Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
164_20230316_172647.jpg

PROGRAM: Muži A jedou bojovat o postup do finále, ženy o semifinále, junioři do Liberce

Velmi zajímavě se zatím jeví letošní vyřazovací souboje elitních soutěží Českého florbalu, kde v polovině března stále hrajeme se čtyřmi družstvy. O postup do finále Národní ligy jedou tento víkend bojovat muži A, v sérii nad Traverzou vedou 2:0 na zápasy. Ženy startují čtvrtfinálovou sérii proti BLACK ANGELS, junioři hrají semifinále play off B proti Liberci, dorostenci 2. kolo proti FbŠ Bohemians.

Čeká nás pořádná dávka zajímavých víkendových soubojů a znovu budeme celý víkend napjatě žhavit mobilní telefony a sledovat výsledky. Do akce jde tentokrát hned 9 našich družstev a z toho čtyři mají na programu vyřazovací boje svých soutěží - muži A, ženy, junioři A, dorostenci A. V této fázi sezóny jsme nikdy neměli takový počet týmů a všichni si zaslouží obrovskou pochvalu za své výkony.

Je jasné, že nejsledovanější bude souboj mužů o postup do finále Národní ligy a souboj žen o postup do semifinále 1. ligy žen. Chlapi sehrají první zápas v sobotu na Jižním Městě od 15 hodin, bude se jednat o třetí zápas v sérii proti týmu FAT PIPE Traverza, ve které vedou 2:0 na zápasy. Jasným cílem je vyhrát tento zápas a sérii ukončit. Případný čtvrtý duel se pak hraje na stejném místě v neděli od 13 hodin.

Fotograf: Tomáš Novotný
Fotografie z prvního vzájemného zápasu v sérii FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň - FAT PIPE Traverza

Ženy hrají sérii proti favorizovaným BLACK ANGELS znovu na dva vítězné zápasy. První se hraje v sobotu v Praze v Kbelích od 16:00, druhý pak v neděli doma na Slavii od 18:00. Případný třetí zápas by se hrál v týdnu. I když je pražský tým v sérii favoritem, v této fázi play off už se může stát cokoliv a holky budou potřebovat minimálně stejnou podporu, jakou si prožily v rozhodujícím zápase s Chomutovem.

Také junioři A si ve středu v rozhodujícím utkání na půdě Kladna vybojovali postup do dalšího kola a mají tak možnost bojovat o vítězství v 1. lize. Hrají totiž play off B, ve kterém se dostali už do semifinále! V něm vyzvou soupeře, se kterým se v základní části již utkali - FBC Liberec. I tady je soupeř favoritem, první dva zápasy v sérii hrané na tři vítězná utkání se hrají tento víkend v Liberci, v sobotu od 19:00 a v neděli od 15:00.

Kromě žen se o víkendu doma představí také dorostenci A. Ve 2. kole vyřazovací fáze play off hrají proti FbŠ Bohemians a hrají se znovu dva zápasy a na celkový počet gólů. V sobotu v Plzni začíná zápas ve 14:30, v neděli v Praze pak v 17:30.

Z dalších kategorií hrají také junioři B, dorostenky a své poslední ligové turnaje odehrají starší žáci A, starší žáci B a starší žákyně.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
163_20230316_114534.jpg

Ženy po nádherné bitvě s Chomutovem postupují do čtvrtfinále, uspěli také junioři

Byl to krásný souboj hodný play off a oba týmy si zasloužily postoupit. Dál mohl ale pouze jeden a tím se stala Slavia Plzeň, která dokázala v rozhodujícím zápase osmifinále 1. ligy žen porazit Chomutov 3:2 a postoupit do čtvrtfinále. V dalším rozhodujícím duelu také uspěl náš klub, junioři ve středu zvítězili na Kladně 6:5 a zahrají si tak semifinále play off B.

162_20230314_143628.jpg

ROZHOVOR s Honzou Hulešem: "V sobotu nás čeká nejtěžší zápas celé série"

Play off je v plném proudu a muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň vedou po dvou domácích zápasech v semifinálové sérii Národní ligy nad týmem FAT PIPE Traverza 2:0 na zápasy. To je velmi příznivé, což v rozhovoru potvrdil také jeden z hlavních strůjců plzeňského týmu Honza Huleš, kterého jsme mezi zápasy vyzpovídali.

160_20230313_104056.jpg

FAT PIPE souboj zatím lépe pro Slavii, v sérii nad Traverzou vede 2:0 na zápasy

Úvodní semifinálový víkend Národní ligy je za námi a vyšel skvěle. Naši muži A dokázali doma dvakrát porazit Traverzu a vezou si do Prahy velmi cenné vedení 2:0 na zápasy. Ženy v dramatickém souboji s Chomutovem hrají 1:1 a čeká je rozhodující duel. Postup do dalšího kola si zajistili dorostenci.