Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
151_20230222_135019.jpg

ROZHOVOR před play off s Michalem Fuchsem: “Doufám, že se nám podaří postoupit do 1. ligy”

Už tento víkend 25. a 26. února se naplno rozběhnou vyřazovací fáze play off v některých soutěžích a pravděpodobně nejvytíženějším hráčem Plzně je junior Michal Fuchs. Ten v sezóně pravidelně nastupuje za muže A i juniory A a podobná porce ho čeká i v play off. Před víkendem nám odpověděl na pár otázek.

Ahoj Michale. Začneme krátkým zhodnocením dosavadního průběhu sezóny. Jak bys letošní ročník stručně zhodnotil z pohledu týmového i individuálního? (muži a junioři zvlášť)

Ahoj, začnu u juniorů, kde si myslím, že si z individuálního pohledu nemůžu na nic stěžovat, minimálně z pohledu bodování - 20 zápasů a 68 kanadských bodů je myslím dobré ;) A u mužů z 15 zápasů 16 kanadských bodů je slušných, ale mohlo by to být lepší. Důležitější je ale samozřejmě týmový úspěch! S muži je skvělé první místo po základní části, ale musíme tyto a lepší výkony předvést i v play off, abychom mohli bojovat o nejvyšší příčku. To samé platí i u juniorů, tam jsme skončili na druhém místě, což můžeme považovat za úspěch, ale v play off budeme muset ještě více zabrat.

Pravděpodobně jsi v průběhu své zatím nejnáročnější sezóny, protože máš poměrně vysoký hrací čas v obou áčkových elitních týmech, tedy v mužích i juniorech. V čem je podle tebe v zápasech těchto kategorií největší rozdíl a které tě baví více?

Ano, určitě se jedná o mou zatím nejtěžší sezónu od doby, co hraju. Každý den tréninky, někdy i dva denně a o víkendu někdy hraju i 3 zápasy, takže náročné to určitě je, ale makat se musí a doufám, že to do budoucna přinese ovoce.

Která mě baví více? To se nedá říct, rád hraju za obě kategorie. Největší rozdíl je určitě po fyzické stránce. V juniorech, kde jsem s klukama věkově kolem mě jsem na tom dobře, ale v mužích, kde je ten věkový rozdíl výraznější, tak často v soubojích ztrácím a musím na tom určitě zapracovat. Hra je také o poznání rychlejší a myslím, že ten skok je výrazný. Na druhou stranu si myslím, že jsem se s tím vypořádal dobře a bude se to postupně zlepšovat a mé výkony půjdou nahoru.

Foto: Tomáš Novotný

V obou soutěžích skončila základní část, která byla, jak už jsi řekl, velmi úspěšná. Pověz nám znovu u obou kategorií o ambicích pro play off, které startuje už tento víkend!?

Tak u mužů je to jasné, chceme postoupit do 1. ligy a doufám, že se nám to povede. U juniorů se také chceme dostat co nejdále a uvidíme, kam to až dotáhneme. Teď je potřeba zvládnout první sérii proti Náchodu, abychom si prodloužili sezónu.

V juniorech vás čeká série proti Náchodu, v mužích proti Benešovu. Co od obou sérií očekáváš?

U juniorů těžko říci. Proti Náchodu jsme v této kategorii nikdy nehráli, ale určitě to nebudou lehké zápasy. S Benešovem jsme v mužské kategorii už letos dvakrát hráli a oba zápasy jsme celkem suverénně vyhráli. V play off ale může být průběh jiný a musíme si dávat pozor, i tady očekávám těžkou sérii, kde budou rozhodovat nejen dovednosti, ale i zkušenosti.

V mužské kategorii zažíváš vůbec svou první sezónu a daří se ti nad očekávání, protože jsi se stal pravidelným účastníkem sestavy jako prvním rokem junior. Jaké jsou tvé florbalové ambice do budoucna?

Momentálně jsou mé ambice postup s muži do vyšší soutěže, jak už jsem říkal, do budoucna pak snad do Superligy ;). Určitě si chci také udržet svou pozici, abych měl v mužích své pravidelné místo.

Díky za odpovědi a hodně štěstí v závěrečné části sezóny.

Taky díky a zvu všechny fanoušky na zápasy play off, bude se na co dívat!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
149_20230220_074424.jpg

PLAY OFF a výběr soupeřů: Muži ve čtvrtfinále proti Benešovu, junioři jedou do Náchoda

Základní části celostátních soutěží nám končí a už o uplynulém víkendu se rozhodlo o soupeřích pro první kola play off. Jako první se svého soka do čtvrtfinále dozvěděli muži A, ti si vybrali SK Florbal Benešov. Junioři A budou hrát proti týmu z 1. ligy juniorů skupiny B - Florbal Primátor Náchod. Juniorky čeká v předkole play off FBC Česká Lípa.

150_20230220_080704.jpg

Povedený víkend plný vítězství: Ženy uspěly na půdě lídra 1. ligy BLACK ANGELS, muži A vyhráli základní část Národní ligy západ

Ženy mají za sebou další úspěšný víkend a drží vítěznou sérii. O víkendu zvládly dva venkovní zápasy, včetně nedělního duelu na půdě vítěze základní části BLACK ANGELS. Základní část soutěže skončila pro muže A a juniory A, oba týmy vyhrály a startují vyřazovací souboje hned nadcházející víkend. Mužům B skončila sezóna vysokou domácí porážkou s Pískem.