Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
246_20231111_172748.jpg

FANTAZIE! Ženy i muži A porazili na domácí půdě lídra tabulky

Další hrací víkend je za námi. Kvůli reprezentační pauze nehrálo tolik družstev, ale i tak se bylo na co dívat. Velmi povedený domácí zápas za sebou mají ženy, které v sobotu porazily vedoucí tým tabulky BLACK ANGELS 4:3. V neděli na půdě Prague Tigers získaly bod za prohru na nájezdy. Mužské áčko v dalším vyrovnaném souboji přetlačilo vedoucí tým tabulky Panthers Praha 6:5.

Ženy doma překvapily lídra soutěže

Čtyřbodový víkend za sebou mají naše ženy. Za určitých okolností by to nemuselo být tak úspěšné, ale jelikož se jednalo o zápasy proti silným pražským týmům z popředí tabulky, budou děvčata víkend hodnotit úspěšně. Zejména sobotní domácí klání proti BLACK ANGELS se vyvedlo, Slavia připravila pro své soupeřky vůbec první porážku v základní hrací době v celé sezóně.

Vyrovnaný zápas byl na branky bohatý pouze v první třetině, kterou Slavia vyhrála 3:2. Hosté vyrovnávali na 3:3 ve 34. minutě z hole Baťkové a pak už se čekalo, který tým půjde do vedení. Povedlo se to domácím a navíc v naprosto ideálním čase. V 59. minutě rozhodla o třech bodech Kamča Kaslová a hostující hráčky už neměly na odpověď dostatek času.

Nadšení po utkání neskrýval trenér Víťa Procházka: "V první řadě děkujeme soupeři za skvělý zápas, byla to potěcha pro oko prvoligového diváka. V první třetině jsme si vytvořili zajímavý náskok, ale soupeř se dokázal do zápasu rychle vrátit. Po všech stránkách vyrovnané utkání, na jehož konci jsme byli šťastnější a konec si pohlídali. Chválím svoje svěřenkyně za taktické zvládnutí zápasu a za koncentrovaný a obětavý výkon. Děkujeme i tradičně skvělým divákům a těšíme se na odvetu která nás čeká za týden v Poháru."

Také nedělní utkání žen v Nehvizdech proti tradičnímu soupeři Prague Tigers bylo nesmírně vyrovnané. Tady šly také Slávistky do posledního vedení 5:4 jako první, ale tentokrát to bylo moc brzy a domácí hráčky srovnaly v 56. minutě. Poté už gól nepadl a v samostatných nájezdech byl úspěšnější domácí tým, Slávistky si odvezly pouze bod.


Muži A přetlačili Pantery a jsou na druhém místě Národní ligy

Do zápasu vstoupili lépe hosté Panthers Praha a už po pěti minutách hry vedli 2:0. Slavia dokázala srovnat díky brankám Blažka a Štědrého, ale i tak první dějství vyhráli hosté 3:2. Druhou třetinu naopak lépe zvládli domácí a za stavu 4:4 se šlo do té poslední. Slavia dvakrát vedla, ale vedení si dokázala pohlídat až po vítězném gólu na 6:5, který z hole Šimečka padl v 58. minutě utkání po krásné přihrávce Filipa Konradyho.

Domácí trenér Kuba Šimek okomentoval šlágr kola takto: "Bylo vidět, že se utkaly týmy, které pomýšlí na postup do vyšší soutěže. Zápas se musel všem přítomným v hale líbit. Jsem rád, že jsme hlavně ve třetí třetině předvedli sebevědomý výkon a zápas dovedli do vítězného konce. Děkuji všem a hlavně veliké DÍKY našim fantastickým fanouškům!"

Díky těsnému vítězství a dalším výsledkům v soutěži se Slavia dostala v tabulce NL západ na druhou příčku, na vedoucí Panthers nyní ztrácí pět bodů a čelo se tak mírně srovnalo. V dalším kole zavítají Slávisté na půdu Pelhřimova, zápas se odehraje v sobotu 18. 11. od 19:00 v Pelhřimově. 

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
245_20231108_154411.jpg

Ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň se představí v sobotu doma s BLACK ANGELS, v neděli na půdě Prague Tigers

Poměrně klidný florbalový víkend čeká naše družstva. Dva zápasy sehrají ženy, v sobotu se od 15:30 na Slavii postaví proti pražským BLACK ANGELS, v neděli hrají od 17:00 na půdě Prague Tigers. Muži A sehrají domácí zápas netradičně v neděli, od 18 hodin přivítají ve šlágru kola vedoucí tým tabulky Panthers Praha.

244_20231107_123849.jpg

ROZHOVOR s Nikol Šubrtovou ze Studia zdravých zad: "Chceme, aby u nás každý našel to, co potřebuje"

V průběhu října 2023 náš klub rozjel novou spolupráci se sportovním centrem s názvem STUDIO ZDRAVÝCH ZAD. Jedná se o jedinečný projekt v Plzni, který sdružuje kvalifikované trenéry, maséry a fyzioterapeuty, kteří se starají o sportovce. K rozhovoru jsme přizvali zakladatelku projektu Nikol Šubrtovou, která hovořila o studiu a také o tom, jak je v současné době zdravý pohyb pro sportovce extrémně důležitý.