Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
316_20240403_175303.jpg

FINÁLE: Náchodská mise s jasným cílem startuje v sobotu 6. 4. od 19 hodin!

Teď už není cesty zpět. Muži A proplouvají vyřazovacími boji jako nůž máslem a jsou krůček od historického postupu do 1. ligy. Ten poslední krok však vždy bývá ten nejtěžší a tak je potřeba se mít na pozoru. Nadcházející víkend čekají naše borce venkovní klání ve finále Národní ligy proti Náchodu. Bude to pouze jeden nebo oba zápasy?

Slavia vede ve finálové sérii 2:0 na zápasy a má tak rovnou tři "matchbally". Náchod má tak nůž na krku a bude v sobotu 6. 4. ve třetím zápase série odvracet porážku, která by pro něj znamenala posun do baráže o 1. ligu. Naopak pokud by hostující Plzeň zvítězila v jednom ze dvou víkendových zápasů, může se radovat z postupu do 1. ligy.

Rekord BUTCHIS překonán!

Karty jsou rozdané jasně, Plzeň vyhrála 22 zápasů v řadě, díky čemuž překonala dosavadní rekord Národní ligy, který čítal 19 vítězných zápasů v řadě. Takový počin se povedl pražskému celku BUTCHIS v sezóně 2021/2022, který dohromady během celé sezóny prohrál pouze jednou, ale bylo to právě uprostřed sezóny. V play off pak vyhrál nejrychlejší možnou cestou za devět utkání, na to samé útoční nyní i Slavia Plzeň. 

Zápasy v Plzni vyzněly pro domácí lépe. Na vítězství Náchod útočil hlavně v prvním utkání finálové série, ale nakonec ho prohrál těsně 6:7. Druhý zápas pak Slavia ovládla 7:4 a vzájemnou bilanci obou týmů zvedla na 6 výher a 0 porážek. Plzeňanům se v domácích zápasech povedly hlavně přesilové hry, se kterými si náchodští neporadili a inkasovali v nich hned čtyřikrát. 

Nejlepším hráčem celé série je zatím Honza Huleš z Plzně, který si připsal už 6 kanadských bodů a táhne svůj tým za vysněným cílem. Velká síla Plzně však spočívá v tom, že všechny tři formace jsou velmi nebezpečné a soupeř si nemůže ani na chvíli vydechnout. Náchod se naopak může spolehnout na skvěle chytajícího veterána Vlastimila Skalického.

Třetí zápas startuje v sobotu v Náchodě v 19 hodin a i když nepojede do Náchoda fanouškovský autobus, i tak cestu plánuje spousta plzeňských fanoušků, kteří poženou svůj tým k vítězství. Pokud by Náchod v sobotu zvítězil, druhou šanci ukončit sérii bude mít Slavia v neděli od 17:00.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
314_20240401_095901.jpg

NÁRODNÍ LIGA: Finále se za stavu 2:0 pro Slavii přesouvá do Náchoda

Úvodní zápasy finálové série Národní ligy mezi celky FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a Florbal Primátor Náchod nabídly atraktivní podívanou, ve které byl úspěšnější domácí favorit z Plzně. Po vítězstvích 7:6 a 7:4 vede ve finálové sérii 2:0 a má tak na dosah historický postup do 1. ligy mužů! Třetí zápas se hraje v Náchodě v sobotu 6. 4. od 19:00.

313_20240327_092914.jpg

Statistiky, informace a zajímavosti před startem finále Národní ligy

Už za dva dny startuje druhé finále Národní ligy mužů v historii našeho klubu. Domácí výběr FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň se v něm postaví proti hostům Florbal Primátor Náchod. První dva zápasy série hrané na tři vítězná utkání se hrají tento velikonoční víkend v Plzni, třetí a případný čtvrtý zápas pak v Náchodě, případný pátý znovu v Plzni. Podívejte se na pár zajímavostí a čísel před startem finále.

319_20240408_174654.jpg

SOUHRN: Béčko juniorů bodovalo naplno, muži B ovládli regionální ligu

Kromě mužského áčka v Náchodě v rámci finále Národní ligy (článek zvlášť) hrálo dalších 13 našich družstev, většina z toho mládeže. Muži B na turnaji v Domažlicích sice získali pouze bod, ale už měli s předstihem zajištěné první místo v tabulce Regionální soutěže, která skončila. Junioři Akademie B naopak bodovali naplno.