Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
176_20230420_154859.jpg

Smutek před rekordní návštěvou 485 diváků, muže čeká baráž proti týmu FAT PIPE Start98

Byl to svátek nejen z pohledu Velikonoc, ale také z pohledu sportu a florbalu. Na Slavii se v rozhodujícím pondělním pátém utkání finále Národní ligy mezi FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ASK Orka Čelákovice sešlo neskutečných 485 fanoušků. Většina z nich byla bohužel po zápase zklamaná, protože domácí tým prohrál 2:5 a čeká ho nepříjemná baráž o postup do 1. ligy. V ní se Plzeň utká s pražským týmem FAT PIPE Start98.

Rekordních 485 fanoušků v hledišti
Takové množství fanoušků se nikdy na Slavii v historii všech sportů v rámci jednoho utkání nesešlo. Rozhodující pátý zápas sledovala téměř pětistovka příznivců obou táborů, z nichž drtivá část fandila domácí Plzni. V sérii se však bohužel pro domácí potvrdilo pravidlo, že liché zápasy vyhrává Orka a po vítězství 5:2 se raduje z postupu do 1. ligy mužů.

Kromě velké části fanoušků byli zklamaní hlavně domácí hráči, kteří byli po závěrečném hvizdu jako opaření, po právu. Ve čtvrtém zápase v Mladé Boleslavi heroickým výkonem vrátili sérii zpět na rozhodující domácí utkání, které pro ně mohlo být nejlepší sportovní vzpomínkou, ale nestalo se tak.

Rozhodující duel byl znovu velmi vyrovnaný, byť Orka odskočila ve 26. minutě díky gólu Petra Němečka na rozdíl dvou branek. O deset minut později v přesilové hře domácích snížil Hynek Mošna na 2:3 z pohledu Plzně a za tohoto stavu se šlo do třetí části. Plzeň byla nebezpečná a trpělivou hrou si chtěla dokráčet k vyrovnání, ale soupeř to tentokrát nedovolil.

Ve třetím dějství se ukázaly zkušenosti, které byly na straně Orky, ta velmi dobře kontrolovala tempo hry a až na pár výjimek nepouštěla domácí k výraznějším příležitostem. Když pak v závěru v přesilovce zvyšoval Marek Korych na 4:2 a následně pálil do prázdné branky Jan Sedlák, bylo rozhodnuto.

Ani domácí trenér Lukáš Kubinec neskrýval po utkání své zklamání: "Říká se, že abychom mohli vyhrát finále, musíme ho nejdřív prohrát. Nikdy jsme nehráli game 5, tak možná i proto to dnes nevyšlo. Ve třetí třetině se lámal chleba, zvýšili jsme tlak, ale branka ne a ne přijít. Tak musíme pogratulovat soupeři, který byl o ten chlup lepší a postupuje. Nás teď čeká baráž, musíme sebrat všechny síly a poprat se o postup do 1. ligy. Chtěl bych moc poděkovat fanouškům, aby bylo "vyprodáno" hodinu před zápasem se jen tak nevidí. Připravili jste nám skvělou kulisu a i díky vám ta zkušenost byla silnější!"

Baráž o 1. ligu startuje už v sobotu 15. dubna
Ano, Plzeň čeká nyní ještě baráž proti pražskému týmu FAT PIPE Start98, který se zachraňuje v 1. lize. První zápas se hraje na půdě soupeře už tuhle sobotu od 20 hodin na hale Jedenáctka v Praze na Chodově. Dva domácí zápasy sehraje Slavia 22. a 23. dubna (19:00 a 18:00) a případný 4. a 5. zápas pak 29. a 30. dubna na palubovce soupeře. Hraje se znovu na tři vítězné zápasy.

Smutek na střídačce po prohraném zápase

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
175_20230409_103002.jpeg

POZVÁNKA: Parádní finálová série Národní ligy mužů se rozhodne v Plzni na Velikonoční pondělí

Ani dva venkovní zápasy v Mladé Boleslavi nerozhodly o vítězi Národní ligy mužů a o prvním postupujícím do 1. ligy. Na Velký pátek "doma" v Mladé Boleslavi zvítězila Orka 5:2 a sahala po postupu, ale v sobotu se Slavia vzepřela a po skvělém výkonu zvítězila těsně 7:6, série se tak vrací znovu do Plzně, hrát se bude na Velikonoční pondělí na Slavii od 18:00.

173_20230403_110157.jpg

Stav série 1:1, muži jedou na Velikonoce bojovat do Mladé Boleslavi

Finále se vším všudy. Takhle by se daly shrnout úvodní dva zápasy série Národní ligy o postup do 1. ligy mezi týmy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ASK Orka Čelákovice. Dva vyrovnané zápasy rozhodly o tom, že i na palubovce Orky se bude hrát dvakrát. V sobotu zvítězila v Plzni Orka v prodloužení 7:6, v neděli slavila domácí Plzeň po výhře 7:4.

171_20230328_153152.jpg

NOVINKA: Florbal se připojuje k tradičním sportům, vzniklo nové Plzeňské tréninkové centrum mládeže (PTCM)

Celý projekt vznikl v rámci dotačního titulu města Plzně s názvem Podpora sportu a tělovýchovy včetně podpory hendikepovaných sportovců. Právě v rámci tohoto titulu je jednou z kategorií vznik Plzeňského tréninkového centra mládeže (zkráceně PTCM), do kterého jsme se společně s dalším klubem FbC Plzeň pustili a připojíme se tak k dalším sportům jako jsou volejbal, basketbal, plavání, pozemní hokej nebo lyžování.

169_20230324_183933.jpg

ROZHOVOR s Jirkou Sloupem před finálovou sérií: "Soupeři máme co vracet"

Finále Národní ligy se nezadržitelně blíží a před jeho začátkem jsme zpovídali dalšího z našich účastníků. Tentokrát nám na otázky odpovídal obránce první formace mužů FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň Jirka Sloup. Jak se na finále těší a co od něj očekává, to i mnoho dalšího se v rozhovoru dovíte. Příjemné čtení.