Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

FAT PIPE souboj zatím lépe pro Slavii, v sérii nad Traverzou vede 2:0 na zápasy

Úvodní semifinálový víkend Národní ligy je za námi a vyšel skvěle. Naši muži A dokázali doma dvakrát porazit Traverzu a vezou si do Prahy velmi cenné vedení 2:0 na zápasy. Ženy v dramatickém souboji s Chomutovem hrají 1:1 a čeká je rozhodující duel. Postup do dalšího kola si zajistili dorostenci.

Očekával se vyrovnaný a vyhrocený souboj proti nesmírně zkušenému soupeři FAT PIPE Traverza, vše se potvrdilo. V sobotu odehrála domácí Slavia skvělý zápas a možná nejpovedenější první třetinu v sezóně, kdy vedla po dvou trefách Huleše a jedné brance Štědrého 3:1. Kromě obdrženého gólu navíc soupeře k ničemu nepustila a utkání se vyvíjelo velmi dobrým směrem.

V dalším průběhu utkání hosté dokazovali, proč došli až do semifinále a na hřišti byl k vidění boj o každý centimetr hřiště. Domácí díky neustálé koncentraci nakonec dokázali zápas dovést k výhře 5:3 a prvnímu bodu v sérii. "Dnes jsme do zápasu vstoupili s chutí a troufnu si říci, že jsme zaslouženě vyhráli. To ale vzhledem k dalším utkáním nic neznamená. Děkuji soupeři a rozhodčím za hezké utkání. A samozřejmě díky i fanouškům za tradičně pěknou atmosféru," okomentoval sobotní duel trenér Lukáš Kubinec.

Ještě vyrovnanější byl nedělní zápas. Slavia vedla po dvou třetinách těsně 2:1 a Traverza neustále ohrožovala Dolákovu branku. Ve 43. minutě sice zvyšoval na 3:1 Ondra Kuhajda, ale hosté dokázali zápas otočili díky třem vstřeleným brankám v řadě. Gól na 4:3 navíc padl ze standardní situace v čase 58:33 a domácím moc času na srovnání nezbylo. I to ale stačilo a zápas poslal do prodloužení kapitán Filip Štědrý.

V první minutě prodloužení rozhodl o druhém bodu pro Plzeň Kuba Mikolášek (na fotce k článku), specialista na vítězné branky. Nejlepším hráčem Plzně se v neděli stal brankář Dan Dolák, který pochytal spoustu šancí soupeře. Za stavu 2:0 se bude hrát nadcházející víkend v Praze na Jižním Městě. V sobotu od 15 a v neděli od 13 hodin.

Víkend byl pro naše týmy celkově velmi úspěšný. Junioři A v sobotu vyhráli na palubovce Kanonýrů z Kladna 6:2 a v pondělí 13. 3. je čeká domácí odveta, kde budou potřebovat podporu všech fanoušků a jistě budou chtít sérii ukončit. Zápas začíná na Slavii od 19:45. Případný třetí zápas by se hrál hned ve středu na Kladně.

Dorostenci A v 1. kole play off dvakrát porazili Kobylisy (venku 5:2, doma 8:1) a postupují do druhého kola, které sehrají už nadcházející víkend proti pražským Bohemians. Na domácí palubovce by měli hrát v sobotu a čas se ještě upřesní. Úspěšní byli o víkendu i muži C, ti dokázali poprvé v sezóně vstřelit v jednom zápase deset a více gólů a to hned dvakrát. Sokolov B porazili 13:3 a Forsee Plzeň 10:5.