Související zápas

FBŠ SLAVIA Plzeň
BlanskoFBŠ SLAVIA Plzeň
6:10(4:3,1:4,1:3)
so 16. 3. 2024 18:00 @ SH Maloměřice, Národní liga, 3. kolo
307_20240317_185455.jpg

Muži ve finále Národní ligy! Ve třetím zápase přetlačili Blansko v poměru 10:6

Cíl číslo 2 je splněn! Muži A zvládli proti FBK Atlas Blansko i třetí zápas a po vítězství 10:6 ovládli celou sérii 3:0 na zápasy, stejně jako to dokázali ve čtvrtfinále proti Kobylisům. Nyní čekají na svého finálového soupeře, který vzejde ze dvojice Panthers Praha - Florbal Náchod. První zápasy finále jsou na programu o velikonočním víkendu 30. a 31. 3.

Třetí zápas se od začátku velmi dobře vyvíjel pro domácí FBK Atlas Blansko, které ukázalo, že na domácí palubovce je mnohem nebezpečnějším soupeřem. Už v 7. minutě zvyšoval na 3:0 Kryštof Indruch a Plzeň musela výrazně zvýšit obrátky, pokud chtěla ukončit sérii už v sobotním utkání. 

To se povedlo, dvěma rychlými góly Malkuse a Šimečka v 10. minutě se Slavia vrátila do zápasu a prakticky od té doby byla na hřišti lepším týmem. I přesto první třetinu vyhrálo domácí Blansko v poměru 4:3. Pro Plzeň byla klíčová druhá třetina, kterou vyhráli 4:1 a odskočili na rozdíl dvou branek - 5:7.

Podobně jako v zápasech v Plzni došla Blansku ve třetí třetině pára a Slavia toho využila. Ve třetí části se prosadili Michal Fuchs a dvakrát Pavel Šimeček, který vstřelil v zápase hattrick a stal se nejlepším hráčem hostujícího celku v celém utkání. Zároveň potvrdil svou skvělou formu z celého play off, kdy se mu velmi daří a Slavia na něj bude spoléhat i ve finále.

Zápas a celou sérii okomentoval trenér Plzně Kuba Šimek: "Nejtěžší zápas série, hlavně pro naši hlavu. Připravovali jsme se na to, že nic není hotové a že bude potřeba odmakat zápas na 100. To jsme začali dělat, až když soupeř vedl 3:0. Díky bohu věříme své hře až do konce zápasu a dokážeme nepříznivé skóre otočit. Blansku děkujeme za fér utkání nejenom tady, ale i u nás v Plzni. Našim fanouškům chceme moc poděkovat, že se za námi vypravili až do moravské metropole. DÍKY MOC a vidíme se ve finále!"

Také finálová série se bude hrát na tři vítězné zápasy a její vítěz se může těšit z přímého postupu do 1. ligy. První dva zápasy by se měly hrát 30. a 31. 3. v Plzni, dále 6. a 7. 4. na palubovce soupeře a případný rozhodující pátý zápas v sobotu 13. 4.

STATISTIKY UTKÁNÍ:

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
302_20240314_154154.jpg

POZVÁNKA: Charitativní florbalový turnaj pro firmy a jeho 1. ročník

Partneři klubu a další firmy, které budou mít zájem, se mohou těšit na zajímavou novinku v podobě charitativního turnaje, kde v rámci startovného mohou přispět libovolnou částkou na dobrou věc, konkrétně na NTKD (Nadace pro transplantaci kostní dřeně). První ročník turnaje se uskuteční ve středu 29. května 2024 v hale Slavia na Borech.

306_20240312_154242.jpg

PLAY OFF: Muži A v boji o finále Národní ligy, junioři a dorostenci hrají další série play off

Muži A si neodpočinou ani další víkend a čeká je klíčový boj o postup do finále Národní ligy. V semifinálové sérii vedou nad FBK Atlas Blansko 2:0 na zápasy a jedou si pro využití jednoho ze tří matchballů. Junioři hrají čtvrtfinále 1. ligy juniorů proti týmu SOKOLI Pardubice a začínají sobotním zápasem doma, dorostenci startují vyřazovací boje proti Chomutovu a doma hrají až druhý nedělní zápas.

303_20240309_173338.jpg

NÁRODNÍ LIGA: Muži A doma proti Blansku dvakrát úspěšní a v boji o finále mají výhodu

V úvodních dvou zápasech semifinále Národní ligy mužů mezi celky FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a FBK Atlas Blansko k překvapení nedošlo. Domácí Plzeň v obou zápasech dominovala a poveze si na třetí zápas do Blanska vedení 2:0 na zápasy. Sobotní duel skončil v Plzni vysoko 12:2, v nedělním divokém zápase zvítězili domácí 11:7.