Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
38_20220324_092910.jpg

VÝJEZD FANOUŠKŮ: Pojeďte o víkendu fandit našim mužům na Rudnou v boji o postup

Tento víkend hrají naši muži klíčové boje ve druhém kole play up o postup do Národní ligy. V sérii nad týmem Sokol Rudná vedou 2:0 a mají tak tři pokusy na ukončení série hrané na tři vítězné zápasy. Rádi by uspěli ideálně už v prvním sobotním utkání, které se hraje v hale základní školy Rudná od 18:30. Případný nedělní zápas pak od 16:45. Z Plzně pojede na Rudnou početná základna našich fanoušků, přidej se k nim!

První šance v sezóně 2015/2016
Muži FBŠ SLAVIA Plzeň už se o postup snaží neúspěšně několik let. Nejblíže tomu byli v sezóně 2015/2016, ve které podlehli v přímém boji o postup pražským Panthers a v následné baráži nestačili na Strakonice. Přímo do play up se podívali poté až v předloňské sezóně, kdy je před závěrečnou sérií s Šumperkem zastavil covid. Nadcházející sezónu se o postup bojovat nedalo a začalo to vypadat, že postup do vyšší soutěže je zakletý.

Další šance tak přišla znovu až letos. Klíčové bylo, že se postupně povedla přestavba týmu, starší generace skončila a plně ji nahradila ta nová a současná, složená z našich odchovanců. Toto období nebylo vůbec jednoduché a v sezóně 2018/2019 bylo kolikrát problém dát dohromady na zápas dvě konkurenceschopné pětky. Velmi důležité také bylo, že kluci z nové generace vzali úspěch klubu za svůj a i přes různé možnosti a zájem ze strany pražských klubů zůstali v Plzni, někteří se naopak z Prahy vrátili zpět (např. Pavel Šimeček a Honza Žák). Nyní tak mají konečně šanci do Národní ligy postoupit a je k tomu opravdu blízko.

V současném kádru je pouze sedm lidí, kteří pamatují neúspěšnou baráž z roku 2016. Jsou jimi ještě současní hráči Lukáš Porazil, Jirka Cisler, Tomáš KatolickýAdam Tkadlec, dále nyní laborující s kolenem David Malkus a také dva trenéři, Honza Husák a tehdy nejproduktivnější hráč týmu a nyní hlavní trenér Lukáš Kubinec.

Fotografie ze sezóny 2015/2016

Přijeďte fandit!
I proto se na zápas těšíme a věříme, že z Plzně pojede naše borce podpořit početná řádka fanoušků. Rudná je od Plzně necelou hodinku autem a čas zápasu je také příznivý. Určitá část fanoušků pojede také vlakem, první jede ve 14:22 z Plzně (15:46 v Rudné) a další pak v 16:22 z Plzně (17:46 v Rudné). Hromadný výjezd jako klub neorganizujeme z důvodu dostupné vzdálenosti Rudné.

U druhé varianty musíte počítat s případným problémem při hledání místa. Do haly ZŠ Rudná se vejde maximálně 200 diváků, z toho určitě ne všichni sedící. Adresa haly je Masarykova 878/115. Na dálku bude k dispozici pouze textový online přenos, s videopřenosem přímo z haly se nepočítá. Sobotní zápas můžete sledovat v textovém přenosu ZDE.

Souhrn z prvních dvou domácích zápasů v Plzni najdete v přiloženém článku. Z obou domácích zápasů máme také spoustu fotek, za které děkujeme našim fotografům Tomáši Novotnému a Vráťovi Polívkovi. Domácí návštěva byla fantastická a tímto bychom ještě jednou chtěli všem fanouškům moc poděkovat. Vrcholem bylo připravené choreo, které bylo připraveno přímo od holek hrající za klub, které po konci sezóny mužům aktivně fandí.

Galerie ze soboty 19. 3.:
https://www.flickr.com/photos/...
https://www.flickr.com/photos/...
Galerie z neděle 20. 3.:

https://www.flickr.com/photos/...

Co se ještě o víkendu děje
Kromě zápasů mužů A můžete přijít v sobotu i v neděli na Slavii fandit starším žákům. V sobotu se hraje turnaj prvního koše, kde se naše áčko postupně představí proti čtyřem soupeřům a začíná v derby proti Gorilám Plzeň (od 9:00), celý rozpis turnaje najdete ZDE. B tým pak hraje turnaj třetího koše, který se odehraje na Slavii v neděli dopoledne. V sobotu je v Klatovech na programu turnaj regionální ligy juniorů a v Sokolově turnaj přeboru starších žákyň, kde se také představí jedno naše družstvo.

V akci budou oba naše týmy přípravky, které si zahrají na sobotním turnaji v Tachově. V rámci tohoto turnaje se uskuteční také neligový turnaj minipřípravek a někteří naši nejmenší se tak mohou těšit na své vůbec první zápasy v životě. Jako poslední nesmíme zapomenout zmínit dorostenky. Ve čtvrtek 24. 3. hrají na Slavii od 16:45 dohrávaný zápas s Klatovy, v neděli je pak čeká turnaj ve sportovní hale Chodov, kde se utkají znovu s Klatovy (10:10) a poté s Rokycany (12:30).

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
35_20220316_100411.jpg

ROZHOVOR s brankářem Danem Dolákem: "Nerozhoduje počet branek ani vítězství v základní části, úspěch se bude počítat až s postupem do Národní ligy"

Muži za sebou mají postup do 2. kola play up o postup do Národní ligy a jsou posledním elitním týmem, který zůstal ve vyřazovacích bojích. Rádi by už ale také vyhlíželi konec sezóny, který může nastat, pokud se jim podaří ve 2. kole uspět. V něm se utkají s týmem Sokol Rudná a před touto sérií, hrané znovu na tři vítězné zápasy, hovořil brankář Dan Dolák, který výrazně přispěl k postupu přes houževnatého soupeře z Třince.

37_20220321_133036.jpg

Slavia zvládla oba domácí zápasy 2. kola play up a v sérii nad Rudnou vede 2:0, dorostencům skončila sezóna

Muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň jsou poslední krok od naplánovaného sezónního cíle. V sérii 2. kola play up vedou po domácích zápasech 2:0 nad týmem Sokol Rudná a budou příští víkend usilovat o ukončení série. Oba zápasy si muži s přehledem pohlídali a směřují k postupu do Národní ligy. Dorostenci dvakrát prohráli s Chodovem a sezóna jim končí, na Slavii se odehrál povedený turnaj mladších žáků.