Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
152_20230223_120657.jpg

Startuje PLAY OFF! Přijďte o víkendu na Slavii fandit mužům, ženám, juniorům i juniorkám

Sezóna se nám přehoupla do své závěrečné třetiny a startují nám vyřazovací fáze. Do těch už tento víkend vstupují naši muži A, junioři A a juniorky. Ženy ještě dohrávají základní část a také se představí doma. Celkem bude na Slavii k vidění šest zápasů těchto našich elitních týmů (2x muži A, 2x ženy, 1x junioři A, 1x juniorky) a dva mládežnické turnaje mladších žáků. Po prázdninách se také znovu rozjíždí mládežnické soutěže a v akci bude celkem 12 našich družstev.

O začínajícím play off už toho bylo řečeno dost nejen na sociálních sítích, ale také v článku na začátku týdne. Pojďme se tedy zaměřit na konkrétní zápasy. Muži A mají cíl jasný. V sobotu i neděli budou chtít na domácí palubovce proti Benešovu uspět, aby si zajistili vedení 2:0 v sérii a jeli tak na půdu soupeře s vědomím výrazné výhody. Sobotní zápas se na Slavii hraje ve 20 hodin, nedělní pak v 18 hodin.

Ženy zakončují základní část soutěže
Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň budou v závěrečných domácích kolech bojovat o udržení 4. místa v tabulce, případně ještě mohou být na 3.
místě, ale to by musel tým SKV ztratit. V případě, že zůstane Plzeň na 4. místě, bude hrát už 1. kolo play off, se 13. týmem po základní části,
což by byla Soběslav. V sobotu hrají holky doma od 17:00 právě proti Soběslavi, poslední zápas základní části pak sehrají v neděli od 15:15 proti Rudým Dračicím z Týna nad Vltavou.

Foto: Tomáš Novotný

Následně se ještě osmifinálová i čtvrtfinálová část hraje zvlášť na západní a východní a od čtvrtfinále už se mohou proti sobě potkat týmy ze západu i východu. Všechny série sehrají na dvě vítězná utkání. Celkový vítěz 1. ligy žen postupuje přímo do Extraligy žen, poražený finalista bude mít ještě jednu možnost, kdy se v baráži utká s některým z týmů Extraligy

Junioři A hrají sérii pouze na dva vítězné zápasy. V sobotu se jako první představí doma, od 14 hodin na Slavii přivítají Florbal Primátor Náchod. Druhý zápas na "půdě soupeře" se odehraje v neděli od 17 hodin v Černošicích u Prahy. Juniorky to mají opačně. V sobotu hrají na palubovce České Lípy od 13 hodin, v neděli doma na Slavii jako první zápas od 12:30. Přijďte holkám i klukům zafandit, aby si ve svých sériích 1. kola play off dokázali prodloužit sezónu.

Na Slavii se hrají také turnaje mladších žáků. V sobotu od rána to bude turnaj 1. koše Ligy mladších žáků, kde působí letos náš suverénní tým a bude chtít potvrdit roli domácího favorita. V neděli se pak hraje přebor 3+1, kde působí naše družstvo mladších žákyň. Další turnaj čeká také dorostence A, v neděli se znovu v Kobylisích představí proti Lovosicím a Panthers Praha. Po prázdninách hraje také minipřípravka, přípravka i elévové a z pohledu nejmladších kategorií se tedy jedná o nejaktivnější víkend v sezóně.


O víkendu v Plzni také mužská SUPERLIGA
Po loňské EURO FLOORBALL TOUR bude v Plzni znovu také k vidění špičkový český florbal. V neděli se uskuteční výjezdní utkání florbalové SUPERLIGY, ve kterém uvidíme v letošní sezóně zatím neporažený Tatran Střešovice a soupeřem mu bude tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Akci bude hostit Městská sportovní hala v Plzni 26. února 2023 od 17 hodin. Celou akci spolupořádá plzeňský klub FbC Plzeň a také naši členové jsou na tuto událost zváni.

Pozvánka na Superliguhttps://www.facebook.com/event...

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
150_20230220_080704.jpg

Povedený víkend plný vítězství: Ženy uspěly na půdě lídra 1. ligy BLACK ANGELS, muži A vyhráli základní část Národní ligy západ

Ženy mají za sebou další úspěšný víkend a drží vítěznou sérii. O víkendu zvládly dva venkovní zápasy, včetně nedělního duelu na půdě vítěze základní části BLACK ANGELS. Základní část soutěže skončila pro muže A a juniory A, oba týmy vyhrály a startují vyřazovací souboje hned nadcházející víkend. Mužům B skončila sezóna vysokou domácí porážkou s Pískem.

149_20230220_074424.jpg

PLAY OFF a výběr soupeřů: Muži ve čtvrtfinále proti Benešovu, junioři jedou do Náchoda

Základní části celostátních soutěží nám končí a už o uplynulém víkendu se rozhodlo o soupeřích pro první kola play off. Jako první se svého soka do čtvrtfinále dozvěděli muži A, ti si vybrali SK Florbal Benešov. Junioři A budou hrát proti týmu z 1. ligy juniorů skupiny B - Florbal Primátor Náchod. Juniorky čeká v předkole play off FBC Česká Lípa.