kluky v důležitém rozhodujícím utkání podpořit!

O víkendu hrály také mládežnické kategorie. Nejvíce se dařilo mladším žákům, oba týmy vyhrály své turnaje. Dorostenci získali pouze bod za prohru s Panthers Praha 3:4 po samostatných nájezdech, zápas proti Lovosicím jim znovu nevyšel a prohráli o gól 4:5. Své turnaje si užili i mladší žákyně, elévové a přípravka.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
152_20230223_120657.jpg

Startuje PLAY OFF! Přijďte o víkendu na Slavii fandit mužům, ženám, juniorům i juniorkám

Sezóna se nám přehoupla do své závěrečné třetiny a startují nám vyřazovací fáze. Do těch už tento víkend vstupují naši muži A, junioři A a juniorky. Ženy ještě dohrávají základní část a také se představí doma. Celkem bude na Slavii k vidění šest zápasů těchto našich elitních týmů (2x muži A, 2x ženy, 1x junioři A, 1x juniorky) a dva mládežnické turnaje mladších žáků. Po prázdninách se také znovu rozjíždí mládežnické soutěže a v akci bude celkem 12 našich družstev.