Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
173_20230403_110157.jpg

Stav série 1:1, muži jedou na Velikonoce bojovat do Mladé Boleslavi

Finále se vším všudy. Takhle by se daly shrnout úvodní dva zápasy série Národní ligy o postup do 1. ligy mezi týmy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ASK Orka Čelákovice. Dva vyrovnané zápasy rozhodly o tom, že i na palubovce Orky se bude hrát dvakrát. V sobotu zvítězila v Plzni Orka v prodloužení 7:6, v neděli slavila domácí Plzeň po výhře 7:4.

Fantastická kulisa v Plzni
Na podrobnosti k oběma zápasům se můžete podívat v přiložených odkazech, najdete tam souhrn, statistiky a také video z obou utkání. Jak už napovídá první věta v článku, jsme svědky skvělé podívané nejen na hřišti, ale i v hledišti. V Plzni si oba dny našlo do haly cestu více než 300 fanoušků a útočilo se také na rekordní návštěvu, která nakonec těsně odolala.

Téměř 650 fanoušků za oba zápasy a fantastická podívaná na hřišti i v hledišti pro všechny aktéry utkání. Slavia sahala po vítězství už v prvním sobotním utkání, ale v závěru zápasu hrála oslabení, při hře 6 na 4 srovnával na 6:6 Ondřej Špalek 26 sekund před koncem utkání a v prodloužení rozhodl o vítězství Orky Jan Zoufalý.

V sobotním utkání se stal nejlepším hráčem domácích dvougólový Michal Fuchs, za Orku to byl mladoboleslavský Marek Korych. Trenér domácích Lukáš Kubinec byl po sobotní porážce stručný: "Věřím, že se zápas divákům líbil. Děkujeme za vytvoření parádní atmosféry. Tohle finále si to zaslouží."

Foto: Tomáš Novotný

Plzeň v neděli srovnala sérii a do Mladé Boleslavi pojede dvakrát
Nedělní zápas skončil vítězstvím domácí Slavie v poměru 7:4 a je tak jasné, že se bude hrát v Mladé Boleslavi v pátek i v sobotu. Už sobotní zápas naznačil, že se série může rozhodovat v přesilových hrách. V sobotu hrála Orka hned čtyři přesilovky a tři z nich dokázala využít, v neděli pak ze tří přesilovek využila jednu a Plzeň je bránila lépe.

V nedělním utkání Slavia skvěle zvládla druhou třetinu a tentokrát soupeře nepustila k vyrovnání. Odskočila na rozdíl tří gólů díky brance Filipa Blažka v přesilovce, který skóroval ve 39. minutě a zvyšoval na 5:2. Orka pak znovu snížila, ale díky skvělé kombinaci po ose Stejskal-Mošna-Mikolášek odskočila Plzeň znovu na rozdíl tří gólů.

Hostům se ještě jednou podařilo snížit, ale to bylo z jejich strany vše a do prázdné branky upravoval skóre na konečných 7:4 střelec hattricku a nejlepší hráč utkání za domácí Jakub Mikolášek. Důležité je zmínit také výkon Dana Doláka v brance, který oba dny předváděl neskutečné zákroky a držel svůj tým ve hře. I v dalších zápasech bude role brankářů velmi důležitá.

Radující se Kuba Mikolášek

Fanoušci domácího týmu i trenér Lukáš Kubinec měli po nedělním utkání větší důvod k radosti: "Z naší strany dnes zlepšený a koncentrovaný výkon. Věřím, že některé věci ještě zlepšíme. Fanoušci parádní, jsem rád, že se na ně budeme moci spolehnout i na venkovní palubovce!"

Výjezd fanoušků
To je tedy zároveň pozvánka na venkovní zápasy, kde budou kluci znovu potřebovat vaší podporu. Na oba venkovní zápasy vypravujeme autobus, ve kterém pojedeme fandit na zápas společně s hráči. Přihlašování do autobusu na výjezd je možné v členské sekci a nebo na emailu sekretar@fbsslaviaplzen.cz, jízdné je dobrovolné a budeme rádi za jakýkoliv příspěvek.

Věříme, že spousta fanoušků pojede také po vlastní ose a hráči se těší na vytvoření domácí atmosféry. Hrát se bude v hale Nová MSH Mladá Boleslav (Zalužanská 1457, Mladá Boleslav), oba dny od 16 hodin, v pátek 7. a v sobotu 8. 4. Případný pátý zápas by se pak hrál na Velikonoční pondělí 10. 4. znovu v Plzni na Slavii od 18:00.

Děkujeme všem fanouškům za neskutečnou podporu!

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
172_20230330_155655.jpg

FINÁLE: Souboj o přímý postup do 1. ligy mužů startuje, padne divácký rekord?

Očekávané finále Národní ligy mužů začíná. Souboj mezi týmy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ASK Orka Čelákovice na tři vítězné duely začne dvěma zápasy tento víkend v Plzni. Oba dny se hraje večer a očekává se pořádná bitva a také útok na divácký rekord klubu. Přijďte fandit a překonejme společně hranici 361 diváků.

171_20230328_153152.jpg

NOVINKA: Florbal se připojuje k tradičním sportům, vzniklo nové Plzeňské tréninkové centrum mládeže (PTCM)

Celý projekt vznikl v rámci dotačního titulu města Plzně s názvem Podpora sportu a tělovýchovy včetně podpory hendikepovaných sportovců. Právě v rámci tohoto titulu je jednou z kategorií vznik Plzeňského tréninkového centra mládeže (zkráceně PTCM), do kterého jsme se společně s dalším klubem FbC Plzeň pustili a připojíme se tak k dalším sportům jako jsou volejbal, basketbal, plavání, pozemní hokej nebo lyžování.

169_20230324_183933.jpg

ROZHOVOR s Jirkou Sloupem před finálovou sérií: "Soupeři máme co vracet"

Finále Národní ligy se nezadržitelně blíží a před jeho začátkem jsme zpovídali dalšího z našich účastníků. Tentokrát nám na otázky odpovídal obránce první formace mužů FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň Jirka Sloup. Jak se na finále těší a co od něj očekává, to i mnoho dalšího se v rozhovoru dovíte. Příjemné čtení.

165_20230320_114751.jpeg

FANTAZIE! Muži postupují do finále Národní ligy

Sen se stal skutečností. Mužské áčko dokázalo v Praze urvat jeden zápas proti Traverze a postupují tak do finále Národní ligy. V sérii proti soupeři tak uspěli 3:1 na zápasy a ten rozhodující duel šel až do prodloužení, ve kterém vystřelil finálový postup Ondra Kuhajda. Ve finále se utkají proti týmu ASK Orka Čelákovice.