Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
159_20230309_102458.jpg

VÍKEND: Muži A startují semifinále, play off hrají také ženy, junioři a dorostenci

Další víkend plný zápasů ve vyřazovacích bojích je před námi. Nejsledovanější budou semifinálové zápasy mužů v Národní lize, kde domácí Slavia začíná dvěma zápasy na své palubovce proti FAT PIPE Traverza. Rádi bychom atakovali hranici 200 fanoušků v hale, přijďte naše borce podpořit a vytvořit jim parádní atmosféru!

Do víkendových bojů vstoupí jako první dorostenci A. Ti se v sobotu od 10 hodin dopoledne představí v Kobylisích proti místním Vikingům. Série 1. kola play off se hraje na dva zápasy, kde se hraje "pohárovým" systémem a rozhoduje tak počet vstřelených gólů z obou zápasů. Druhé utkání se hraje v neděli na Slavii, také od 10:00.

Druhý víkendový zápas je také venkovní. Junioři A startují čtvrtfinálovou sérii play off B proti Kanonýrům z Kladna v sobotu od 14:00 na palubovce soupeře. Tato série se hraje klasicky na dva vítězné zápasy, druhý duel se hraje na Slavii netradičně v pondělí od 19:45 hodin. Případný rozhodující zápas by se pak hrál ve středu 15. 3. od 18 hodin znovu na Kladně.

A pak už přichází na řadu naše nejstarší kategorie, které začínají v sobotu doma. Jako první se představí ženy, které začínají osmifinálovou sérii 1. ligy proti Chomutovu na Slavii od 16 hodin. Druhý zápas se pak hraje v neděli od 16:30 hodin v Chomutově a případný třetí duel by byl znovu v Plzni, v úterý 14. 3. Slavia začíná doma z důvodu lepšího umístění v tabulce po základní části, ale získala pouze o 2 body více než soupeř a očekává se velmi vyrovnaná série. Přijďte holky podpořit.

Muži A zvládli čtvrtfinálový souboj s Benešovem 3:1 na zápasy a nyní je čeká jiný kalibr. Postaví se proti velezkušeným borcům z týmu FAT PIPE Traverza. Ta má za sebou navíc nervy drásající pětizápasovou sérii s Panthers Praha, ve které se rozhodovalo až v samostatných nájezdech v pátém utkání. Nadcházející souboj tak nemá jasného favorita i přesto, že Slavia obsadila v tabulce po základní části první místo.

Semifinálové klání se znovu hraje na tři vítězné zápasy. První dvě utkání se znovu hrají v Plzni, v sobotu od 19 a v neděli netradičně od 13 hodin. Očekáváme důležitou podporu od našich fanoušků, protože naši borci ji budou určitě potřebovat. Další dva zápasy by se pak hrály v Praze v Kunraticích a rozhodující třetí v dalším týdnu v Plzni. Druhou semifinálovou sérii tvoří dvojice ASK Orka Čelákovice - FbC Hradec Králové.

V neděli hrají v Plzni také muži C, kteří si v Area D zahrají proti Sokolovu B a Forsee Plzeň.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
158_20230307_151841.jpg

ROZHOVOR s Lenkou Přerostovou: "Chtěli bychom si zahrát o postup do Extraligy"

Naše děvčata čeká o víkendu klíčový osmifinálový play off souboj proti Florbalu Chomutov a před sérií jsme vyzpovídali již dlouholetou zkušenou hráčku Lenku Přerostovou. Hovořila o uplynulé základní části i prvním kole play off proti Soběslavi, ale hlavně o nadcházející sérii s Chomutovem. O víkendu se představí v obou zápasech, v sobotu doma v Plzni a v neděli v Chomutově.

157_20230306_144904.jpg

SOUHRN: Ženy postupují do osmifinále 1. ligy, junioři budou hrát s Kladnem

Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň za sebou mají letošní první vyřazovací kolo a potvrdily v něm roli favoritek, když dokázaly porazit Soběslav 2:0 na zápasy. Junioři v roli outsidera dvakrát vysoko prohráli s Chodovem a sestoupili do play off B, kde je čekají Kanonýři Kladno. Dorostenky díky dvěma výhrám poskočily na první místo ve své tabulce. Muži A v již zmiňované sérii postoupili přes Benešov do semifinále Národní ligy (viz. druhý článek).

156_20230306_122030.jpg

Muži A postupují do semifinále Národní ligy a čekají na svého soupeře

Velmi atraktivní jsou zatím vyřazovací série play off v soutěžích Českého florbalu. Platí to také pro Národní ligu, v její západní části zatím skončila pouze jedna série. Naši muži FBŠ SLAVIA Plzeň dokázali porazit Benešov 3:1 na zápasy a jejich další soupeř vzejde ze souboje Panthers Praha - FAT PIPE Traverza. Všechny ostatní tři série jsou zatím vyrovnané 2:2 na zápasy.