Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
312_20240325_182656.jpg

Předfinálový rozhovor s Filipem Blažkem: "Víme, co od sebe můžeme čekat a na co se spolehnout"

První finálový týden je tady! O velikonočním víkendu 30. a 31. 3. nás čekají dva domácí zápasy finále Národní ligy, ve kterých favorit FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň změří síly s celkem Florbal Primátor Náchod. Před začátkem finálové série nám na otázky odpovídala jedna z opor Plzně, obránce Filip Blažek.

Ahoj Blážo. Sezóna se nám blíží k úplnému závěru a je před námi finále, jak hodnotíš její dosavadní průběh?
Ahoj, zdravím všechny příznivce našeho klubu. Řekl bych, že sezóna se nedá hodnotit jinak než pozitivně. Po pár zaškobrtnutích na začátku sezóny jsme se opět dostali do naší kvalitní hry, kterou jsme předváděli na konci minulé sezóny, a tu předvádíme do teď.

Do finále jste se dostali nejrychlejší možnou cestou a i tam budete mít výhodu domácího prostředí v prvních dvou zápasech a v případném pátém. Vnímáš, že jste už blízko od postupu do 1. ligy?
To, že jsme blízko musí vnímat všichni. Jak ale víme z předešlé sezóny, i velmi blízko může být ve skutečnosti tak daleko. Věřím ale, že i právě naše rok stará, negativní zkušenost, nám nyní pomůže být na finálovou sérii připravenější.

Pojďme se podívat na uplynulé dvě série. Jak hodnotíš čtvrtfinále s Kobylisy a semifinále s Blanskem? V čem byly série rozdílné?
Z mého pohledu byly obě série z naší strany dobře takticky zvládnuté a zodpovědně odpracované. Rozdíl v soupeřích byl asi ten, že Blansko se po první porážce snažilo se sérií něco udělat a přidali na aktivitě, což se tedy znatelně projevilo na jednotlivých výsledcích. Blansko však do každého zápasu nastoupilo v méně jak 15 hráčích, a to pak sil, v posledních třetinách, na otočení zápasu moc zbýt nemůže.

Ve finálové sérii narazíte na soupeře Florbal Primátor Náchod. Co od této série očekáváš?
Náchod v semifinále nakonec přetlačil Panthers v prodloužení. Budou tedy určitě namotivovaní a rozhodnutí finále urvat za každou cenu, podobně jako sérii s Pantery. Rozhodující za mě bude naše kvalita na balonku. Vyvarování se zbytečných ztrát a nepřesností, které Náchod určitě bude připravený trestat. Budeme muset předvádět 100% obranu na vlastní polovině a na druhé straně potvrzovat roli favorita a navázat na kvalitní ofenzivu z posledních zápasů.

V základní části jste s tímto soupeřem dvakrát s přehledem vyhráli. Jaké to byly zápasy?
Já jsem se zúčastnil pouze domácího zápasu, jelikož v době zápasu v Náchodě mě trápily nějaké bolístky. Kluci mi ale zápas hodnotili jako skvěle zvládnuté utkání, ve kterém nebylo nouze o velmi hezké góly. Domácí derby :) už bylo výsledkově vyrovnanější utkání a vím, že jsme o vítězství museli bojovat do posledních minut, což se potvrdilo. O své výhře 7:4 jsme rozhodli až v závěrečné třetině a nejednalo se vůbec o jednoduchý zápas, což neočekáváme ani teď, spíše naopak.

Co se ti vybaví, když se řekne slovo “baráž”?
Asi jen to, že do baráže určitě nechcete chytnout Start98. Když se teď podíváme do 1. ligy, na týmy, které hrály o možnost záchrany, jsou to týmy, se kterými máme zkušenosti a o kterých víme, že jsme schopni je v zápasové sérii porazit. Až na ten Start tedy, ale to je trochu jiná kapitola. Ostatně si to teď, bohužel pro ně, také vyzkoušeli naši kolegové z plzeňského FBC.

Cesta do finále proběhla možná až překvapivě hladce. V čem tkví podle tebe největší síla aktuálního týmu?
Myslím že to jsou jednoduché věci. Kádr máme už poměrně dlouhou dobu podobný, takže každý víme, co od toho druhého můžeme čekat a na co se můžeme spolehnout. Věříme ve svojí hru až do konce zápasu, což jde vidět na několika výsledcích, kdy jsme nepříznivý stav nakonec otočili v náš prospěch a v neposlední řadě je to chtíč dokázat, že máme na to hrát na lepší úrovni než je Národka. Nesmíme zapomenout také na náš hnací motor v podobě skvělých fanoušků, kteří nevynechají ani žádné výjezdní utkání a podporují nás do posledních vteřin.

Na závěr pozvi vaše fanoušky na finálové duely a proč by místo velikonočních výletů měli zvolit návštěvu těchto zápasů?
Věřím, že každý fanoušek plzeňského florbalu má finálovou sérii už zapsanou v kalendáři, ale i přesto chceme všechny na finále pozvat. Fanoušci jsou pro nás neodmyslitelnou součástí každého zápasu, a je potřeba, abyste i tentokrát byli společně s námi u našeho posledního krůčku před dalším klubovým milníkem.
Tak o víkendu…!

Foto: Tomáš Novotný

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
311_20240324_204420.jpg

AKTUÁLNĚ: Muži se ve finále Národní ligy mužů utkají s týmem Florbal Primátor Náchod

Uplynulý víkend rozhodl také o finálovém soupeři pro naše mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Tím se trochu překvapivě stal Florbal Náchod, který v náročné sérii přetlačil favorizované Panthers Praha 3:2 na zápasy. První dva zápasy finálové série hrané na tři vítězná utkání se hrají o velikonočním víkendu 30. a 31. 3. v Plzni na Slavii.

310_20240323_172748.jpg

Dorostenci na Bohemku nestačili a mají po sezóně, muži B vyhráli regionální ligu

O dalším hracím víkendu mělo volno mužské áčko, které čekalo na svého finálového soupeře. Tím se stal tým Florbal Primátor Náchod. Své 2. kolo play off hráli dorostenci, ti nestačili na favorizované FbŠ Bohemians a také jim skončila sezóna. Pěkný úspěch za sebou má naše mužské béčko, které ovládlo Regionální ligu a může se těšit z postupu do celostátní Divize.

302_20240314_154154.jpg

POZVÁNKA: Charitativní florbalový turnaj pro firmy a jeho 1. ročník

Partneři klubu a další firmy, které budou mít zájem, se mohou těšit na zajímavou novinku v podobě charitativního turnaje, kde v rámci startovného mohou přispět libovolnou částkou na dobrou věc, konkrétně na NTKD (Nadace pro transplantaci kostní dřeně). První ročník turnaje se uskuteční ve středu 29. května 2024 v hale Slavia na Borech.

305_20240319_110013.jpg

ROZHOVOR: Zhodnocení sezóny žen od kapitánky Michaely Maškové

Sezóna v 1. lize žen skončila našim děvčatům o něco dříve, než si asi samy představovaly. Ještě před zhodnocením ze strany trenérů odpovídala na otázky kapitánka ženského týmu Míša Mašková. Hovořila o poslední neúspěšné sérii s SKV, zhodnotila uplynulou sezónu z týmového i individuálního pohledu a také poděkovala skvělým fanouškům. Přejeme příjemné čtení.