Související zápas

FBŠ SLAVIA Plzeň
Start98FBŠ SLAVIA Plzeň
8:3(3:1,3:1,2:1)
so 15. 4. 2023 20:00 @ Jedenáctka VS, Národní liga, 1. kolo
178_20230413_151353.jpg

Muži A začínají baráž se Startem v sobotu od 20 hodin v Praze, v neděli se hraje SUPERFINÁLE

Už tuto sobotu 15. dubna začíná baráž o postup do 1. ligy mužů. V ní se náš klub FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň utká s pražským týmem FAT PIPE Start98. Jedná se tedy mimo jiné o souboj dvou klubů z "Fat Pipe rodiny". Zápas začíná ve 20:00 na hale Jedenáctka (Mírového hnutí 2385/3). V sobotu hrají také elévové a elévky, mladší žáci a dorostenky.

Ani týden oddychu a máme tu další náročnou sérii, kterou naše mužské áčko odehraje v rámci baráže o 1. ligu. Soupeřem je pražský výběr FAT PIPE Start98, který se zachraňuje ve vyšší soutěži. Série hraná na tři vítězné zápasy začíná tuto sobotu v Praze, dále pokračuje příští víkend 22. a 23. 4. v Plzni (sobota od 19:00, neděle od 18:00) a případně čtvrtý a pátý zápas by se hrál o posledním dubnovém víkendu znovu v Praze.

Slavia bude znovu spoléhat na skvělou podporu fanoušků. Do nedaleké Prahy tentokrát autobus vypravovat nebude, ale díky dostupnosti věříme, že si znovu cestu najde spousta fanoušků z Plzně.

Představení soupeře - FAT PIPE Start98
Je předem jasné, že tahle série bude velmi náročná. 1. liga mužů totiž byla letos extrémně vyrovnaná a jedenáctý Start v tabulce ztratil pouze 8 bodů na pátý tým FBC Letka. S trochou nadsázkou se dá tedy říci, že i když Start hrál play down a zachraňuje se v 1. lize, zároveň patří mezi týmy ze středu tabulky. Plzeň tak nečeká nic jednoduchého a je zřejmé, že právě prvoligový pražský tým je v sérii jasným favoritem.

V 1. kole play down Start přehrál poslední Aligators Klobouky jednoznačně 4:1 na zápasy a na svého soupeře do baráže tak čeká už 3 týdny. Za to soupeř z Plzně hraje téměř bez přestávky a uvidí se, na čí straně bude výhoda. Nejproduktivnějším hráčem Startu v celé sezóně je Martin Fenik. Soupiska soupeře je plná mladých hráčů, někteří z nich mají zkušenosti se superligovým Chodovem, protože právě s tímto klubem Start úzce spolupracuje. 

O víkendu hrají také mládežnická družstva, v neděli je SUPERFINÁLE
Zapomenout nesmíme na naše další týmy, které jdou po velikonoční pauze do akce. Vše se hraje v sobotu z důvodu nedělního SUPERFINÁLE florbalu. Dorostenky jedou na svůj turnaj do Nehvizd, mladší žáci White do Klatov, mladší žáci Red do Tachova, elévky pořádají doma na 25. ZŠ v Plzni, jeden tým elévů hraje v Rokycanech a druhý na 14. ZŠ v Plzni. Všem držíme palce!

Již jedenáctý ročník BigBoard Superfinále se odehraje v neděli 16. dubna v největší aréně v Česku - pražské O2 aréně. Florbalová bitva roku nabídne v ženské části ostravské derby mezi Vítkovicemi a Ostravou. V Livesport Superlize se o titul poperou Tatran a Vítkovice, které tak budou mít dvojí zastoupení.

BigBoard Superfinále 2023 je vrcholem celé florbalové sezony, které bude znovu vévodit skvělá kulisa v O2 areně. "Mám radost z toho, že už dva týdny před akcí jsme mohli potvrdit návštěvu převyšující deset tisíc diváků. Superfinále je pro nás vlajkovou lodí, a proto mě těší divácký zájem. Věřím, že v této sezoně se nám povede překonat rekord v návštěvnosti, které stanovilo superfinále 2016," říká prezident Českého florbalu Daniel Novák.

Chystáte se také na Superfinále? Pochlubte se nám na Instagramu ve stories a nezapomeňte označit svůj klub @fbsslaviaplzen. Příspěvky budeme sdílet na našem Instagramu.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
176_20230420_154859.jpg

Smutek před rekordní návštěvou 485 diváků, muže čeká baráž proti týmu FAT PIPE Start98

Byl to svátek nejen z pohledu Velikonoc, ale také z pohledu sportu a florbalu. Na Slavii se v rozhodujícím pondělním pátém utkání finále Národní ligy mezi FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a ASK Orka Čelákovice sešlo neskutečných 485 fanoušků. Většina z nich byla bohužel po zápase zklamaná, protože domácí tým prohrál 2:5 a čeká ho nepříjemná baráž o postup do 1. ligy. V ní se Plzeň utká s pražským týmem FAT PIPE Start98.

175_20230409_103002.jpeg

POZVÁNKA: Parádní finálová série Národní ligy mužů se rozhodne v Plzni na Velikonoční pondělí

Ani dva venkovní zápasy v Mladé Boleslavi nerozhodly o vítězi Národní ligy mužů a o prvním postupujícím do 1. ligy. Na Velký pátek "doma" v Mladé Boleslavi zvítězila Orka 5:2 a sahala po postupu, ale v sobotu se Slavia vzepřela a po skvělém výkonu zvítězila těsně 7:6, série se tak vrací znovu do Plzně, hrát se bude na Velikonoční pondělí na Slavii od 18:00.

171_20230328_153152.jpg

NOVINKA: Florbal se připojuje k tradičním sportům, vzniklo nové Plzeňské tréninkové centrum mládeže (PTCM)

Celý projekt vznikl v rámci dotačního titulu města Plzně s názvem Podpora sportu a tělovýchovy včetně podpory hendikepovaných sportovců. Právě v rámci tohoto titulu je jednou z kategorií vznik Plzeňského tréninkového centra mládeže (zkráceně PTCM), do kterého jsme se společně s dalším klubem FbC Plzeň pustili a připojíme se tak k dalším sportům jako jsou volejbal, basketbal, plavání, pozemní hokej nebo lyžování.