Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
311_20240324_204420.jpg

AKTUÁLNĚ: Muži se ve finále Národní ligy mužů utkají s týmem Florbal Primátor Náchod

Uplynulý víkend rozhodl také o finálovém soupeři pro naše mužské áčko FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Tím se trochu překvapivě stal Florbal Náchod, který v náročné sérii přetlačil favorizované Panthers Praha 3:2 na zápasy. První dva zápasy finálové série hrané na tři vítězná utkání se hrají o velikonočním víkendu 30. a 31. 3. v Plzni na Slavii.

Na úvod bychom chtěli všechny sportovní fanoušky v Plzni pozvat na tuhle speciální sportovní událost, ve které bude náš klub bojovat o historický postup do 1. ligy. Nutno říci, že to bude už podruhé za poslední dvě sezóny, v podobné situaci byli totiž naši borci i minulý rok, ale tam přeci jen nevstupovali do play off z pozice hlavních favoritů, jako tomu bylo letos.

Naším soupeřem bude známý Florbal Primátor Náchod. Soupeř potřeboval na postup do finále devět zápasů, zatímco Slavia postoupila nejrychlejším možným způsobem v šesti duelech, i tenhle faktor by mohl hrát v náročném finále svou roli. Plzeň porazila ve čtvrtfinále Kobylisy 3:0 a následně FBK Atlas Blansko také 3:0.

Náchod přešel nejprve přes TROOPERS (3:1 na zápasy) a v právě skončeném semifinále přetlačil Panthers Praha 3:2 na zápasy, z toho rozhodující sobotní pátý zápas se rozhodoval až v prodloužení (6:5 pro Náchod). 

Co se týče vzájemných zápasů, ty hrají jednoznačně pro favorita z Plzně. Hned v rámci 2. kola letošní základní části Národní ligy vyhrála Slavia na půdě Náchoda 10:4, v listopadovém domácím utkání pak zápas skončil 7:4. Za zmínku stojí ještě aktuální série favorita finále, Plzeň vyhrála neuvěřitelných 20 zápasů v řadě! Jedná se ale o finále play off a je jasné, že k vidění bude obrovsky vyrovnaná bitva, na které budou kluci potřebovat maximální podporu Vás fanoušků.

POZVÁNKA

Související odkazy

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
310_20240323_172748.jpg

Dorostenci na Bohemku nestačili a mají po sezóně, muži B vyhráli regionální ligu

O dalším hracím víkendu mělo volno mužské áčko, které čekalo na svého finálového soupeře. Tím se stal tým Florbal Primátor Náchod. Své 2. kolo play off hráli dorostenci, ti nestačili na favorizované FbŠ Bohemians a také jim skončila sezóna. Pěkný úspěch za sebou má naše mužské béčko, které ovládlo Regionální ligu a může se těšit z postupu do celostátní Divize.

309_20240320_180656.jpg

VÍKEND: Dorostence čeká 2. kolo play off proti Bohemce, muži B krůček od postupu do Divize

Další hrací víkend nabídne pouze jeden turnaj našeho dospělého družstva. Muži B hrají svůj předposlední turnaj a k jistotě případného postupu do celostátní soutěže Divize jim chybí jediné vítězství. Dorostenci B po úspěchu v 1. kole play off hrají další vyřazovací kolo proti FbŠ Bohemians. Dále hrají oba týmy starších žáků, oba týmy elévů, jeden tým mladších žáků a mladší žákyně.

307_20240317_185455.jpg

Muži ve finále Národní ligy! Ve třetím zápase přetlačili Blansko v poměru 10:6

Cíl číslo 2 je splněn! Muži A zvládli proti FBK Atlas Blansko i třetí zápas a po vítězství 10:6 ovládli celou sérii 3:0 na zápasy, stejně jako to dokázali ve čtvrtfinále proti Kobylisům. Nyní čekají na svého finálového soupeře, který vzejde ze dvojice Panthers Praha - Florbal Náchod. První zápasy finále jsou na programu o velikonočním víkendu 30. a 31. 3.

302_20240314_154154.jpg

POZVÁNKA: Charitativní florbalový turnaj pro firmy a jeho 1. ročník

Partneři klubu a další firmy, které budou mít zájem, se mohou těšit na zajímavou novinku v podobě charitativního turnaje, kde v rámci startovného mohou přispět libovolnou částkou na dobrou věc, konkrétně na NTKD (Nadace pro transplantaci kostní dřeně). První ročník turnaje se uskuteční ve středu 29. května 2024 v hale Slavia na Borech.