Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
157_20230306_144904.jpg

SOUHRN: Ženy postupují do osmifinále 1. ligy, junioři budou hrát s Kladnem

Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň za sebou mají letošní první vyřazovací kolo a potvrdily v něm roli favoritek, když dokázaly porazit Soběslav 2:0 na zápasy. Junioři v roli outsidera dvakrát vysoko prohráli s Chodovem a sestoupili do play off B, kde je čekají Kanonýři Kladno. Dorostenky díky dvěma výhrám poskočily na první místo ve své tabulce. Muži A v již zmiňované sérii postoupili přes Benešov do semifinále Národní ligy (viz. druhý článek).

Ženy v dalším kole proti Florbal Chomutov
V prvním sobotním zápase žen na domácí půdě odolával soupeř ze Soběslavi pouze první třetinu, po které vedla Plzeň 2:1. V té druhé nasázela dalších šest branek a rozhodla o osudu utkání, které skončilo jednoznačnou výhrou 13:3. V neděli odehrála Soběslav doma o poznání lepší utkání a prohrála 2:8. Díky vítězství 2:0 na zápasy postoupily holky do osmifinále, kde se utkají s Chomutovem a hrát se bude už tento víkend 11. a 12. března.

"Bohužel až ve třetí třetině jsme si uvědomili, že je třeba pro výhru taky něco udělat. Od té chvíle bylo konečně vidět že chceme vyhrát a odrazilo se to do skóre. Děkujeme soupeři za sérii a chválím Soběslav za progres během sezony. My se jdeme chystat na další kolo. Díky všem za zápas," ukončil 1. kolo play off svým komentářem trenér Víťa Procházka.

V další sérii proti Chomutovu bude Slavia znovu začínat doma, v sobotu v Plzni se bude hrát od 16 hodin. Čas nedělního zápasu v Chomutově zatím nevíme.


Junioři si zahrají v play off B
Velmi těžký úkol před sebou měli o víkendu junioři A. Oslabeni o tři nejlepší hráče, kteří jeli pomoci áčku mužů vybojovat postup s Benešovem, se museli postavit pražskému favoritovi FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Kluci hráli aktivně, ale silný soupeř trestal každou chybičku a sobotní zápas na Chodově skončil hrozivou porážkou 4:23 z pohledu Plzně.

Také v neděli bylo od začátku jasné, že si Chodov pohodlně dojde pro postup ve dvou zápasech, v Plzni zvítězil vysoko 15:2 a zaslouženě postoupil. V dalším kole čeká naše juniory tým Kanonýři Kladno, který hrál v základní části nejvyšší elitní soutěž a obsadil v ní předposlední 11. místo. Začínat se bude v sobotu na Kladně, v Plzni by se mělo hrát až  v pondělí 13. března ve večerních hodinách. Případný třetí zápas poté ve středu na Kladně.

"Skóre vypadá děsivě, ale oproti včerejšku jsme se určitě zlepšili. Velká pochvala celému týmu, junioři ukázali, že mohou být vzory pro dorostence. Dorostenci se silného soupeře nezalekli a předvedli nadstandartní výkon. Gratuluji Pavlovi k prvnímu gólu v juniorské soutěži při prvním startu a těším se na další! Soupeři přeji štěstí do dalších bojů a děkuji divákům za parádní návštěvu. My jdeme vyhlížet soupeře," okomentoval nedělní zápas trenér Honza Polomis.


Z ostatních týmů hráli také starší žáci A a B i starší žákyně. Na výsledky se můžete podívat na webu Českého florbalu nebo v našem programu. Junioři B se představili v neděli na Slavii a tentokrát odešli bez bodu. Dorostenky to měly přesně opačně, oba své zápasy vyhrály a posunuly se v tabulce na první místo před rezervu Bohemky. Elévové odehráli další turnaj v Tachově.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
156_20230306_122030.jpg

Muži A postupují do semifinále Národní ligy a čekají na svého soupeře

Velmi atraktivní jsou zatím vyřazovací série play off v soutěžích Českého florbalu. Platí to také pro Národní ligu, v její západní části zatím skončila pouze jedna série. Naši muži FBŠ SLAVIA Plzeň dokázali porazit Benešov 3:1 na zápasy a jejich další soupeř vzejde ze souboje Panthers Praha - FAT PIPE Traverza. Všechny ostatní tři série jsou zatím vyrovnané 2:2 na zápasy.

155_20230302_132240.jpg

PREVIEW: Ženy začnou sérii proti Soběslavi doma, junioři hrají proti Chodovu

Náročné souboje vyřazovacích bojů čekají o víkendu naše elitní družstva. Do play off vstupují ženy, které v prvním kole hrají se Soběslaví a jsou jasnými favority na postup. Juniory si do osmifinále zvolil pražský Chodov, muži A hrají v sobotu i neděli v Benešově. Kromě toho se představí také junioři B, dorostenky, oba týmy starších žáků, starší žákyně a elévové.

154_20230302_124027.jpg

ROZHOVOR s juniorem Davidem Binědou: "V sérii proti Chodovu nemáme co ztratit"

Junioři včera zvládli rozhodující třetí duel prvního kola play off Ligy juniorů, porazili Náchod 5:4 po prodloužení a vybojovali si tak prodloužení sezóny minimálně o dvě další série. Nejen o právě uplynulých zápasech, ale také o nadcházející sérii s Chodovem krátce promluvil šikovný útočník David Biněda.