Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
174_20230406_163633.jpg

Autobusem na finále, muži jedou bojovat o postup do 1. ligy společně s fanoušky

Velikonoční víkend bude ve znamení vyvrcholení finálové série Národní ligy mužů, ve které naši chlapci hrají po dvou domácích zápasech v sérii proti ASK Orka Čelákovice 1:1 na zápasy. V pátek 7. 4. a v sobotu 8. 4. se hraje na půdě soupeře v Mladé Boleslavi, případný rozhodující pátý v pondělí v Plzni. Žádná jiná družstva o víkendu nehrají.

Společným autobusem na finále do Mladé Boleslavi
Klub na oba venkovní zápasy vypravuje autobus s fanoušky i hráči. Věříme, že spousta dalších fanoušků pojede také po vlastní ose a hráči se těší na vytvoření domácí atmosféry. Hrát se bude v hale Nová MSH Mladá Boleslav (Zalužanská 1457, Mladá Boleslav), oba dny od 16 hodin. Případný pátý zápas by se pak hrál na Velikonoční pondělí 10. 4. znovu v Plzni na Slavii od 18:00.

Oba úvodní duely v Plzni napověděly, že se bude jednat o extrémně vyrovnanou sérii a šance na úspěch jsou 50 na 50. Na souhrn z obou úvodních zápasů se můžete podívat v předchozím článku. Vítězný finalista postupuje přímo do 1. ligy mužů, poražený bude poté mít ještě šanci v baráži. Ta by se poté hrála v sobotu 15. 4. a oba dny o víkendech 22. - 23. 4. a 29. - 30. 4. 

Na cestě do finále oba týmy ztratily dva zápasy. Orka v úvodní čtvrtfinálové sérii přetlačila Náchod 3:2 na zápasy a v semifinále si překvapivě poradila s Hradcem Králové 3:0. Slavia v obou sériích ztratila jeden zápas, ve čtvrtfinále s Benešovem to bylo druhé utkání a v semifinále s Traverzou to třetí.

Nejproduktivnějším hráčem Orky ve finálové sérii je mladoboleslavský útočník Marek Korych s šesti body ze dvou zmiňovaných zápasů. Právě na jeho formaci si bude muset Slavia dát znovu největší pozor. Za Plzeň se prosazovaly všechny tři formace a nejvíce bodů mají Kuba Mikolášek a Honza Huleš, oba po čtyřech bodech.

Orka zatím Plzeň v obou zápasech přestřílela, ale v brance Slavie je skvělý Dan Dolák, který drží svůj tým po celou dobu play off a je jasnou oporou. Ve finále zatím s úspěšností zákroků téměř 82%. Plzeň si bude muset dát pozor také na přesilové hry soupeře, v úvodních duelech jich povolila Orce hned 7 a z toho 4 byly proměněny, to je zásadní číslo.

Pokud neplánujete na Velikonoce vyrazit na výlet na florbal, oba zápasy můžete sledovat ŽIVĚ, přikládáme odkazy a držte klukům palce!
PÁTEČNÍ STREAM
 7. 4.
SOBOTNÍ STREAM
 8. 4. 
PŘÍPADNÝ PONDĚLNÍ STREAM
 10. 4.

FOTO: Boj o každý centimetr na hřišti (fotograf: Tomáš Novotný)

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
173_20230403_110157.jpg

Stav série 1:1, muži jedou na Velikonoce bojovat do Mladé Boleslavi

Finále se vším všudy. Takhle by se daly shrnout úvodní dva zápasy série Národní ligy o postup do 1. ligy mezi týmy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ASK Orka Čelákovice. Dva vyrovnané zápasy rozhodly o tom, že i na palubovce Orky se bude hrát dvakrát. V sobotu zvítězila v Plzni Orka v prodloužení 7:6, v neděli slavila domácí Plzeň po výhře 7:4.

172_20230330_155655.jpg

FINÁLE: Souboj o přímý postup do 1. ligy mužů startuje, padne divácký rekord?

Očekávané finále Národní ligy mužů začíná. Souboj mezi týmy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ASK Orka Čelákovice na tři vítězné duely začne dvěma zápasy tento víkend v Plzni. Oba dny se hraje večer a očekává se pořádná bitva a také útok na divácký rekord klubu. Přijďte fandit a překonejme společně hranici 361 diváků.

169_20230324_183933.jpg

ROZHOVOR s Jirkou Sloupem před finálovou sérií: "Soupeři máme co vracet"

Finále Národní ligy se nezadržitelně blíží a před jeho začátkem jsme zpovídali dalšího z našich účastníků. Tentokrát nám na otázky odpovídal obránce první formace mužů FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň Jirka Sloup. Jak se na finále těší a co od něj očekává, to i mnoho dalšího se v rozhovoru dovíte. Příjemné čtení.

171_20230328_153152.jpg

NOVINKA: Florbal se připojuje k tradičním sportům, vzniklo nové Plzeňské tréninkové centrum mládeže (PTCM)

Celý projekt vznikl v rámci dotačního titulu města Plzně s názvem Podpora sportu a tělovýchovy včetně podpory hendikepovaných sportovců. Právě v rámci tohoto titulu je jednou z kategorií vznik Plzeňského tréninkového centra mládeže (zkráceně PTCM), do kterého jsme se společně s dalším klubem FbC Plzeň pustili a připojíme se tak k dalším sportům jako jsou volejbal, basketbal, plavání, pozemní hokej nebo lyžování.