Související zápas

FBŠ SLAVIA Plzeň
RudnáFBŠ SLAVIA Plzeň
7:18(12:30,24:42,6:36)
so 26. 3. 2022 18:30 @ SH ZŠ Rudná, Divize mužů - skupina C, 3. kolo
39_20220328_122333.jpg

Cíl splněn, muži postupují do NÁRODNÍ LIGY!

Mužské áčko dokázalo i ve třetím utkání porazit soupeře Sokol Rudná, tentokrát velmi vysokým rozdílem 18:7 a postupuje nejrychlejším možným způsobem do vyšší soutěže, tedy Národní ligy. To vše se odehrálo na palubovce soupeře za mohutné podpory fanoušků, kterých z Plzně přijelo více než 60! Děkujeme všem za obrovskou podporu, hlavní klubový cíl sezóny je splněn.

Postup do Národní ligy
Jak bylo zmíněno již v článku před víkendem, Slavia se snaží o postup do Národní ligy již několik let a až rok 2022 se zapíše do historie jako ten postupový. Skoro by se dalo říci, že covid celý proces posunul o dva roky a o to větší motivaci má Plzeň uspět v Národní lize co nejdříve. Že může hrát vyrovnané zápasy s těmi nejlepšími týmy z Národní ligy ukázala např. na posledních dvou turnajích Czech Open.

Zatím jediným dalším postupujícím do Národní ligy je Hradec Králové, který také zvítězil v obou sériích 3:0 na zápasy. Paradoxem je, že v Národní lize nás bude čekat méně cestování. Hned několik týmů v Národní lize je z Prahy a okolí. Nejvzdálenějším soupeřem bude Náchod, tím nejbližším možná FbC Plzeň, které nyní bojuje v play off o postup do 1. ligy.

Za zmínku rozhodně stojí vítězná série našich mužů v letošním ročníku Divize, která čítá dohromady 23 zápasů. Lze tak tvrdit, že postup je opravdu zasloužený, tým byl po celou sezónu dominantní a ukázal, že patří do vyšší soutěže. V nadcházejících dnech se můžete samozřejmě těšit na další ohlasy a postupové rozhovory.

Třetí zápas přinesl ofenzivní podívanou
Třetí zápas série se nesl ve velmi ofenzivním duchu. Oba týmy byly střelecky při chuti a soupeř nedal zadarmo ani centimetr hřiště. I přesto ofenzivní síla Plzně nakonec zvítězila. Střelecky se v závěrečném zápase sezóny znovu probudil kapitán Filip Štědrý, který v zápase zapsal 3+4 a stal se nejlepším hráčem utkání.

Hattrick si připsal Pavel Šimeček, který zaznamenal 5 bodů (3+2), na pětibodovou hranici se dostal také ofenzivně laděný bek Adam Stejskal (2+3). Střelecky se dařilo právě prvním dvěma formacím a náskok Plzně se během utkání postupně navyšoval, přičemž od konce první třetiny nikdy nebyl nižší než o 3 branky.

V brance byl znovu Dan Dolák, který odchytal celé play off a byl tak jedním z hlavních pilířů úspěchu. Velikou zbraní Plzně po celou sezónu byla obrovská týmovost a odhodlání, což se v závěrečných zápasech a v boji o postup potvrdilo, svým komentářem to zdůraznil také hlavní trenér Lukáš Kubinec, který byl po zápase velmi dojatý. "Jsem přesvědčen, že jsme si postup na 100% zasloužili. Celou sezónu jsme si odpracovali. Tohle je nejlepší tým, jaký jsem kdy trénoval. On se totiž trénuje sám. Díky soupeři za sérii. Zvláštní díky patří našim divákům. To byl neuvěřitelný výkon. Díky!!!"

Skvělí fanoušci
Právě práci fanoušků je potřeba zdůraznit. Na Rudnou jich přijelo opravdu hodně a tímto bychom všem chtěli ještě jednou poděkovat, bylo to úžasné představení a z celého zápasu i z oslav budou mít všichni skvělé vzpomínky. Ty si můžeme připomenout v galerii fotek ze zápasu, kterou naleznete na našem Flickru. Fanoušci byli skvělí i při domácích zápasech a opravdu byli naším šestým hráčem, nyní se na jejich podporu budeme těšit o ligu výše.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU ZDE

Dorostenky postupují do nadstavby
Dorostenky na svém závěrečném turnaji v Chodově u Karlových Varů získaly 4 body a ze druhého místa postupují do nadstavbové části soutěže. Hrát by měly v neděli 3. dubna na půdě týmu Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou, který ve své regionální soutěži obsadil první místo. 

Junioři B získali na víkendovém turnaji v Klatovech poloviční počet bodů za výhru nad domácím týmem. Starší žáci A sehráli na Slavii další kvalitní zápasy v 1. koši, B tým na Slavii v rámci 3. koše také bodoval. V akci byly také týmy starších žákyň, přípravky a minipřípravky, všechna družstva byla velmi úspěšná.

Fotografie z turnaje starších žáků A:

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
35_20220316_100411.jpg

ROZHOVOR s brankářem Danem Dolákem: "Nerozhoduje počet branek ani vítězství v základní části, úspěch se bude počítat až s postupem do Národní ligy"

Muži za sebou mají postup do 2. kola play up o postup do Národní ligy a jsou posledním elitním týmem, který zůstal ve vyřazovacích bojích. Rádi by už ale také vyhlíželi konec sezóny, který může nastat, pokud se jim podaří ve 2. kole uspět. V něm se utkají s týmem Sokol Rudná a před touto sérií, hrané znovu na tři vítězné zápasy, hovořil brankář Dan Dolák, který výrazně přispěl k postupu přes houževnatého soupeře z Třince.

38_20220324_092910.jpg

VÝJEZD FANOUŠKŮ: Pojeďte o víkendu fandit našim mužům na Rudnou v boji o postup

Tento víkend hrají naši muži klíčové boje ve druhém kole play up o postup do Národní ligy. V sérii nad týmem Sokol Rudná vedou 2:0 a mají tak tři pokusy na ukončení série hrané na tři vítězné zápasy. Rádi by uspěli ideálně už v prvním sobotním utkání, které se hraje v hale základní školy Rudná od 18:30. Případný nedělní zápas pak od 16:45. Z Plzně pojede na Rudnou početná základna našich fanoušků, přidej se k nim!