171_20230328_153152.jpg

NOVINKA: Florbal se připojuje k tradičním sportům, vzniklo nové Plzeňské tréninkové centrum mládeže (PTCM)

Celý projekt vznikl v rámci dotačního titulu města Plzně s názvem Podpora sportu a tělovýchovy včetně podpory hendikepovaných sportovců. Právě v rámci tohoto titulu je jednou z kategorií vznik Plzeňského tréninkového centra mládeže (zkráceně PTCM), do kterého jsme se společně s dalším klubem FbC Plzeň pustili a připojíme se tak k dalším sportům jako jsou volejbal, basketbal, plavání, pozemní hokej nebo lyžování.

Vznik PTCM pro florbal by měl být jakýmsi předstupněm ke vzniku budoucí Regionální akademie mládeže florbalu. Podpora je zaměřena na realizaci programů na zvýšení zájmu mládeže o pravidelnou sportovní a vzdělávací činnost ve sportovních oddílech na celostátní úrovni, zajištění tréninkových podmínek a zajištění programů pro kontinuální vzdělávání trenérů.

Pro rok 2023 bylo na základě vyhodnocení fungování stávajících PTCM a na základě podaných žádostí, doporučení gesčního radního a vyhodnocení Komise pro sport a mládež do kategorie A - PTCM zařazeno 9 subjektů, a to ve sportech plavání, volejbal, basketbal, lukostřelba, futsal, badminton, lyžování, pozemní hokej a florbal. O důležitosti daných sportů mluví jednotlivé úspěchy i to, že celkově bylo v kategorii PTCM zařazeno více než 6 tis. členů a z toho více než 4,5 tis. dětí a mládeže.

Poděkování
Touto zprávou bychom také rádi poděkovali městu Plzeň za tuto možnost, která by v rámci financování našeho sportu měla být velikým krokem vpřed. Jsme moc rádi, že si širší veřejnost již uvědomuje sílu florbalu jako sportu a začíná se o něj zajímat ve všech oblastech. Právě nedostatečná podpora florbalu z důvodu "netradičního" sportu byla v minulosti velikou překážkou v našem rozvoji. Speciální poděkování patří panu radnímu pro sport Tomáši Morávkovi, který byl hlavním iniciátorem založení střediska mládeže pro florbal.

Založení PTCM pro florbal krátce okomentoval také předseda našeho klubu FBŠ SLAVIA Plzeň Milan Bejček: "Vznik PTCM považuji za nesmírně významný krok pro rozvoj florbalu v Plzni a v širším kontextu i v Plzeňském kraji. Znamená možnost zkvalitnění práce s mládeží. Věřím, že v blízké budoucnosti splníme podmínky pro schválení Plzeňské florbalové akademie, jejíž činnost by další tréninkový proces dále akcelerovalo. Přímým důsledkem Tréninkového centra (a později Akademie) je získání nejvyšších soutěží pro naše město."

Na závěr chceme poděkovat florbalovému klubu FbC Plzeň, protože díky vzájemné spolupráci se povedlo celou záležitost dotáhnout do úspěšného konce. Na tento koncept je navázána společná akademie klubů FBŠ SLAVIA Plzeň a FbC Plzeň s názvem ATF Plzeň (Akademie talentovaných florbalistů Plzeň). Tento projekt byl spuštěn již před rokem a velmi úspěšně pokračuje i nadále. 

O projektu ATF, který nyní bude zastřešovat nově vzniklé PTCM se více dovíte v dřívějších zprávách:
NOVINKA: Ve spolupráci s FbC Plzeň spouštíme projekt Akademie talentovaných florbalistů (ATF)

PFC 2022: Akademie talentovaných florbalistů vyrazila na svůj první společný turnaj

Fotografie ze setkání ATF z března roku 2023:

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
165_20230320_114751.jpeg

FANTAZIE! Muži postupují do finále Národní ligy

Sen se stal skutečností. Mužské áčko dokázalo v Praze urvat jeden zápas proti Traverze a postupují tak do finále Národní ligy. V sérii proti soupeři tak uspěli 3:1 na zápasy a ten rozhodující duel šel až do prodloužení, ve kterém vystřelil finálový postup Ondra Kuhajda. Ve finále se utkají proti týmu ASK Orka Čelákovice.