Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
162_20230314_143628.jpg

ROZHOVOR s Honzou Hulešem: "V sobotu nás čeká nejtěžší zápas celé série"

Play off je v plném proudu a muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň vedou po dvou domácích zápasech v semifinálové sérii Národní ligy nad týmem FAT PIPE Traverza 2:0 na zápasy. To je velmi příznivé, což v rozhovoru potvrdil také jeden z hlavních strůjců plzeňského týmu Honza Huleš, kterého jsme mezi zápasy vyzpovídali.

Ahoj Honzo, jsou za vámi první dva semifinálové zápasy Národní ligy proti týmu FAT PIPE Traverza. Jak utkání hodnotíš?

Čau! Zdravím všechny příznivce naší Slavie! Jsem samozřejmě moc rád, že jsme zvládli oba zápasy semifinálové série. V sobotu jsme měli zápas více pod kontrolou a výhra byla o něco snazší. V neděli pak Traverza hrála o něco jiný florbal, který nám úplně neseděl, také doplnila o nějaké kluky z prvoligového Startu, ale my jsme ukázali sílu našeho týmu a zápas dotáhli do vítězného konce po prodloužení.

V nedělním zápase jste obraceli zápas za minutu dvanáct. Co se ti honilo v hlavě po gólu Traverzy na 4:3 ze standardní situace?

Tak ze všeho nejdříve jsem zpytoval svědomí, jelikož standardní situaci jsem zavinil já :D Každopádně ani minutu jsem neváhal, že bychom nedokázali zpátky vyrovnat zápas. Zkusili jsme zahrát “šestku” a zápas jsme nakonec poslali do prodloužení.

Vedení 2:0 v sérii je hodně nadějné, ale určitě nesmíte nic podcenit. V čem tkví největší síla soupeře a na co si budete muset v Praze dát pozor?

Jo, jsem samozřejmě moc rád, že jsme doma urvali oba body a pevně věřím, že už v sobotu sérii ukončíme. Pokud zůstaneme nohama na zemi a necháme na hřišti všechno, tak si myslím, že můžeme postoupit do finále. Ovšem soupeř se pyšní svými zkušenostmi. Traverza je poskládaná ze zkušených borců, co odehráli mnoho zápasů v nejvyšší soutěži a není lehké s nimi hrát, obzvlášť v play-off. Pozor si určitě musíme dát na jejich breaky a přesilovky, to je podle mě jejich nejsilnější stránka.

Společně s Vojtou Baginem z Traverzy jste zatím nejproduktivnějšími hráči celé série (oba máte 4 kanadské body), vyhovuje ti herní styl soupeře více než v předchozí sérii proti Benešovu?

Tak o tom to asi není. Myslím si, že herní styl Benešova se moc neliší od stylu Traverzy. Na body jsem se nijak moc nenadřel a snažím se to moc nevnímat. Soustředím se spíše na to, abych co nejvíce pomohl týmu ve všech směrech, ne pouze v kanadském bodování.

Hned ve své první sezóně v Národní lize máte velkou šanci vybojovat účast ve finále a tím pádem se poprat o postup do 1. ligy. Co na to říkáš a jak je možné, že hned v první sezóně patříte mezi nejlepší týmy vyšší soutěže?

Popravdě, po postupu do Národky jsem byl docela skeptický. Národní liga byl cíl číslo jedna, ale nedokázal jsem si moc představit, jak si budeme vést v průběhu sezóny. Vlastně jsem vůbec nečekal, že skončíme na prvním fleku po základní části. Ovšem, už před minulou sezónou se nám sešel kvalitní tým a po relativně “lehkém” postupu z Divize teď vidím, že máme na to, porvat se o postup do 1. ligy. Ale nechci nějak předbíhat, o víkendu nás čeká třetí a možná i nejtěžší zápas série, který musíme zmáknout!

Foto: Tomáš Novotný

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
161_20230313_182838.jpg

POZVÁNKA: Ženy hrají rozhodující zápas s Chomutovem v úterý od 19:30 na Slavii

Osmifinále 1. ligy žen mezi FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a Florbal Chomutov přineslo zatím fantastickou podívanou. Dva vyrovnané zápasy plné emocí, vždy se šťastným koncem pro domácí tým. Čeká nás tedy rozhodující třetí duel, který si nesmíte nechat ujít. Holky budou potřebovat podporu a chtějí postoupit do čtvrtfinále!

160_20230313_104056.jpg

FAT PIPE souboj zatím lépe pro Slavii, v sérii nad Traverzou vede 2:0 na zápasy

Úvodní semifinálový víkend Národní ligy je za námi a vyšel skvěle. Naši muži A dokázali doma dvakrát porazit Traverzu a vezou si do Prahy velmi cenné vedení 2:0 na zápasy. Ženy v dramatickém souboji s Chomutovem hrají 1:1 a čeká je rozhodující duel. Postup do dalšího kola si zajistili dorostenci.

158_20230307_151841.jpg

ROZHOVOR s Lenkou Přerostovou: "Chtěli bychom si zahrát o postup do Extraligy"

Naše děvčata čeká o víkendu klíčový osmifinálový play off souboj proti Florbalu Chomutov a před sérií jsme vyzpovídali již dlouholetou zkušenou hráčku Lenku Přerostovou. Hovořila o uplynulé základní části i prvním kole play off proti Soběslavi, ale hlavně o nadcházející sérii s Chomutovem. O víkendu se představí v obou zápasech, v sobotu doma v Plzni a v neděli v Chomutově.