Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
156_20230306_122030.jpg

Muži A postupují do semifinále Národní ligy a čekají na svého soupeře

Velmi atraktivní jsou zatím vyřazovací série play off v soutěžích Českého florbalu. Platí to také pro Národní ligu, v její západní části zatím skončila pouze jedna série. Naši muži FBŠ SLAVIA Plzeň dokázali porazit Benešov 3:1 na zápasy a jejich další soupeř vzejde ze souboje Panthers Praha - FAT PIPE Traverza. Všechny ostatní tři série jsou zatím vyrovnané 2:2 na zápasy.

Muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň jsou prvním účastníkem semifinále Národní ligy - západ. Jako největší favorit ze všech sérií nakonec dokázali tuto roli potvrdit, ale série proti Benešovu byla velmi náročná a ukázalo se, že zápasy v play off jsou zkrátka jiné, než v základní části. Slavia postoupila díky dvěma vítězstvím v řadě na palubovce soupeře.

Sobotní zápas
Po dvou domácích zápasech Plzně byl stav 1:1 na zápasy. V sobotním duelu v Bystřici byl znovu k vidění vyrovnaný souboj, ve kterém si ale Slavia dokázala ve druhé třetině díky výhře 4:0 vytvořit klíčový náskok, který už nepustila. Benešov třetí třetinu vyhrál a zápas ještě zdramatizoval, ale gól Michala Fuchse v 57. minutě na 6:3 rozhodl o pohodovém závěru, Plzeň vyhrála 6:4.

Nejlepším hráčem Plzně se stal brankář Dan Dolák, který pochytal spoustu dalších šancí soupeře a výrazně tak přispěl k důležité výhře, dvěma góly se blýskl junior Michal Fuchs. Sobotní zápas okomentoval trenér Lukáš Kubinec takto: "Dnes jsme byli rozhodně kreativnější v útočení, tímpádem jsme si vytvořili dostatek šancí, abysme zápas vyhráli. Díky soupeři za utkání a všem fanouškům za vytvoření hezké atmosféry."


Nedělní zápas
Nejklidnější zápas v sérii byl ten poslední. Slavia ho zvládla s přehledem a vyhrála 7:3, tedy nejvyšším rozdílem v celé sérii. I tentokrát rozhodla druhá třetina, kterou Plzeň vyhrála 6:1 a pohodlný náskok si do konce utkání bez problémů udržela. Zápas se vydařil Kubovi Mikoláškovi, který si připsal dva body včetně branky z kuriózního samostatného nájezdu.

"V první řadě bych chtěl poděkovat Benešovu za super sérii. Museli jsme vynaložit hodně úsilí a změnit naši hru, abychom uspěli. Dneska jsme hráli uvolněně na míčku a to se projevilo. Děkujeme také našim skvělým fanouškům, jejich podpory si velmi vážíme," zakončil trenér Kubinec čtvrtfinálovou sérii.

Semifinále bude začínat už nadcházející víkend 11. - 12. 3. a Slavia bude znovu začínat dvěma domácími zápasy. Soupeřem jí bude vítěz ze série Panthers Praha - FAT PIPE Traverza, kde se hraje 2:2 na zápasy a rozhodující pátý zápas spolu týmy sehrají v úterý 7. 3. Také semifinále se bude hrát na tři vítězné zápasy. 

Na závěr chceme znovu poděkovat našim skvělým fanouškům, kteří vážili také cestu do Bystřice a podpořili naše borce, díky!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
154_20230302_124027.jpg

ROZHOVOR s juniorem Davidem Binědou: "V sérii proti Chodovu nemáme co ztratit"

Junioři včera zvládli rozhodující třetí duel prvního kola play off Ligy juniorů, porazili Náchod 5:4 po prodloužení a vybojovali si tak prodloužení sezóny minimálně o dvě další série. Nejen o právě uplynulých zápasech, ale také o nadcházející sérii s Chodovem krátce promluvil šikovný útočník David Biněda.

155_20230302_132240.jpg

PREVIEW: Ženy začnou sérii proti Soběslavi doma, junioři hrají proti Chodovu

Náročné souboje vyřazovacích bojů čekají o víkendu naše elitní družstva. Do play off vstupují ženy, které v prvním kole hrají se Soběslaví a jsou jasnými favority na postup. Juniory si do osmifinále zvolil pražský Chodov, muži A hrají v sobotu i neděli v Benešově. Kromě toho se představí také junioři B, dorostenky, oba týmy starších žáků, starší žákyně a elévové.