Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

FANTAZIE! Muži postupují do finále Národní ligy

Sen se stal skutečností. Mužské áčko dokázalo v Praze urvat jeden zápas proti Traverze a postupují tak do finále Národní ligy. V sérii proti soupeři tak uspěli 3:1 na zápasy a ten rozhodující duel šel až do prodloužení, ve kterém vystřelil finálový postup Ondra Kuhajda. Ve finále se utkají proti týmu ASK Orka Čelákovice.

Byl to boj o každý centimetr hřiště a v celé semifinálové sérii mezi FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a FAT PIPE Traverza jsme měli možnost vidět vyrovnané bitvy, ve kterých rozhodovaly maličkosti. Klobouk dolů před tím, jak mladý tým z Plzně dokázal zkušené borce z Traverzy porazit, protože se jednalo o nesmírně těžkou sérii.

Slavia chtěla o svém postupu rozhodnout už v sobotu, to se bohužel nepodařilo. V nejméně povedeném zápase celé série prohrála 4:5, ale nutno říci, že v tomto zápase byla horším týmem a domácí vyhráli zaslouženě. V tomto utkání se Slavii nepovedla prostřední třetina, kterou díky nezodpovědné obraně prohrála 1:4. V závěru sice dotahovala a sahala po vyrovnání, ale Traverza získala tento zápas pro sebe.

V neděli měla hra jiný obraz, Plzeň se vrátila ke kvalitní obraně a oba brankáři dlouho odolávali. V první třetině gól nepadl a Slavia měla hned třikrát k dispozici přesilovou hru, která zůstala nevyužita. Naopak Traverza hned ve své první přesilovce skórovala z hole Tomáše Vávry a o chvíli později přidal další gól Vojta Bagin.

Slavii vrátil do hry šťastný gól Honzy Huleše ze 32. minuty zápasu, kdy míček doskákal za záda brankáře Bíny. Před koncem druhé třetiny srovnával na 2:2 parádní ranou Filip Štědrý. Také třetí třetina skončila 2:2, za Plzeň se prosadila druhá formace, jmenovitě Filip Konrady a Kuba Mikolášek. Traverza vyrovnávala na 4:4 tři minuty před koncem zápasu a Jáchym Syrovátko ho poslal do prodloužení.

V něm byly oba týmy hodně opatrné a bylo vidět, že nikdo nechce udělat klíčovou chybu. Slavii však skvěle vyšla jedna akce, po přihrávce Filipa Blažka vyslal Ondra Kuhajda nechytatelnou ránu a poslal tak Plzeň do finále Národní ligy, na hřišti i v hledišti propukla obrovská radost hráčů a plzeňských fanoušků, kteří byli znovu po oba zápasy slyšet.

Celou sérii okomentoval trenér Plzně Lukáš Kubinec: "S Traverzou jsme v letošní sezóně odehráli 6 zápasů a všechny byly vyrovnané. Poslední tři zápasy mohli skončit úplně jakkoliv a jsem rád, že dva z nich jsme zvládli právě my. Moji kluci zaslouží pochvalu za to, jak (v tak mladém věku) zvládají důležité momenty zápasů. Zvláště příjemné to je proti tak zkušenému týmu, jakým je Traverza. Té mnohokrát děkujeme za zápasy, které se nesly v maximálním duchu fair play. Nemohu zapomenout klasicky na naše fanoušky, kteří nás neskutečně ženou dopředu."

Jdeme na Orku
Ve druhé semifinálové sérii zvítězila Orka Čelákovice nad Hradcem Králové překvapivě 3:0 na zápasy a bude tak soupeřem Slávistů ve finálové sérii hrané znovu na tři vítězné zápasy. Finále začne o víkendu 1. a 2. dubna a úvodní dva duely se budou hrát na palubovce Plzně. První zápas se odehraje v sobotu 1. 4. od 19:00, druhý pak v neděli 2. 4. od 18:00 na Slavii. Očekáváme vysokou návštěvu a rádi bychom atakovali hranici 300 diváků, ke které nám můžete pomoci. Všichni jste srdečně zváni!

Třetí zápas série se odehraje v pátek na Velikonoce, tedy 7. 4. od 16:00 v Mladé Boleslavi. Případný čtvrtý zápas pak v sobotu 8. 4. znovu od 16:00 v Mladé Boleslavi a případný pátý zápas na Velikonoční pondělí 10. 4. od 18:00 znovu v Plzni na Slavii.

Vše k finálové sérii včetně statistik, textových onlinů i živých přenosů z jednotlivých zápasů najdete ZDE