Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
172_20230330_155655.jpg

FINÁLE: Souboj o přímý postup do 1. ligy mužů startuje, padne divácký rekord?

Očekávané finále Národní ligy mužů začíná. Souboj mezi týmy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ASK Orka Čelákovice na tři vítězné duely začne dvěma zápasy tento víkend v Plzni. Oba dny se hraje večer a očekává se pořádná bitva a také útok na divácký rekord klubu. Přijďte fandit a překonejme společně hranici 361 diváků.

Veliký úspěch je na dosah a přesto tak daleko
Tento víkend 1. a 2. dubna 2023 na Slavii začíná finále Národní ligy mužů, do kterého náš tým postoupil jako nováček v první sezóně v této soutěži. Soupeřem bude tým ASK Orka Čelákovice, celkově třetí tým po základní části a výběr, který v semifinále vyřadil favorizovaný Hradec Králové 3:0 na zápasy. V případě vítězství v této sérii by se pro náš klub jednalo o obrovský úspěch a odměnu v podobě postupu do 1. ligy mužů, tedy druhé nejvyšší soutěže v ČR.

Samozřejmě je ale potřeba k celé sérii hrané na tři vítězné zápasy přistoupit s pokorou. První dva zápasy se hrají v Plzni (u vítěze základní části), třetí zápas pak v pátek 7. 4. v Mladé Boleslavi (16:00), případný čtvrtý zápas v sobotu 8. 4. v Mladé Boleslavi (16:00) a případný pátý zápas pak znovu v Plzni, na velikonoční pondělí 10. 4. od 18:00 na Slavii.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně
Oba týmy si letos vzaly body z palubovky soupeře. Na podzim na začátku listopadu zvítězila Orka v Plzni pohodlně 10:5. Slavia zase velmi dobře zvládla zápas v Čakovicích a vyhrála na konci ledna vysoko 12:3. V tabulce byl mezi první Slavií a třetí Orkou po konci základní části rozdíl deseti bodů, ale vše se před finále maže a šance jsou 50 na 50.

Letošní výsledky Orky se odvíjely dost často od toho, v jaké sestavě tento tým nastoupil. Je však jasné, že do play off nastupuje v té nejsilnější možné a Slavii čeká nesmírně těžká série, ve které se může stát cokoliv. Právě díky svým větším zkušenostem je Orka mírným favoritem finálové série. V tabulce základní části obsadila Orka třetí místo právě za Plzní a Hradcem Králové, na které bodově ztratila. V semifinále však Hradec Králové přejela jednoznačně 3:0 na zápasy a ukázala tak svůj potenciál. Teď si brousí zuby i na vítěze pomyslného prezidentského poháru.

Výjezd fanoušků na venkovní zápasy
Na příští víkend organizujeme fanouškovský výjezd autobusem. Odjezd bude v pátek a případně i v sobotu ve 12 hodin od parkoviště na Slavii a návrat vždy kolem 21:00 zpět do Plzně. Více informací naleznete v členské sekci, kde se můžete nahlašovat. V případě přihlášení lidí mimo členskou sekci napište na email sekretar@fbsslaviaplzen.cz, že máte o výjezd zájem. Cena zájezdu bude dobrovolná.

Foto: Tomáš Novotný

Přijďte fandit a udělat fantastickou atmosféru
Dosavadní rekord na florbalu v plzeňské hale na Slavii je 361 diváků, ten padl téměř přesně před pěti lety, konkrétně 13. dubna 2018 při finále 1. ligy žen. Naše děvčata tehdy doma porazila před touhle fantastickou návštěvou Bulldogs Brno 3:2 v prodloužení a postoupila tak do Extraligy žen. Tohle číslo se bude velmi těžko překonávat, ale důležitost události se k tomu nabízí.

Hranice 200 diváků na utkání mužů byla v poslední době překonána dvakrát. Poprvé v loňské sezóně při skvělé cestě Pohárem Českého florbalu, kde v osmifinále naši muži vypadli se superligovou Mladou Boleslaví, podruhé pak v březnu při postupu do Národní ligy, konkrétně 19. března 2022 proti týmu Sokol Rudná.

V případě neúspěchu ve finále by naše muže čekala ještě barážová série s týmem z 1. ligy, kde by měl tým druhou možnost zabojovat o postup. Ta by se hrála také na tři vítězné zápasy a možnými soupeři jsou zatím týmy Florbal Chomutov, FAT PIPE Start98 a nebo brněnské TROOPERS.

Ostatní družstva
Náročný víkend před sebou mají naše dorostenky, které sehrají hned čtyři zápasy. Dva v rámci svého domácího turnaje a další dvě domácí dohrávky s týmem FbŠ Bohemians B. Dva zápasy hrají na Slavii v sobotu a dva v neděli. Poslední turnaj v sezóně sehrají junioři B, kteří se představí ve dvou utkáních na turnaji v Rokycanech. 

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
171_20230328_153152.jpg

NOVINKA: Florbal se připojuje k tradičním sportům, vzniklo nové Plzeňské tréninkové centrum mládeže (PTCM)

Celý projekt vznikl v rámci dotačního titulu města Plzně s názvem Podpora sportu a tělovýchovy včetně podpory hendikepovaných sportovců. Právě v rámci tohoto titulu je jednou z kategorií vznik Plzeňského tréninkového centra mládeže (zkráceně PTCM), do kterého jsme se společně s dalším klubem FbC Plzeň pustili a připojíme se tak k dalším sportům jako jsou volejbal, basketbal, plavání, pozemní hokej nebo lyžování.

169_20230324_183933.jpg

ROZHOVOR s Jirkou Sloupem před finálovou sérií: "Soupeři máme co vracet"

Finále Národní ligy se nezadržitelně blíží a před jeho začátkem jsme zpovídali dalšího z našich účastníků. Tentokrát nám na otázky odpovídal obránce první formace mužů FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň Jirka Sloup. Jak se na finále těší a co od něj očekává, to i mnoho dalšího se v rozhovoru dovíte. Příjemné čtení.

165_20230320_114751.jpeg

FANTAZIE! Muži postupují do finále Národní ligy

Sen se stal skutečností. Mužské áčko dokázalo v Praze urvat jeden zápas proti Traverze a postupují tak do finále Národní ligy. V sérii proti soupeři tak uspěli 3:1 na zápasy a ten rozhodující duel šel až do prodloužení, ve kterém vystřelil finálový postup Ondra Kuhajda. Ve finále se utkají proti týmu ASK Orka Čelákovice.