Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň
303_20240309_173338.jpg

NÁRODNÍ LIGA: Muži A doma proti Blansku dvakrát úspěšní a v boji o finále mají výhodu

V úvodních dvou zápasech semifinále Národní ligy mužů mezi celky FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a FBK Atlas Blansko k překvapení nedošlo. Domácí Plzeň v obou zápasech dominovala a poveze si na třetí zápas do Blanska vedení 2:0 na zápasy. Sobotní duel skončil v Plzni vysoko 12:2, v nedělním divokém zápase zvítězili domácí 11:7.

V sobotu se domácím povedl úvod utkání

Za stavu 2:0 na zápasy budou vyrážet muži FBŠ SLAVIA Plzeň bojovat podruhé v řadě o finále Národní ligy. Slavia dokázala doma dominovat a i přes mírné nedělní komplikace potvrdila roli favorita. Příští víkend na půdě Blanska tak bude chtít sérii hranou na tři vítězné zápasy ukončit, bude na to mít hned dva pokusy.

Sobotní vítězství se zrodilo hlavně díky povedenému úvodu utkání, Plzeň vlétla na svého soupeře a po rychlých gólech Šváchy, Čížka, Konradyho a Meda vedla velmi brzy už 4:0. Poté už pouze navyšovala postupně skóre a hosté navíc nebyli směrem dopředu příliš nebezpeční, za celý zápas se prosadili pouze dvakrát. Definitivně se rozhodlo ve druhém dějství, které Slavia vyhrála 4:0 a celý zápas nakonec vysoko 12:2.

Nejlepším hráčem Plzně byl v sobotu autor hattricku a celkově pěti bodů Pavel Šimeček, třemi brankami se blýskl také Filip Konrady, čímž potvrdil výbornou formu druhé formace. Sobotní první zápas série stručně okomentoval trenér Kuba Šimek: "Dobře odpracované utkání. Děkujeme všem našim fanouškům, kteří dnes přišli! Zítra pokračujeme!"


Blansko v neděli dokázalo vzdorovat

Nedělní druhé utkání série začali také lépe domácí, ale přeci jen to nebyl takový úvod, jako v sobotním duelu. Na tři branky domácích dokázali hosté v 16. minutě zareagovat z hole Svobody a za stavu 3:1 se šlo do šaten, což byla po sobotě pro hosty povzbuzující zpráva. To se potvrdilo i ve druhé části, která byla vyrovnaná a hosté se drželi na dostřel.

Na branky Fuchse a Šváchy dokázalo Blansko vždy zareagovat a důležitý byl gól do šatny domácích, který vstřelil ve 39. minutě znovu Matěj Švácha, později zvolen nejlepším hráčem utkání na domácí straně. Šok přišel na začátku třetí části, kdy hosté sebrali poslední zbytky sil a díky dvěma brankám se dokázali dostat na rozdíl jediné branky.

V závěru se ale ukázala fyzická převaha domácího favorita a Plzeň utkání zvládla, divokou třetí třetinu vyhrála 5:4 a celkově pak 11:7. "Od nás dobrý vstup do zápasu. Bohužel jsme byli ve druhé části hodně lehkovážní a místy jsme nevolili správná rozhodnutí. K tomu se přidal soupeř, který proměňoval své příležitosti. Víme, že série není u konce a že nás čeká ještě kus poctivé práce. Děkujeme všem našim fanouškům, kteří nás dnes hnali dopředu. Vnímáme jejich podporu ze hřiště a vážíme si toho! Díky všem," ukončil víkendové zápasy trenér Jakub Šimek.

Související články

FBŠ SLAVIA Plzeň
300_20240306_074743.jpg

ROZHOVOR s Martinem Jeníčkem: "Blansku máme co vracet, fanoušky budeme potřebovat!"

Před začátkem semifinále play off Národní ligy jsme vyzpovídali jednoho z hráčů A-týmu mužů. Tím nemohl být nikdo jiný, než letošní nový borec v sestavě, který přišel na hostování z Chomutova. Je jím mladý a důrazný obránce Martin Jeníček, který mluvil o svém přesunu z Chomutova a samozřejmě celé sezóně včetně probíhajícího play off.

301_20240306_101739.jpg

VÍKEND: Muži A rozehrají doma semifinále proti Blansku, ženy narazí na pražské SKV

Další play off víkend je tady! Muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň si hravě poradili se svým čtvrtfinálovým soupeřem Florbal Kobylisy 3:0 na zápasy a v začínajícím semifinále vyzvou ve dvou domácích zápasech FBK Atlas Blansko. Ženy čeká v osmifinále soupeř TJ Sokol Královské Vinohrady, doma budou hrát v neděli. Junioři Akademie se v osmifinále postaví proti Tatranu Střešovice.