35_20220316_100411.jpg

ROZHOVOR s brankářem Danem Dolákem: "Nerozhoduje počet branek ani vítězství v základní části, úspěch se bude počítat až s postupem do Národní ligy"

Muži za sebou mají postup do 2. kola play up o postup do Národní ligy a jsou posledním elitním týmem, který zůstal ve vyřazovacích bojích. Rádi by už ale také vyhlíželi konec sezóny, který může nastat, pokud se jim podaří ve 2. kole uspět. V něm se utkají s týmem Sokol Rudná a před touto sérií, hrané znovu na tři vítězné zápasy, hovořil brankář Dan Dolák, který výrazně přispěl k postupu přes houževnatého soupeře z Třince.

Čau Dane. Především gratuluji k postupu do 2. kola play up, na které se samozřejmě budu ptát. Máte za sebou úspěšnou základní část a také 1. kolo nadstavby, jak zatím hodnotíš dosavadní průběh sezóny, která se doufejme, blíží ke svému konci?

Ahoj, děkuju! Na probíhající sezónu jsme se důkladně připravovali jak po kondiční, tak i taktické stránce. Už od začátku sezóny byly nastaveny velmi vysoké cíle a i díky komplexní přípravě se nám je téměř všechny podařilo splnit. Na ten hlavní si ale musíme ještě několik zápasů počkat. S našimi dosavadními výsledky jsem tedy zatím spokojený.

V základní části z toho nakonec bylo 20 výher. Bylo to nad tvé očekávání nebo ne? Kteří soupeři v tabulce pro tebe byli nejvíce nepříjemní?

Máme mladý tým plný talentovaných hráčů. Troufám si říci, že se nám mohlo podařit kompletních 22 výher. Nakonec z toho bylo “jen” 20, ale samozřejmě si cením konečného prvního místa po základní části. Paradoxně nám tyto prohry podle mě pomohly. Ukázaly nám, že se musíme držet nohama na zemi a soustředit se na každý zápas víkend po víkendu. Nejvíce nepříjemné zápasy byly podle očekávání s Gorilami, Pískem a Strakonicemi.

V 1. kole play up jste narazili na neznámého soupeře z Třince, takže obavy byly určitě na místě. Jak jste se na soupeře připravovali a překvapil vás něčím?

Já osobně jsem se hodně bál. Čekal nás neznámý soupeř, od kterého jsme nevěděli, co očekávat. Ani fakt, že se jedná o jedny z nejdůležitějších zápasů sezony, moc nepomohl. Ovšem příprava byla naprosto ideální. Sice jsme nezískali moc video materiálů, ze kterých jsme mohli čerpat. Ale díky Bínovi jsme měli o jejich hře alespoň dostatek informací. Právě díky této skvělé taktické i mentální přípravě, jsme již během prvního zápasu zjistili, že je tato série v našich rukou a je jen na nás, jak s touto šancí naložíme.

Nakonec to bylo poměrně jednoznačné v poměru 3:0 na zápasy. Ty jsi odchytal kompletní sérii, jsi spokojen se svými výkony? Který zápas byl nejtěžší?

Jsem moc rád, že se nám podařilo sérii ukončit už v prvním venkovním zápase. Právě v tomto utkání ovšem ukázal soupeř největší bojovnost. Za výhrou hnalo domácí skoro 200 diváků. Domácí prostředí Třinci sedělo a dokonce nás v tomto utkání, jako v jediném, přestřílel. Zápas se rozhodl až ve třetí třetině, kde jsme zklidnili hru a dokázali si pohlídat vedení z druhé třetiny. Tady musím pochválit i náš fanklub, který mnohdy přehlušil domácí! Nejvíce jsem spokojený se svými výkony ve dvou domácích zápasech, ve kterých jsem dostal celkem 5 gólů. Samozřejmě nemalou zásluhu na tomto úspěchu má naše skvělá obranná hra.

Nyní Vás ve 2. kole čeká soupeř Sokol Rudná, tedy další tým, se kterým jste nikdy v historii nehráli. Co od 2. kola očekáváš a jaký myslíš, že Vás čeká soupeř?

Očekávám opravdu napínavé zápasy, plné emocí a neskutečných výkonů hodných play up. Je pro nás dvojnásobná výzva hrát se soupeřem, se kterým jsme se nikdy neutkali. Nemám nejmenší tušení, jak bude Rudná hrát, ale dost možná bude toto kolo srovnatelné s předchozím, to teprve uvidíme. Doufám, že všechna utkání budou divácky atraktivní a nebudou postrádat florbalovou kvalitu.

Předpokládám, že ambice jsou jasné a o motivaci budete mít postaráno?

Přesně tak, o tom jestli je tato sezóna úspěšná nerozhoduje počet výher v ZČ, brankový rozdíl nebo výchozí pozice do play up. Bude záležet jen a jen na postupu či nepostupu do Národní ligy. Vysněný postup by nebyl jen odměnou pro hráče a trenéry mužského áčka, ale pro celý klub i s fanoušky, kteří na zápasech vytváří vždy skvělou atmosféru a ženou nás kupředu. Můžu Vám slíbit, že my pro postup uděláme naprosto vše!

Díky za rozhovor a hodně štěstí!

Taky děkuju a všechny bych rád pozval na domácí zápasy, které nás tento víkend čekají.

FOTO: Vráťa Polívka

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
25_20220223_121932.jpg

ROZHOVOR: Kapitán Filip Štědrý před začátkem play up: "Do nadstavby musíme jít s pokorou a s nohama na zemi"

O víkendu čeká naše mužské áčko poslední zápas základní části Divize a už nyní je jasné, že poprvé v historii klubu obsadíme v tabulce první příčku s nejlepší výchozí pozicí do prvního kola nadstavby o postup do Národní ligy. V článku se dovíte, jaký je postupový klíč do vyšší soutěže a hlavně si přečtěte rozhovor s kapitánem mužů Filipem Štědrým, který se rozpovídal o letošní sezóně.

34_20220313_103018.jpg

Muži zvládli v Třinci i třetí zápas a postupují do 2. kola play up, ženy proti Liberci neuspěly a sezóna jim končí

Muži A zvládli v Třinci hned první sobotní utkání a v divoké přestřelce porazili svého soupeře 10:8. Díky tomu zvítězili 3:0 na zápasy a těší se na 2. kolo play up, ve kterém se utkají s týmem Sokol Rudná a série bude začínat hned následující víkend 19. a 20. 3. v Plzni. Ženy ve vyrovnané sérii s Libercem neuspěly a prohrály 0:2 na zápasy, sezóna tak pro ně končí ve čtvrtfinále. Dorostenci v prvním kole play off uspěli proti Litvínovu a v dalším si zahrají proti pražskému Chodovu.