Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
181_20230420_155309.jpg

Muži A naposledy v sezóně doma, na Slavii se hraje velký turnaj přípravky a minipřípravky

Muži A stále bojují o případný postup do 1. ligy. V baráži hrají proti pražskému týmu FAT PIPE Start98 a v sérii prohrávají 0:1 na zápasy. Doma tak potřebují uspět, aby měli šanci na vyšší ligu. V sobotu od 8:30 do 13:30 se na Slavii odehraje poslední velký mládežnický turnaj v sezóně, na kterém se představí neskutečných 21 týmů nejmenších dětí.

Foto: Tomáš Novotný

Po první porážce 3:8 na palubovce soupeře FAT PIPE Start98 jsou nyní na programu závěrečné dva domácí zápasy mužského áčka FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v sezóně 2022/2023. Určitě byste si je neměli nechat ujít, pak budeme mít od florbalu zase na nějakou dobu klid, alespoň z toho fanouškovského pohledu. Sobotní duel je navíc pro Slávisty velmi důležitý a chtějí se v něm vrátit do celé baráže nejen výsledkově, ale i mentálně.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE - FAT PIPE START98
Před sezónou se určitě nepočítalo s tím, že by pražský tým Start hrál o záchranu v 1. lize. V podstatě se jedná o “B tým” superligového Chodova, oba kluby úzce spolupracují a hráči, co se nevejdou do sestavy superligového týmu, hrají ve Startu. V základní části obsadil Start v tabulce 1. ligy 1. místo a díky němu hraje play down. V 1. kole boje o záchranu porazil tým Aligators Klobouky jednoznačně 4:1 na zápasy a favoritem je také v sérií s Plzní.

A o to více, že v boji o záchranu hraje pochopitelně v té nejlepší možné sestavě se spoustou hráčů na střídavý start. Jedná se o mladý a perspektivní tým plný skvěle fyzicky vybavených hráčů, kteří chtějí zabojovat o svou šanci v Superlize. Nejproduktivnějšími hráči Startu v sezóně jsou Martin Fenik se 41 body (25+16) z 29 zápasů, dále mladík Matěj Netrefa s 24 body (19+5) z 18 zápasů, který si zahrál i 27 utkání v Superlize. 

Bodově úspěšný je i Tomáš Josefovič, který si proti Plzni zahrál už v semifinále Národní ligy za Traverzu a byl jedním z nejlepších hráčů soupeře. Zmínit musíme hlavně oporu v brance Karla Hodíka, který se stal nejlepším hráčem Startu v prvním utkání a který letos odchytal za superligový Chodov 33 zápasů a byl jasnou jedničkou. Větší porci zápasů v nejvyšší soutěži si připsali také Jakub Dufek, David Horký a Matěj Kolář. V neposlední řadě je to ještě trenér Chodova David Podhráský, který si na boj o záchranu “odskočil” na střídačku Startu.

Domácí Slavia ale v letošním play off už několikrát ukázala, že se nechce sklonit před žádnou výzvou a na své palubovce chce uspět. Bude to boj o každý centimetr hřiště, nenechte si ho ujít a přijďte podpořit naše borce v cestě za vysněným cílem. 


Na Slavii se hraje velký turnaj přípravek a minipřípravek. Hrát se bude zhruba od 8:30 do 13:30 hned na třech hřištích. Na dvou větších budou probíhat tři turnaje přípravek a na jednom malém uprostřed neoficiální turnaj minipřípravky. Dohromady se v hale vystřídá za jedno dopoledne 14 týmů přípravky a 7 týmů minipřípravky. Jedná se tak o největší turnaj pro tuto kategorii, který náš region kdy pořádal. Přijďte se podívat na radostné tváře těch nejmladších florbalistů a florbalistek.

Foto z posledního lednového turnaje přípravek na Slavii

Svůj poslední turnaj v sezóně mají na programu muži C - Nedělní řezané a mladší žákyně. Mužské céčko hraje v neděli na turnaji v Chebu a tradičně se představí ve dvou zápasech. Mladší žákyně čeká ještě delší cesta, hrají v neděli na turnaji v Aši. Všem držíme palce.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
180_20230417_115726.jpg

SOUHRN: Muži vstoupili do baráže porážkou 3:8, dorostenky vyhrály druhou ligu

První zápas barážové série o postup do 1. ligy proti týmu FAT PIPE Start98 naznačil, že mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň čeká velmi náročná výzva. Soupeř doma v sobotním zápase zvítězil 8:3 a v sérii hrané na tři vítězné zápasy získal první výhodu. Dorostenky sice jeden zápas ztratily, ale i tak se staly vítězkami druhé pražské ligy dorostenek.

179_20230413_164334.jpg

BISTRO NA HALE: Podpoř projekt zlepšení zázemí pro fanoušky na naší domácí hale

Tělovýchovná jednota Slavia VŠ Plzeň, v jejíchž prostorách trénuje a hraje náš klub přišla se zajímavým projektem. Pro lepší zázemí diváků i hráčů v naší sportovní hale přichází s projektem vybudování prostor pro občerstvení a sociálního zařízení. Rádi bychom vyzvali všechny naše příznivce, členy i rodiče, aby přispěli a pomohli tak celý projekt dotáhnout do úspěšného konce. I malá částka se počítá!